• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz Fahr Agrotron 4.85

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nema ga niko na forumu koliko ja znam.Najviše si gledaj na elektroniku dali je sve uredu,isprobaj sve komande i dugmiće da nebi kupio traktor a dovezao ga doma neispravnog. Pogledaj si na motor dali dimi,baca ulje na mjerać.Ako si u mogučnosti ako ti gazda dozvoli isprobaj ga pod nekim strojem da vidiš kako se ponaša traktor,ako ima žilav i živ motor a ne trom i zagušen.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa u tome i ja kvaka...recimo ja osobno nisam vidio Agrotrona ispod 110 ks kod nas u HR.
Znači sve samo veči Agrotroni, 110, 120, 150 ks, a svi ovi ispod 100 ks su Agroplusi i Agrofarmi, očito su ti manji Agrotroni bili preskupi, a ono što su nudili možda i nije opravdavalo njihovu cijenu.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Bitno je da neide ulje van i bitno je da su zupcanici pricvrsceni .Npr bregastu osovinu da se ne pomjera prema naprijed osigurava plocica na poklopcu.Zato ko nema iskustva u ovom poslu nek ne pokusava se zezati jer moze sje... puno toga....

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=sdD6A_HYbp0[/YT]
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Kad sam radio generalne,sve sam sastavljo i onda palio,nisam ni izdaleka pomislio da ovako probam motor,ali dobro iskustvo cini svoje.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ima tu i rizika.Gledao sam jednog majstora koji radi kamione .Njemu se desilo da kad je upalio na ovaj nacin spane zupcanik sa radilice.JBG.. pokrivio je ventile.Pogrijesio je sto nije prethodno provjerio koliko su tvrdo nabijeni neosigurani zupcanici.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
kak se može provjeriti da li su stvarni radni sati ti koji pišu na satu na traktoru?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Po meni jedino ako poznaš prvog vlasnika osobno! Nikak drugaćije, jer radni sati su relativan pojam!
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
koliko takvi traktori mogu odprilike napraviti radnih sati? odnosno na koliko odprilike radnih sati se radi generalka motora?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Motor ti nije problem na tom traktoru, već mjenjač. A popravak njega košta puno više od popravka motora.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Gledam na onoj konedati ili kako već,podatke o tom traktoru.gume prve 13,6R24 zadnje 16,9R34.Za nima me koje bi se dimenzije mogle staviti za međurednu obradu na njega i koliko bi onda bio razmak između kotača iznutra,a koliko izvana zajedno s gumama.
Ako netko zna......
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Teško ti to je procjenit kad neznaš kako se gazda u njemačkoj ili neko drugi ponaša prema njemu.Znači neznaš kako ga je on vozio održavao šta je s njim radio,nije ti isto ako ti sa traktorom napraviš 5 000rs u sjetvi i prskanju znači lagana obrada,ili isto tolko rs u oranju,tanjuranju i teškim poslovima. Čuo sam da zetori idu od 6-8 000rs bez generalke onda bi df morao po mojoj procjeni ić od 10-12 000rs jer smatram df-a 2-3klase boljim od zetora. To je samo moje mišljenje.Naravno da se može nešto i prije dogodit pokvarit ali nemora značit da ćeš ti baš na takvog naletit.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije da nagovaram, ali zašto si baš zapeo za DF-a?
Ja ga polovnog nebi nikad uzeo, pogotovo ne Agrotrona.

Koliko sam skužio po pisanju neće taj traktor 85 ks kod tebe nešto previše sati godišnje radit?
Uzmi FIAT 85-90 i garantiram ti da se nećeš pokajati, djelovi su uvijek dostupni i ne tako preskupi, a traktor je više nego pouzdan i jako dobro opremljen!
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
nemoj mi zamjeriti, ali preferiram samo njemačku proizvodnju, jer što god da imam njihovo doma, radi bez greške :D
a i deutz fahr mi se jako sviđa.
agrotrona hoću jer je 100% njemačke proizvodnje i viša je klasa traktora.

istina, malo bi mi radil (100 i nešto sitno sati za baliranje i oranje), ali našel bi si nešto da još radim sa njim sastrane, jer bi mi bilo žal gledati traktor da stoji.
još ću pogledati steyra i casea ako se nađe koji dobar od 80-95ks pa ću neško izabrati od toga. najviše me zanima na što gledati i po čemu prepoznati da traktor nije previše pohaban. našao sam na stranom oglasniku agrotrona sa 13000 radnih sati bez rađene generalke, pa sam nekakvog mišljenja ako i kupim traktor sa 6000-7000 radnih sati da bi meni trebao biti dobar
samo hoću da bude ispravan i da me služi koji god da je
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma kaj bi zamjerio, samo sam ti iznio svoje mišljenje, jer Fiatovi motori idu do 20.000 rh uz osnovno održavanje, to garantiraju za njih, dok s mjenjačima na seriji 90 apsolutno nema problema, gotovo su nepoderivi!
Ima i Fiata serije 90 Njemačke proizvodnje, samo su jako rijetki.

Svakako podržavam ideu da pogledaš CASE i Steyr, to je još klasa više od SDF grupe!
Steyr starije proizvodnje i dan danas slovi kao nepoderiv traktor!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
stihlMS660, nedaj se obeshrabriti. kupnja polovnog stroja je uglavnom stvar srece. svaka marka se kvari, svaka serija ima neke specificne boljke a u cijeloj toj igri, motor je najjeftiniji za popravak i svatko ga zna sloziti.

kazu bjezi od elektronike, kvari se.. ali kvari se i sve ostalo. cega nema, nemoze se pokvariti. dakle najbolje ne kupiti traktor pa se nece ni pokvariti :icon_butt:

ako si nasao traktor koji ti se svidja i koju si mozes priustiti, kupi ga. pregledati i isprobati prije kupnje, ako sve radi vozi ga doma.

nitko nemoze garantirati da se nesto nece pokvariti. ako se pokvari, popravit ces i opet vozi dalje. jedini traktor koje se ne kvari je onaj koji stoji. :icon_thumright:
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
probao sam jednog agrotrona85, sve je na njemu u redu, jedino kad sam ga šaltao u 4.brzinu čuje se kvrckanje kad da nema sinhrona. Što bi to moglo biti?
U 1., 2. i 3. brzinu ide stvarno lijepo, i u 4. kad stoji
 

Najnoviji postovi

Na vrh