• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz D25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
ovo je zroštalo i puklo kad sam išal u rikverc...tak da ipak mislim da je stvar možda u viljuški za šaltanje...makar, ide u sve brzine i više niš ne lomi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Znači on ide u sve brzine i pokretan je samo ima rupu na kučištu?
Ja bi ipak rastavil da pogledam kaj ima unutra.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja bi rastavio i da nije puklo, samo da vidim šta ima unutra. E sad, bili mogo sastavit il ne, to je već druga stvar.
I ti bi zbog vilice ubacio čitav novi mjenjač i tako trajno upropastio neki drugi traktor? Ccccc
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
da, sve sam brzine probal i rade normalno, i kardan radi, jedino šperu nisam imal di probat...
a raskapanje mu ne gine, samo se teško sad kad me ruke zebu odlučujem na to...a imam i na rusima posla preko glave...
 

Dam22

Novi član
Tu od
10 Velj 2014
Poruka
11
Pozdrav svima,

jučer sam na mom Deutz D25 promijenio semeringe na poluosovinama i na prijenosu osovine za kardan. Da li netko zna koliko stane ulja u getribi, gdje bi se trebao nalaziti mjerač ulja? Pretpostavljam da se negdje treba nalaziti matica do koje natočim ulje i onda bi trebalo curiti na toj rupi?

Hvala
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
kaj nemaš mjerač na čepu...to je onaj ispod desne noge....sa strane getribe...bakelitni....
ugl, moš natočit skoro 4-5 cm ispod tog čepa, mjerač mu je i tak kratak...
 

Dam22

Novi član
Tu od
10 Velj 2014
Poruka
11
Ma nemam, u tome je i problem, imam 2 čepa s jedne i druge polovice traktora kao na slici,
da li možda sa strane postoji vijak koji se odšarafi i on određuje razinu?
 

Prilozi

  • photo.jpg
    photo.jpg
    69.1 KB · Pregleda: 98

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
prvi čep (onaj desno kod mjenjača za brze i spore) nema mjerač, tu ide litra i pol...možda i dvije ulja i nema veze s nivoom i uljem iz getribe...
drugi čep kod mene i nije čep, pravi čep s mjeračem ti je ispod pete desne noge kad sjedneš na traktor...i taj čep ima mjerač u sebi...ovo je na mom traktoru blokirano, niti nemam tu rupu...
 

Dam22

Novi član
Tu od
10 Velj 2014
Poruka
11
Kod:
drugi čep kod mene i nije čep, pravi čep s mjeračem ti je ispod pete desne noge kad sjedneš na traktor...i taj čep ima mjerač u sebi...ovo je na mom traktoru blokirano, niti nemam tu rupu..

izgleda da ima više verzija, tražio sam i tražio mjerač, ali ga nisam našao, hvala na informaciji provjeriti ću pa se javim naknadno

Da li možeš poslati sliku tvog mjerača?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dam22

Novi član
Tu od
10 Velj 2014
Poruka
11
Pozdrav svima,

malo po malo sređujem svoj stari Deutz. Sada je došla na red ručica za pokretanje zadnjeg kardana, pukla mi je prije dosta godina i sada moram napraviti novu. Da li mi netko može poslati sliku kako izgleda, sjećam se da je poluga dvostruko savijena kao slovo S, šaljem i sliku bez poluge,

hvala puno,
 

Prilozi

  • Kardan_rucka.jpg
    Kardan_rucka.jpg
    38.2 KB · Pregleda: 95

Dam22

Novi član
Tu od
10 Velj 2014
Poruka
11
Pozdrav,

na Deutz D25 sam skinuo filter zraka, kada sam otvorio posudu u njoj se nalazi žičani filter i pun je ulja, da li je to normalno ili..? Da li se on može zamijeniti ili samo da ga očistim?

Hvala i pozdrav
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Napacaj ga u nekom sredstvu za odmaščivanje i isperi vodom.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
žica zaustavlja veće čestice nečistoće (mucice iz pupka i lišće), a ulje filtrira sitnu prašinu...dakle, ulje mora biti ispod žice...mislim da dva-tri deci kod dajca zadovoljava...
...i sori kaj nisam slikal, imam tehničkih problema...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
rasturena getriba, slike slijede...

i zamolba moderatorima da ovu temu stave tamo di su Deutz traktori, trebalo mi pol sata da je iskopam...
 
Na vrh