• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr Agrolux 55

S

seljaček

Guest
Dali netko ima iskustva s tim traktorom kako bi došao kao drugi traktor za lagane poslove tipa sadnja prskanje košnja sakupljanje sjena kultivacija itd.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Agrolux 55

Jel imaš neku slikicu, da vidim kak točno izgleda.
Možda imam kojeg na hardu, neznam moram pogledati
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Agrolux 55

seljaček kaže:
Dali netko ima iskustva s tim traktorom kako bi došao kao drugi traktor za lagane poslove tipa sadnja prskanje košnja sakupljanje sjena kultivacija itd.
To je premali traktor, barem meni. 1000 kg rasipač nemože nositi, 1000 l prskalica mu je isto prevelika,
ai što je najveći problem nemože vući prikolicu veću od 5 t. Isto tako nemože nositi malo veću roto kosu ili pauk za sijeno. S tim traktorom se praktički ništa nemože raditi na poljoprivredi u današnje vrijeme, izuzevši voćarstvo i vinogradarstvo.

Mislim da bi Agroplus ili Agrofarm bio bolji izbor jer može sve "lakše" poslove raditi, a i ako ti zatreba može i teže poslove raditi, kao što je oranje ili priprema tla.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Agrolux 55

DF&Torpedo kaže:
[quote="seljaček":15barw4b]Dali netko ima iskustva s tim traktorom kako bi došao kao drugi traktor za lagane poslove tipa sadnja prskanje košnja sakupljanje sjena kultivacija itd.
To je premali traktor, barem meni. 1000 kg rasipač nemože nositi, 1000 l prskalica mu je isto prevelika,
ai što je najveći problem nemože vući prikolicu veću od 5 t. Isto tako nemože nositi malo veću roto kosu ili pauk za sijeno. S tim traktorom se praktički ništa nemože raditi na poljoprivredi u današnje vrijeme, izuzevši voćarstvo i vinogradarstvo.

Mislim da bi Agroplus ili Agrofarm bio bolji izbor jer može sve "lakše" poslove raditi, a i ako ti zatreba može i teže poslove raditi, kao što je oranje ili priprema tla.[/quote:15barw4b]

Potvrđujem
Možda sad imaš manje strojeve, ali razmišljaj unaprijed, da češ možda kupit veči rasipač...........
 
S

seljaček

Guest
Re: Agrolux 55

U tome i je bit Agrofarma vać imam ovo planiranm bez kabine kao drugi traktor zašto nebi mogao nosit rasipač od 1000 kg podizna moč na hidraulici mu je oko 2500 kg ako je 539 mogao nosit imt sijačicu ukupno 670 kg zašto ovaj nebi nosio 1000 Pa 560 nosi 1200kg na hidrauliku.
 
M

matias

Guest
Re: Agrolux 55

Da on bi bio idealan za takve manje poslove jedino je mozda preskup :scratch (neznam cijenu)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Agrolux 55

seljaček kaže:
U tome i je bit Agrofarma vać imam ovo planiranm bez kabine kao drugi traktor zašto nebi mogao nosit rasipač od 1000 kg podizna moč na hidraulici mu je oko 2500 kg ako je 539 mogao nosit imt sijačicu ukupno 670 kg zašto ovaj nebi nosio 1000 Pa 560 nosi 1200kg na hidrauliku.
Neznam po meni je to preskup traktor, a s njim češ samo špricati i razbacivati umjetno gnojivo, on će većinu godine samo stajati. Bolje dodati još koju tisuću eura i kupiti normalan traktor.

Može on imati hidraulik s podiznom moći od 2500 kg, al opet nemože nositi rasipač 1000 kg jer cjeli traktor je jedva duplo teži od tog rasipača. Morao bi ga opteretiti utegima.
 
S

seljaček

Guest
Re: Agrolux 55

DF koj bi po tebi bio onda odgovarajuči traktor za drugi onaj od 100 ks imam sa njim nemogu prskat prihranjivat žita kultivirat kukuruz nemogu mogu sijat kukuruz i žito ali ... Molim savjet mislim da je glupo imati 2 Agrofarma ovaj drugi bi morao biti sa nekim uskim gumama (nakarada) .
 
M

matias

Guest
Re: Agrolux 55

IMT 539 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
S

seljaček

Guest
Re: Agrolux 55

matias kaže:
IMT 539 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ako ima prvu vuču koja radi i u rikverc i hidro volan zbog utovarivača onda bi bilo isplativo ovako :mrgreen: :mrgreen:
 
M

matias

Guest
Re: Agrolux 55

Gle nadam se da je sala bila shvacena, a iskreno ja taj traktor nebi uzel da mi ga neko da djabe
 
S

seljaček

Guest
Re: Agrolux 55

matias kaže:
Gle nadam se da je sala bila shvacena, a iskreno ja taj traktor nebi uzel da mi ga neko da djabe
Koj traktor
 
M

matias

Guest
Re: Agrolux 55

seljaček kaže:
matias kaže:
Gle nadam se da je sala bila shvacena, a iskreno ja taj traktor nebi uzel da mi ga neko da djabe
Koj traktor

Pa 539 :idea:
agroluksa bi odma uzel jer ne mislim da je premali i da ko drugi traktor moze odradjivat sve poslove kaj treba
 
S

seljaček

Guest
Re: Agrolux 55

539 je traktor :shock: :shock: :shock: :scratch
 
M

matias

Guest
Re: Agrolux 55

seljaček kaže:
539 je traktor :shock: :shock: :shock: :scratch

Pa tak su mi rekli :scratch

Ti samo kupi Dajca i peri mali sve dela :D ak ti je veci od 100KS onda ovaj mora bit dosta ko drugi traktor na imanju
a ak bus se siril onda bus kupil 200KS Dajca pa bu ovaj od 100 vukel sijacice.... :D
 
S

seljaček

Guest
Re: Agrolux 55

Ma bi sam neznam kud bi se širil bum moral trovat susjede pa kod njihovih udovica "odrađivat zemlju" :lol: :lol: :lol:
 
M

matias

Guest
Re: Agrolux 55

Onda kaj cekas Agrolux 55 je ko stvoren za tebe a i dosta je kvalitetan 8)
 
S

seljaček

Guest
Re: Agrolux 55

matias kaže:
Onda kaj cekas Agrolux 55 je ko stvoren za tebe a i dosta je kvalitetan 8)
dal ga možta ti imaš pošalji koju sliku
 
M

matias

Guest
Re: Agrolux 55

Ne ima ga jedan prijatelj i stvarno ga forsira al mali ide,motor na njemu ti je jednostavan ko pekmez,a i sve ostalo i da dobim neku lovu ja bi ga odma dopeljal doma
 
S

seljaček

Guest
Re: Agrolux 55

Kompa ajd poslikaj kod susjeda pa stavi koju fotku od agrolux-a ak ti nije problem
 
Na vrh