• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz D25

Dam22

Novi član
Tu od
10 Velj 2014
Poruka
11
Pozdrav svima,
sažem prednji upravljački dio Deutza D25.Otišle su mi pikse, 4 komada na lisnatim amortizerima i po 2 na svakom od kotača. Šaljem Vam slike tako da lakše vidite o čemu se radi. Dimenzije mesinganih piksi šaljem Vam na skici. Želim ga kompletno urediti.
Da li možda znate gdje mogu kupiti ove pikse?

hvala
 

Prilozi

  • IMG_1699.jpg
    IMG_1699.jpg
    66.4 KB · Pregleda: 214
  • IMG_1709.jpg
    IMG_1709.jpg
    49.7 KB · Pregleda: 202
  • IMG_1711.jpg
    IMG_1711.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 210

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
pa imaš kod sebe majstora koji to rješava bez pol muke...
mladen iznad DP-a...:(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Mislim da bi tu bronca obavila bolje posel, a danas i plastike ima više vrsta pa neka sa mješavinom teflona bude ok.
Uglavnom, to ti svaki tokar obavi bez brige.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Ja sam radil čak i maticu za škripac.
Eno je, još vozi
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
Kupujem Deutza D 25, trebam getribu ili čak i cijeli traktor s neispravnim motorom...
naglašavam da postoje tri varijante tog traktora, s 18, 22 i 24 ks, a meni treba getriba od ovog najjačeg...
naime, taj jedini ima getribu s brzim i sporim brzinama, dakle 10 naprijed + 2 unazad...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: K: Deutz D 25

Ajoj Darijus,najbolje se baciti na neke velike otpade ili strastvene kolekcionare,ako se što pojavi u mom kraju javim ali teško jer crni kumovi sve živo pokupe
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: K: Deutz D 25

Najbolje bi mu bilo da raskopa onog Vladimira što ne koristi, ali to je samo moje viđenje stvari :D: Tako je sudjed kupio jednog za 2000 kn, samo haubu i mjenjač iskoristio :D:
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Re: K: Deutz D 25

starom cestom prema Senju ima mehaničar prije Generalskog stola kod njega viđam gomilu starih traktora pa se raspitaj
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
Re: K: Deutz D 25

ma pred samo tri godine sam šogiju kupio jedan cijeli traktor kod Bjelovara, ali nažalost sve je uspio popraviti i sad mi ga neda...:icon_cry:
za ovog kod generalskog znam...
znam i za jednog starijeg gospodina kod Koprivnice...
ali tražim nešto kompletno...po dijelovima ispadne puno skuplje...
uglavnom, kvar na mojem i je i nije velik...nešto je probilo rupu u getribi s donje strane, pa je ulje iscurilo...
e sad, ako to idem sam popravljat bit će sve u redu ako ne iskoči kakva bedastoća u getribi...a svaki njegov ležaj je ko suho zlato...zupčanici isto...pa grubom računicom dođeš do ideje da je bolje uzet nešto ispravno za malo novaca i vozit dalje..
eto...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: K: Deutz D 25

Oko tog traženja treba zbilja imati sreće,evo prije jedno 2 godine,ovi naši lokalni sakupljači sekundarne sirovine su naletjeli negdje u okolici Garešnice,kod neke žene su našli takvih raznoraznih old timera za 2 kamiona,pokojni joj se muž sa time bavio cijeli život,uglavnom ovaj lik koji je to kupio, je na tome okrenuo debelu lovu jer je većinu on poslije prodao u dijelovima ,upravo ovakvima koji su tražili dijelove ili za restauraciju,uglavnom bilo je tu i Hanomaga,Fahra,Guldnera i ostale ekipe
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: K: Deutz D 25

To tako uvijek biva, muž umre, a baba, čim ga zaašovi, krene u rasprodaju po akcijskim cijenam, jer šta će joj smeće oko kuće.
Uslikaj to na svome, možda možeš i sam skrpati, može biti sitnica. Prije nekog vremena mi prijatelj doveze 533 da mu promijenimo ulje u mjenjaču. Odšarafimo mi sve ispuste, curi oni, ali kako sam koju kantu stavljao u svakoj sam čup udarac kad sam pustio ulje. Reko, bajo, ima tu i dijelova u ulju. Kaže on, ma to ti se čini, nemoguće, sigurno ulje udarilo u dno kante. E, sad ćemo ga, reko, fino procjedit pa ćemo vidit. Ugl, u jednoj kanti je bio ekser, 6-ica, zamotana, a u drugoj komad štifta. Najbolje je što sam mu ja našao taj traktor i što je u međuvremenu vrisnuo, pa sam mu obećao da ćemo ga dovesti kod mene i napraviti generalnu, ali poanta priče je svašta moguće i ničemu se ne treba čuditi kod takvih traktora, a skoro sve se da u vlastitom angažmanu popraviti.
Nego, ja pretpostavljam da nisi bio dobar ove godine, pa ti nije Djed Božićnjak ništa donio.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
evo, to mu je...
donja strana getribe, prema lijevom kotaču...





evo jedne njegove slike i najboljih dana...

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: K: Deutz D 25

To njjie ništa , rastavi , pokrpaj i vozi dalje ..zupčanik je zahvatio strano tjelo koje je probilo kučište ..sreča ako je ispalo tjelo van ..da ne napravi više štete
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Da se to pokrpati ako se nije kaj unutra odlomilo, treba otvoriti odozgo pa snimiti kaj bi sve trebalo, tj kaj je sve zahvatilo.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja mislio viri pol getribe van. Skini to, odnesi nekom da ti zavari, mada to ćeš moći i sam s dvije nikal elektrode zavarit, samo dobro očisti, nema tu ni grijanja ni ništa, samo dobro očisti, zavari i probaj s naftom jel pušta na varu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
jel tko kada otvarao te getribe?..., meni se čini da se ona kala na pola, nema nekog poklopca ko što imam na vladimiru da samo njega skinem i vidim što je unutra...
inače, malko sam šnjofkao po internetu, moj dajc je 1956. godište oznake schleppera F2 L612 / 54-I, serijski broj 7455/157, u proizvodnji samo od 1954. do 1956....tak da bi bilo skoro nemoguće naći identičnu getribu...ili baš prava sreća...
inače, imal je blokiranu 5 brzu, a razlog je što u toj brzini ide 38 km/h...u 5 sporoj ide ko mali fergo ili vlado...:(happy):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Možda je ta blokada otpala pa napravila havariju.
Sječam se nekad smo proizvodili tako zvane dizelkare (motor 539, a mjenjač i podvozje od tamića).
Pošto to nije imalo amortizera, a bilo dosta brzo, mi smo heftali kocku na vilicu 4 i5.
Međutim, jednom prilikom je pukel var i ispala kocka, a pilot je skužil da ima viška brzina pa je probal kolko more nabrat ..... skoro se ubil kad je u grabicu udaril.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Nemoj mu davat takve ideje, još će negdje i kerozin nabavit...
 
Na vrh