• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Danas je Dan mladosti

  • Temu pokrenuo VOJVODJANIN
  • Datum prvog posta

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
I šta sad da ti kažem?:D
Danas je tvoj dan...srećan ti rođendan!:partyman:
pozzz joe!:weedman:

hvala džo :supz:

Svaki sistem ima svoje prednosti i mane.20 godina sam živeo u jednom i 20 godina u drugom.
Prvih 20 godina nije bilo demokratije, ko je "lajao mnogo" zna se Goli Otok, ali je bilo nezamislivo da radnik radi a da ne bude plaćen,zemljoradnik kada proda svoj prizvod dobije pare za dva dana,bio je propisan "maximum" 10 ha zemlje,ali od toga se moglo živeti i obnavljati mehanizacija bez kredita.
Drugih 20 godina "stigla"demokratija,možeš pričati šta hoćeš, imaš pravo na štrajk, 1 000 000 nezaposlenih,ovi koji rade platu ne dobijaju,seljaka vara gde ko stigne(od države nema zaštitu), u kreditima smo do guše...

Valjda to tako mora biti.....ali sa nostalgijom se sećam prvih 20 godina moga života.


Pozdrav i živeli......:partyman:

pozdrav,na to sam i ja mislio. za politiku sam tada bio mlad i neopredijeljen pa me nije ni zanimalo.
sad sam stariji i još uvijek neopredjeljen ali me zanima kud ova ludost vodi...
 
M

MOMOSARIC2

Guest
A sjećate li se kako je sve ono s..nje počelo.Baš u vezi dana mladosti.Negdje u kasnim osamdesetim slovenački magazin"Mladina" je izdao karikaturu (ako se ne varam ) štafeta u obliku penisa.
To je bio bum u ono vrijeme.Sad možda su bili i u pravu ne bih o tome,al to je bio početak kraja dana mladosti,a i mnogo toga još..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Svaki sistem ima svoje prednosti i mane.20 godina sam živeo u jednom i 20 godina u drugom.
Prvih 20 godina nije bilo demokratije, ko je "lajao mnogo" zna se Goli Otok, ali je bilo nezamislivo da radnik radi a da ne bude plaćen,zemljoradnik kada proda svoj prizvod dobije pare za dva dana,bio je propisan "maximum" 10 ha zemlje,ali od toga se moglo živeti i obnavljati mehanizacija bez kredita.
Drugih 20 godina "stigla"demokratija,možeš pričati šta hoćeš, imaš pravo na štrajk, 1 000 000 nezaposlenih,ovi koji rade platu ne dobijaju,seljaka vara gde ko stigne(od države nema zaštitu), u kreditima smo do guše...

Valjda to tako mora biti.....ali sa nostalgijom se sećam prvih 20 godina moga života.


Pozdrav i živeli......:partyman:

Svaka cast, napisano ko da si mene pito. Generacijo i ja sam 20 proveo tamo a 20 vamo, prvih 20 u Vojvodini pa po nastanku demokracije 20 u Hrv.
Sta reci za Dan mladosti... mozda da citiram jednog dobrog prijatelja - "Milosevic i Tudjman nisu bili u stanju 10 godina okreciti sve sto je Tito napravio a do danas silna mafija nije uspjela popljackat koliko je u ono vrijeme stvoreno".
Nisam nostalgicar i nepatim ali ni ne zaboravljam.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
e kolege koji ste rođeni u vrijeme kad se slavio dan mladosti ,sretno vam bilo i dalje i budite uvijek mladi bar u :heart::heart::heart::heart:,jer da je bilo dobro ,bilo je :partyman::partyman:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Svaki sistem ima svoje prednosti i mane.20 godina sam živeo u jednom i 20 godina u drugom.
Prvih 20 godina nije bilo demokratije, ko je "lajao mnogo" zna se Goli Otok, ali je bilo nezamislivo da radnik radi a da ne bude plaćen,zemljoradnik kada proda svoj prizvod dobije pare za dva dana,bio je propisan "maximum" 10 ha zemlje,ali od toga se moglo živeti i obnavljati mehanizacija bez kredita.
Drugih 20 godina "stigla"demokratija,možeš pričati šta hoćeš, imaš pravo na štrajk, 1 000 000 nezaposlenih,ovi koji rade platu ne dobijaju,seljaka vara gde ko stigne(od države nema zaštitu), u kreditima smo do guše...

Valjda to tako mora biti.....ali sa nostalgijom se sećam prvih 20 godina moga života.


Pozdrav i živeli......:partyman:

Svaka cast, napisano ko da si mene pito. Generacijo i ja sam 20 proveo tamo a 20 vamo, prvih 20 u Vojvodini pa po nastanku demokracije 20 u Hrv.
Sta reci za Dan mladosti... mozda da citiram jednog dobrog prijatelja - "Milosevic i Tudjman nisu bili u stanju 10 godina okreciti sve sto je Tito napravio a do danas silna mafija nije uspjela popljackat koliko je u ono vrijeme stvoreno".
Nisam nostalgicar i nepatim ali ni ne zaboravljam.


Svaka čast,momci! Pridružujem se razmišljanju,jer i ja sam taj koji živi 20 godina u onom sistemu i 20 godina u ovom sistemu.. (malo više,ajd,al nećemo pretjerivat :blackeye)
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ma svaki sistem ima i prednosti i nedostataka; niti jedan nije savršen, samo zavisi na kojoj si strani.
A što se tiče onog sustava (da, da, postoji povijest u HRV i prije '90), bilo je stvari koje su funkcionirale dobro (socijala, zdravstvo) za kojima danas žalimo. Onda nije bilo demokracije, pa smo plakali za demokracijom. Ali to je tako.

Ali kada raspravim sa mojim radnicima na tu temu (imam one malo starije) svi kažu da bi bilo dobro da se stari sustav vrati, samo na 5 godina; da si kupe neki stan ili kuću, pa onda neka bude bilo koji sustav :D:D:D

p.s. Moji stari je bio zidar i uspio si je kupiti zemljište i izgraditi kuću; a danas su ljudi inžinjeri pa mogu samo sanjati o zemljištu i kući; pa čak im je stan nedostižan san (1.500 EUR/m2; pa koja to radnička plaća u HRV može platiti). :oops:. To je demokracija :supris:
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Živio Dan mladosti!
Danas mi isplatili 1. dio poticaja:
Kad se sjetim dana mladosti u onom sistemu ipak mi srce veselije zaigra iako nije bilo isplate poticaja, ali je bila stabilna solidna mjesečna plaća pa smo spojili-pripojili dane i putovali uživali; bili u BG na proslavi (sletu) kao uzorni omladinci, ponosili se pohvalama i nagradama, odazivali se dobrovoljnim ORA-ma, družili se ... uh, ta dobra stara vremena.:heart::heart::heart:
Sad je sve prebačeno na FACEBOOK. A nama ostaje lijepo sjećanje na te divne davne dane i da čekamo drugi dio isplate poticaja moleći nebo da nas ne razbije tuča.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Sjećam se jedne parole,tamo 90-ih na jednoj zgradi... " Da je sloboda i demokracija,bio bi Dinamo a ne Croatia.." No...dobro...i to su promijenili :lol:
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
A kad su to seljaci dobro živjeli? Nigdar,i nigde ! Interesantno je pogledati reportaže iz arhiva HTV-a od prije 20,30,40 godina pa da vidite da se ništ nije promjenilo u odnosu seljak-država,a,ni tak mam nebu.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Citam ovo i pomalo se smijem.

Dali vi stvarno mislite da su se kuce mogle napraviti za godinu dvije i sl. pa sjeti te se da su se krediti odplacivali po jedno drvece od sibica, dali se kad pitate, pa tko je to sve platio?

Dokle bi to trajalo, evo Grci su isto tako gradili a jednom dodje cifra koju nitko nezna reci kolika je, prica se da ce se cjela Evropa urusiti sa CH skupa jer jos ne znaju koliko to sve kosta.Postavlaj se pitanje, pa zasto su ljudi glasali da se to sve promjeni ako im je bas dobro bilo ili bolje reci, kada je drug umro, koliko je proslo dok nisu poceli bonovi, par nepar i td.
Sjetite se da su kako kazu 128 delegacije drzava dosle(koliko je tada bilo drzava) da ga isprate, koliko je proslo do prve krze, koliko do pocetka rata.....

Evo sjetimo se olipijade Sarajevo84, koliko je godina proslo da se rat desi na tom prostoru, tj. sto ej taj isi svijet ucinio da do toga ne dodje.

Sve ima svoju cjenu, ako netko zeli da drugu cestita, to moze i sada jer cestitke jos uvjek prima njegova udovica, sjeti se gdje zivi i kako se zove. https://www.google.ch/search?q=jova...6OsTQ-gawoJSQCg&ved=0CHEQsAQ&biw=1680&bih=943

I danas se rado sjecam vjezbi sleta,marljivo smo vjezbali par mjeseci pre toga, dobijali smo majice bilo je sve kako spada, kao sredjoskolac u Belom Manastiruto smo svake godine pripremali sa profesorom iz tjelesnog.

