• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

deutz fahr HTS

M

mladen

Guest
hajde da pricamo malo na trmu HTS. Interesuje me koja je razlika izmedju obicnog fahra i Hts jel ti kombaji imaju jos jedan bubanj i pod bubanj. koja je prednost kod hts u psenici i kukuruzu akoje su mu mane. u biti koji je bolji. cuo sam da hts kukuruz drobi i da nije za tog posla. :roll: imal ko od vas hts.
 
K

KRESO

Guest
nema govora o tome koji je bolji! HTS je bolji ima veću propusnu moć i čišče radi !
a što se tiče problematike loma kukuruza to je razvikao onaj tko nezna poštelati kombajn ,a ima par caka...
član ratarko ima isto HTS kao i ja i mislim da će se složiti smnom ;)
 
R

Ratarko

Guest
Za kukuruz se ipak mora koristiti reducir getriba na bubanju a onda nema problema sa lomom zrna . Ja ju nemam pa moram zadržavati kombajn da ne ide brže od 8 km/h tako da mi lom ostaje u okvirima normale .
 
M

mladen

Guest
ratarko koja je u tebe serija kombajna i mozes li malo objasniti sta ima HTS dodatno sto nema obicni fahr , znaci kako sam razumio kresu bolji je za psenicu. :p
 
R

Ratarko

Guest
Moj 35.80 je 1989 godište i on ima drugi bubanj .
Na boku kombajna ispod drugog bubnja je bila naljepnica "Patented by New Holland" tako da mislim da se radi o jednoj od prvih serija 35.80 kombajna sa drugim bubnjem . Prvi puta kada sam vidio taj sistem rekao sam sebi da to samo mlati praznu slamu što je donekle i istina . Recimo da za razliku od kombajna koji nema drugi bubanj možeš vršiti sa položajem korpe za jedan "zub" niže a kvaliteta izvršaja će ostati ista . Jedna od negativnosti je to što su slamotresi kraći kod takvih kombajna ali preko toga se može prijeći jer kome još trebaju slamotresi na kombajnu ;)
 
M

mladen

Guest
ratarko kad bi kupovo novi kombajn dl bi uzeo HTS il obicni i koja bi to bila serija. Ijos jedno pitane desavalo mi se u pr senica da imam loma dal je moguce da lomi na ne ovrsenoj masi , stavljas ti kad vrses senicu one nazubite podmetace na neovrsenoj masi
 
R

Ratarko

Guest
Novi obavezno sa full opremom po svim točkama samo teško je do novog kombajna . Kako sam do sada uvijek bio primoran na polovnjake onda ga kupiš bez obzira na opremu ako je za malu lovu . Meni se nikada nije dogodilo da mi lomi zrno na neovršenoj masi . Možda zato što su mi one nazubite pločice već potrošene a i lopatice su trošne :|
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
KRESO kaže:
nema govora o tome koji je bolji! HTS je bolji ima veću propusnu moć i čišče radi !
a što se tiče problematike loma kukuruza to je razvikao onaj tko nezna poštelati kombajn ,a ima par caka...
član ratarko ima isto HTS kao i ja i mislim da će se složiti smnom ;)
Upravo tako!
Mi već jako dugo radimo s HTS-om, i zadovljni smo. Baš kako je ratarko napisao može se glavna korpa raspustiti, a da kombajn radi čisto. I nemoraju se stavljati blinde na prvi red slamotresa dok se ide u kukuruz.
Dobro da je otvorena ta tema pa da možemo popričati o tome. Kod mene dosta ljudi zna doći i govoriti kako HTS ništa nevalja, kako se javlja lom zrna u kukuruzu i sl. Ja mislim da ti ljudi ili nemaju original adaptaciju za kukuruz ili nisu dobro poštelali kombajn.
 
K

KRESO

Guest
DF&Torpedo kaže:
Mi već jako dugo radimo s HTS-om, i zadovljni smo. Baš kako je ratarko napisao može se glavna korpa raspustiti, a da kombajn radi čisto. I nemoraju se stavljati blinde na prvi red slamotresa dok se ide u kukuruz.
Dobro da je otvorena ta tema pa da možemo popričati o tome. Kod mene dosta ljudi zna doći i govoriti kako HTS ništa nevalja, kako se javlja lom zrna u kukuruzu i sl. Ja mislim da ti ljudi ili nemaju original adaptaciju za kukuruz ili nisu dobro poštelali kombajn.
he, he,he kad sam ja kupovao kombajn dileri kombajnima su čak HTS kombajne davali za male pare jer su isto čuli da nevaljaju za kukuruz ....he,hehe
 
