• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz D25

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Neka je tu, pošto je makina širom i red je da bude u meh. radionici.

Sad znaš gdje je tema pa.čekamo slike da ocjenimo termičku obradu zupčanika, materijale od kojih su napravljeni, zahvate, omjere, ubrzanja i eventualne moguče dorade....
Samo da nije veliki lom i da nebu skupo.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
eto prve slike su opis kvara...škulja u getribi koju je prouzročila zaostala kuglica od ležaja...zaostala prilikom neke havarije kod bivšeg vlasnika...





 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
ovo su uglavnom svi zupčanici na svom mjestu, osim diferencijala, on je na gornjoj...

 

Dam22

Novi član
Tu od
10 Velj 2014
Poruka
11
Lijepi pozdrav,

jel ovo što sam označio žutom bojom dio od špere, ne radi na mom D25,

fala,

pozdrav
 

Prilozi

  • Spera D25.jpg
    Spera D25.jpg
    56.6 KB · Pregleda: 44

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
Ne, to je povezano sa mjenjačem za brze i spore, nisam siguran da ga i ti imaš...pošto su tih modela radili u tri jačine motora (18, 22 i kao moj 24), ali samo dvije vrste getriba, one koje imaju čisto 5 brzina, ili ko moj 5 sporih i 5 brzih.

dio mehanizma špere vidiš ovdje, skroz u desno je jedan feder, taj vraća capu od špere, i moguće da se je samo izmakla iz ležišta (manje bolna varijanta) ili je neš sa diferencijalom...
znam da smo ju riktali kad smo stavljali desnu trubu sa poluosovniom, tak da se do toga relativno lako dođe...
ak trebaš majstora javi mi...moj je položil

 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
evo slika di se bolje vidi...isto gledaš desno, ispod federa u onoj rupi se vidi capica koja blokira šperu, tj. gura "krunu" koja šeta po poluosovini da uzubi na ono hrđavo na vrhu diferencijala (onaj veliki zupčanik koji je na jednoj slici gore sam)...

image hosting
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
ma to je ono kad se delaju bar tri posla odjednom...prostorija do garaže je u renovaciji, slažem si baš prostor di bude stajal samo alat...
...al uvjek u oko upadne ovo nebitno...:s:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
Stigli komadi iz radione...prvo je od ručne, curilo ulje jer se iskopal kanal di bi semering trebal držat, pa je stavljena piksa, a na čepu i mjeraču za ulje nije bilo pomoći, pošto je stari bakelitni (ili nešto slično) spucal na 100 mjesta sad će dobit novi aluminijski...

post image online

upload img

gifs upload
 
Na vrh