Sada citam da je Jovnka preminula
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Lijepo se sjetiti starih dobrih vremena, zar ne?:supz:
Pogotovo malo starijima, koji su još više okusili život u to vrijeme. Opet, bilo dobro ili loše, kako kome, trebali bi se okrenuti i pogledati na drugu stranu, vidjeti što nas čeka. Čini mi se da nema ni približno kritičnoj masi koja traži promjenu na bolje, a svima nam je banana.
Ja volim sve praznike, i ove i one, samo da se roštilja ili odmara..

Lijepi pozdrav!:mrgreen:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

ha haa markec imaš pravo bitno je da je neradni dan i da se pali roštilj a koi je povod to i nije bitno:supz::partyman:
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
da lijepo se sjetit tih vremena, bio sam srednjoškolac kad je tito umro, u jednom lokalu objavili na radiu te sam vidio nekolicinu vojnika kao da ih je ubola kobra digli se s stola i otrčali u vojarnu, taj prizor nikad neću zaboravit. te godine sudjelovao sam na sletu u beogradu. kasnije otišao u vojsku gdje sam shvatio što je red i disciplina. nisam mogao kupiti nikakav strani uređaj, sve se proizvodilo u tadašnjoj državi, bilo je posla za svakog. danas je kina najbogatija u svijetu...sve se proizvodi kod njih..svi rade i dobijaju plaću..a mi hoćemo strane strojeve...evropu... i normalno plačamo drugima a naši radnici ostaju bez posla.
 
G

GROF

Guest
., lip DAN mladosti! ...

., e DA moj Narode!, lipi su bili ti DAN-i mladosti! ... :mrgreen: ... ., ALI, kako se sve lipo lomi na našoj generaciji., heheheee, slomil se i taj DAN! -nažalost., pa već pomalo počimljemo slavit DAN!, ali, starosti.- ... :rolfer: ...

., aj Bog!, živili :drinkers: svi VI moji slavljenici!, generacijo moja!!! ...
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Bila je na neki način bajka nasprem sad. Opet kad malo bolje razmislim bilo je na cijeloj kugli dobro, a danas nije nigdje dobro ne samo tu kod nas. Tako da uopče ne žalim za bivšim stvarima, jer na kraju nije ništa dobro ispalo iz tog. Možda bi nam sad bilo lakše da smo od prije ovako živjeli. Možda bi se više poštivali i ne bi postojali ovi i oni.
 
M

Miško 007

Guest
da lijepo se sjetit tih vremena, bio sam srednjoškolac kad je tito umro, u jednom lokalu objavili na radiu te sam vidio nekolicinu vojnika kao da ih je ubola kobra digli se s stola i otrčali u vojarnu, taj prizor nikad neću zaboravit. te godine sudjelovao sam na sletu u beogradu. kasnije otišao u vojsku gdje sam shvatio što je red i disciplina. nisam mogao kupiti nikakav strani uređaj, sve se proizvodilo u tadašnjoj državi, bilo je posla za svakog. danas je kina najbogatija u svijetu...sve se proizvodi kod njih..svi rade i dobijaju plaću..a mi hoćemo strane strojeve...evropu... i normalno plačamo drugima a naši radnici ostaju bez posla.

To potpisujem da se kupuje naše gdje bi nam bio kraj...
 
B

BAGERISTA

Guest
., e DA moj Narode!, lipi su bili ti DAN-i mladosti! ... :mrgreen: ... ., ALI, kako se sve lipo lomi na našoj generaciji., heheheee, slomil se i taj DAN! -nažalost., pa već pomalo počimljemo slavit DAN!, ali, starosti.- ... :rolfer: ...

., aj Bog!, živili :drinkers: svi VI moji slavljenici!, generacijo moja!!! ...

Neki mladosti........:mrgreen::mrgreen:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ajmo bivši omladinci,pošto nema više sleta i nošenja štafete,jedno rastezanje oko kuće,poljubite onu kraj vas,idemo laganini dalje,nekad bilo sad se samo ponekad spomene ali eto i to je bio jedan od događanja iz onih dana,sad se trči samo za druge igraće i ne vidi se kraj utrke,eto forumašima iz tih dana sretan Dan mladosti: Icon_pidu:: Icon_pidu:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja bila u sletu, 1976, vježbali smo u školi svaki dan po jedan sat.Sjećam se da nikako nisam mogla zapamtiti neke korake,ali mi na poligonu dobro išlo.:icon_super:
 

Najnoviji postovi

Na vrh