M

mladen

Guest
KRESO kaže:
DF&Torpedo kaže:
Mi već jako dugo radimo s HTS-om, i zadovljni smo. Baš kako je ratarko napisao može se glavna korpa raspustiti, a da kombajn radi čisto. I nemoraju se stavljati blinde na prvi red slamotresa dok se ide u kukuruz.
Dobro da je otvorena ta tema pa da možemo popričati o tome. Kod mene dosta ljudi zna doći i govoriti kako HTS ništa nevalja, kako se javlja lom zrna u kukuruzu i sl. Ja mislim da ti ljudi ili nemaju original adaptaciju za kukuruz ili nisu dobro poštelali kombajn.
he, he,he kad sam ja kupovao kombajn dileri kombajnima su čak HTS kombajne davali za male pare jer su isto čuli da nevaljaju za kukuruz ....he,hehe
E pa bas tako i ja kad sam kupovo kombajn naiso sam kod jednog dilera u slavonskom brodu gdje je imo HTSa za prodaju bio je totplajner 40 60 i on meni kaze ako mislis sa njim vrsit samo psenicu onda ga mozes kupit :p do tada nisam tako nesto cuo pa sam jos par ljudi pito i oni su imali slicno misljenje tako da nisam smjeo kupit HTS :cry: I jos mi je reko onaj iz broda da su ti kombajni iskljucivo isli za centralnu i sjevernu njemacku jer samo siju psenicu :roll: A meni se taj njegov bi pravo svidio
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
A koje su tajne stelovanja HTSa ? Mislim za nekoga ko se prvi puta susrece sa TSom ? Ako moze ukratko...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
SteveO kaže:
A koje su tajne stelovanja HTSa ? Mislim za nekoga ko se prvi puta susrece sa TSom ? Ako moze ukratko...
Nema tu nekih tajni.
Prebaciš remen na sporiju vrtnju za kukuruz, za pšenicu na bržu vrtnju.
I malo spustiš korpu za kukuruz, i to je to.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Znaci ako ne idem s njjm u kukuruz onda nista ne diram, tj. sve stelujem kao da nema TSa ? Koja je uopce svrha tog TSa u stvarnosti ? Jel kombajn koji ima TS moze ic primjetno brze u radu ili sta ?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
SteveO kaže:
Znaci ako ne idem s njjm u kukuruz onda nista ne diram, tj. sve stelujem kao da nema TSa ?
Mora biti na bržem prijenosu i korpa cca. na pola one skale približena.
Koja je uopce svrha tog TSa u stvarnosti ? Jel kombajn koji ima TS moze ic primjetno brze u radu ili sta ?
Manji su gubici zrna na slamotresima (bolje ovrši), a ima veću propusnu brzinu, odnosno veću radnu brzinu. Ali nije baš puno brži od komajna bez TS-a.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
A po svemu sudeci ovaj sto gledam ni nema TS tako da cu to ostavit za neki drugi put :)

Tnx
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
SteveO kaže:
A po svemu sudeci ovaj sto gledam ni nema TS tako da cu to ostavit za neki drugi put :)

Tnx
Ja mislim da tvoj ima TS, jer ima HC sistem. Obično kombajni koji imaju HC (nagibna sita) imaju i TS.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Da, ovaj ima nagibna sita i onaj komp unutra za ta sita al za TS ne mogu nac sigurno po cem bi znao...
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Da ozivimo temu, kako izgleda ta reducir getriba bubnja za DF i di se to moze kupit te za koju cijenu ? Sta ona reducira, brzinu glavnog bubnja ili TS-a ? I usput ako moze par brojeva telefona od trgovina u kojim kupujete dijelove za DF jer mi se cesto desava da zovem kod ovih mojih pa ili nemaju ili trebam cekat 2 tjedna na dio a zetva prolazi...

Pozz
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
A šta će ti reducir getriba?
Koliko ja znam to nitko nema na kombajnu, i neznam gdje bi se to moglo nabaviti. Ta getriba je vjerojatno za neke specijalne kulutre, npr grašak ili slično.

Ovdje možeš kupovati dijelove:
Obrisan neispravan link.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Pa nemam pojma, vidim da si napomenio da to treba ako oces brzo picit kroz kukuruze a ja se naostrio :)))

Znaci ne treba, stigo mi je stroj, ima TS i sve ostalo pa zato gledam da mi je nac preklopni 5-redni za njega sa adaptacijom...jel ovi Cazma imaju remenje i sve ostalo ili samo odredjeni program ? Jel znas mozda jel mogu poslat HPom ili se bas mora kod njih otic ? Ako mos samo napisat sta sve drze od dijelova i kakve su cijene a ovo ak ne znas nazvat cu pa pitat.

Pozz
 

Najnoviji postovi

Na vrh