• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Danska guska Kolos

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Poštovanje,želio bih se baviti uzgojem Danske guske Kolos,dali netko ima iskustva u uzgoju i da stavi sliku gusaka na forum!?:scratch
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Poštovanje,želio bih se baviti uzgojem Danske guske Kolos,dali netko ima iskustva u uzgoju i da stavi sliku gusaka na forum!?:scratch

jmam za pr0daju gušćiće pasmine danski kolos i landska siva guska.
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Pozdrav Cizmesinkin,kakva je to sorta gusaka taj Kolos,kako napreduju,jesu li zahtjevne za držanje,do koliko kilograma narastu,jel guske žele sjedit na jajima?Daj stavi neku sliku da vidim kako izgleda ta sorta!Po kojoj cijeni prodaješ mlade guščiće Kolosa?
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
U međuvremenu sam nabavio mlade guščiće Danskog Kolosa,sada su stare dva mjeseca,to je nevjerovatno lijepa pasmina gusaka,a kako tek napreduju,za ne povjerovat,pitome su.Jako sam zadovoljan sa njima.Pošto mi nitko nije znao odgovorit baš ništa o toj pasmini gusaka kad sam pitao i nitko nije znao kako izgledaju uskoro ću stavit slike gusaka na forum i da se uvjerite i sami kako su lijepe guske.
 
D

Deirdre

Guest
kolko guska si nabavio ,jel imas bazen,ja mojima napravio al bas i nisu mnogo u njemu pa sam se bez veze i mucio hh... daj slike tvojih :D
ja imam 1 gusku i 1 gusana,(izlezeni u inkubatoru ) al sad podvaljujem jaja pod kvocku jer ova moja samo nese a nikako da ostane lezat(imaju 1 god,na proljece pocela nesti i do sada snesla ukupno 30-tak jaja,bio sam ostavio blizu 20 jaja misleci da ce ostat lezat medzutim sva su se pokvarila pa ih bacio i vise ne ostavljam nego samo kupim ...neznam koja je vrsta budem stavio i moje slike za koji dan pa da vi iskusniji pogadzajte koje su vrste...:D

kada se skuplja ono meko perje od guske i kako se to radi i kolko se moze dobit od jedne guske ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Deirdre,gle nije ti stvar u bazenu i kupanju gusaka u njemu,prirodno guske ti se nalaze uz vodu zato jer tamo ima puno zelenog za jest,a guska ti nije izbirljiva,ona jede svu zelenjavu,nije istina da mora biti guska striktno uz vodu,ne mora,ona mora imati puno zelenog za jesti.Toliko o bazenu,jer si i sam rekao da ti se guske baš i ne kupaju.A što se tiće sjedenja na jajima to je druga prića,rekao si da tvoje guske ne sjede na jajima,znaš zašto?Pa zato jer sve guske ne sjede na jajima.Uzmi dravsku gusku pa da vidiš kako će sjedit 35 dana na jajima,nakon toga se vale mladi.Nadam se da sam ti dao korisne odgovore.Obećao sam slike svojih gusaka pa evo da ih vidite,pa sami prosudite guske stare 2.5 mjeseci.Uz slike gusaka stavljam i sliku nekadašnjih tački sa željeznim kotačem,(tačke su stare preko 100 godina).
 

Prilozi

  • Graphic.jpg
    Graphic.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 1,908
  • Graphic1.jpg
    Graphic1.jpg
    38.1 KB · Pregleda: 1,729
  • Graphic2.jpg
    Graphic2.jpg
    44.5 KB · Pregleda: 794
D

Deirdre

Guest
ljepe su ti guske,moje su slicne ko ova tvoja jedna siva... ako se neko razumje neka mi pomogne reci koje su vrste ?
evo link od slike guska

http://prntscr.com/a4700

http://prntscr.com/a474v

u kojim mjesecima obicno nose jaja i koliko otprilike ? za sada je bilo oko 40 jaja,al vec 20 dana nenosi ,pa pretpostavljam da nece bit nista do druge godine ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh