• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz Fahr 3610 - problem sa vraćanjem klipa u bunker

kombajn

Novi član
Tu od
9 Lis 2013
Poruka
18
Imam problem prilikom branja kukuruza. U bunker ulazi jako puno ostataka od klipa (oklasci), čak polovice. Vjetar i sita su u redu. Probali smo malo zatvoriti sita i otpustiti korpu, ali problem ostaje. Da li ima tko iskustva s tim i pametan savjet?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
prelazi ti sa donjeg sita napred na puz koji nosi u bunker.izvadi sva sita i vidi el ti je ona guma sto bi trebala ispred sita gore.u biti el su ti oba sita petersonova?mozda je na kojem puklo koje pero pa tu pada dolje.:icon_scratch:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
kakva su ti gornja i donja sita ?? Da li je ribež ili peteroson,koliko milimetara donja ?
 

kombajn

Novi član
Tu od
9 Lis 2013
Poruka
18
Oba sita su petersonova, poštelavaju se. Gornje sito je na 16 mm, a donje na 15 mm. Probali smo ih poštelavati al i dalje vraća u bunker oklaske.

Sita su u redu, ništa nije slomljeno. u bunker se vraćaju veliki komadi oklasaka, cijele polovice.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
I mi imamo isti problem na 3580, sve smo pregledali i isprobali i isto to radi, vraća komade oklasaka u bunker.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
A moj 1610 vrši savršeno čisto gornja sita peterosonova a donja 16 mm.kako ti stoji ona pregrada nakon sita??mozda je ona previše otvorena.
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Probavali smo već svakako, sad smo ostavili žitnu korpu i tako kosimo, i ima manje oklasaka...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Kakvu kukuruznu korpu imaš?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Ma nekakva je velika, tj jaka i ima dosta prostora pa prolaze oklasci, čini mi se da je to od HTS-a korpa.
 

kombajn

Novi član
Tu od
9 Lis 2013
Poruka
18
Riješili smo problem - problem je bio u premalo obrtaja i još smo stavili sva 4 fiksna sita.
 

kombajn

Novi član
Tu od
9 Lis 2013
Poruka
18
Dok smo stisnuli gas, sajla od gasa je štekala, motor nije imao punu toražu. Bubanj je imao 800 obrtaja, ali slamotresi nisu radili punim kapacitetom. Zbog toga smo zamjenili sajlu i sad je u redu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

imbra12

Novi član
Tu od
28 Tra 2011
Poruka
15
Pozdrav
Imam isti problem kao i autor ove teme na deutz fahr toplineru 4070hts mi baca u bunker cijele ili polovične oklaske.
Kad očistim sita prvih 100m je dobro poslije počnu ići u bunker oklaski.
Gornja i donja sita su peterson 22mm.
Gornja sita imam malo jače pritvorene.
Donja sita su malo više otvorena.
Bubanj lijepo očisti klas.

Zna li netko u čemu je problem?


Vjetar je na 850 okretaja
Bubanj 500 okretaja
Vlaga kukuruze 32%

1000011023.jpg
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Bacaj petersona van,gornja stavi tzv trenicu a donja 20mm i radi čisto kao sunce.
 

Najnoviji postovi

Na vrh