• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr kombajni iz Županje

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Pa valjda če se nači kupac, zar on ne paše i na neki buldožder, kompresor
, bager, neznam.
Mogu ga dobiti za dva soma, do kuče to je nekih 2,5-3, pa možda bi mogao dobiti 4 soma, kaj ti misliš.
 
R

Ratarko

Guest
Neznam gdje ide sve taj motor osim na kombajn i DX 160 traktor . Kako tih traktora nema puno u HR neznam gdje ih budeš plasirao.
Ovi od RX 170 su išli u RD bager tako da sam jednoga utopio bageristi a drugi je završio u mojem selu u jednom RX .
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Deutz-Fahr kombajni iz Županje

Na mom Agrostaru je motor BF6L913T, nema nikakvih problema, temp mu je uvjek na minimumu. Ja sam inače "divljak" šta se vožnje tiče, nikad se meni ni kombajn ni Agrostar nisu pregrijavali.
A imam doma i Bourgoin GX 406 (Perkins), to na svakoj rali moraš čistit mrežu ispred hladnjaka. I stalno se nešt događa, il pukne crijevo od vode,...
Goriva puno troši 40l/ha, i dimi a nije u nekom opterećenju.
A dok ostane bez goriva i zraka povuče, imaš pol sata posla dok opet ne kreneš.
 
K

krx pozega

Guest
Ajd neka mi neko samo brzinski objasni jesu to po licenci Deutza ili orginal koliko vidim samo sastavljani u Županji...gdje se onda Đuro radi :?
 
B

Bobo

Guest
Koliko znam da se Djuro Djakovic kombajni proizvode u Slavonskom Brodu? Ili se varam?

Nisu svi kombajni dolazili iz Zupanje vljada?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Lijepi strojevi, nema šta...
Đuro Đaković kombajni su se uvijek proizvodili u Županji, taj izdvojeni pogon u Županji kupila je SDF grupa, i tamo sastavljaju kombaje i priključke DF, a ĐĐ kombajni se više ne proizvode. Al čini mi se da na jednoj slici (tamo gdje su gume) vidim malog Đuru, dal je to stara zaliha ili se još uvjek rade?
 
Č

Čugi

Guest
Koliko sam ja upoznat nisu, pogon u Županji je bio deo društva grupacije Đuro Đaković Holding d.d., i sad je u vlasništvu SDF grupe, baš kako i DF&Torpedo kaže.
 
B

Bobo

Guest
Ja sam mislio da su se i u Brodu sklapali kombajni, a ne samo lokomotive i tenkovi ;)
 
B

branko

Guest
DF&Torpedo kaže:
Lijepi strojevi, nema šta...
Đuro Đaković kombajni su se uvijek proizvodili u Županji, taj izdvojeni pogon u Županji kupila je SDF grupa, i tamo sastavljaju kombaje i priključke DF, a ĐĐ kombajni se više ne proizvode. Al čini mi se da na jednoj slici (tamo gdje su gume) vidim malog Đuru, dal je to stara zaliha ili se još uvjek rade?


tocno tak i taj pogon se zvao ĐĐ PSU (poljoprivredni strojevi i uredjaji)
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
ja mislim da oni paralelno s novim kombajnima moraju raditi i rezervne dijelove za stare kombajne ,berače iz proizv. programa.to je njihova obaveza bar 5 godina.
 
K

krx pozega

Guest
Kako se kreću cijene tih Deutz Fahr županjaca u odnosu na ostale kombajne i njemačke(finske) Fahrove...?
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Kako se kreću cijene tih Deutz Fahr županjaca u odnosu na ostale kombajne i njemačke(finske) Fahrove...?

Nema više proizvodnje DF kombajna u Njemačkoj.
Kažu da je u Finskoj bila ( da li je još nemam frišku vijest ) proizvodnja manjih DF kombajna ali za sada je u Županji jedino mjesto gdje bilo koji Evropljanin može doći i kupiti Deutz-Fahr kombajn najvećeg ranga .

Cijena najvećeg Fahra je bila 130.000 € prije godinu dana kada sam se interesirao .
 
K

KRESO

Guest
a cjena nekog u "klasi "35.80-36.10? jer neznam kako se ovi noviji zovu :blackeye
 
S

sapat

Guest
Kažu da se može povoljno kupiti novi Đuro Đaković koji su ostali na lageru....
 
Na vrh