• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz Fahr M 2480

  • Temu pokrenuo kingletic
  • Datum prvog posta
K

kingletic

Guest
Evo i jednog naseg Fahra...

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
K

kingletic

Guest
e dobar je stvarno.. nije sirok heder , 3,60m ali kroz njivu ide kao uragan.. dva puta moze vise da uradi za dan od Zmaja 142
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa nisam neki poznavaoc kombajna ali znam da je zmaj općenito poznat po svojoj sporosti u radu...prijatelj koji ima df 3610 h mi je pričao da je vršio njivu kraj ceste,te da je on u vrševini bio brži od zmaja koji se samo vozio po cesti... :roll:
 
Z

zrine892

Guest
kingletic

ajd mi daj informacije o tom kombajnu...koliki mu je propusna moć...odnosno koliko je širok bubanj...koji motor? koja mu se cijena kreće?jel ima klimu?
 
K

kingletic

Guest
zrine892 kaže:
kingletic

ajd mi daj informacije o tom kombajnu...koliki mu je propusna moć...odnosno koliko je širok bubanj...koji motor? koja mu se cijena kreće?jel ima klimu?

sto se tice propusne moci tu je stvarno dobar, ne gusi se uopste i sve sto mu dodje u usta proguta.. ne rasipa cak ni pod punim varijatorom, motor je 110ks, klimu nema a cena 20.000e pa koliko se dobije :D
 
Z

zrine892

Guest
kingletic kaže:
zrine892 kaže:
kingletic

ajd mi daj informacije o tom kombajnu...koliki mu je propusna moć...odnosno koliko je širok bubanj...koji motor? koja mu se cijena kreće?jel ima klimu?

sto se tice propusne moci tu je stvarno dobar, ne gusi se uopste i sve sto mu dodje u usta proguta.. ne rasipa cak ni pod punim varijatorom, motor je 110ks, klimu nema a cena 20.000e pa koliko se dobije :D



hmm...nekako mi je to slab motor...jel ima kakvi problema motor?
 
K

kingletic

Guest
pa svi se iznenade kada cuju koliki je motor ali radi savrseno.. i ja sam bio skeptican na pocetku ali onda sam shvatio da je tu sve uradjeno kako treba i kombajn zaista radi perfektno.. sečka ga uopste neopterecuje.. cini mi se da je tu prenos odradio glavni posao..
 
Z

zrine892

Guest
kingletic kaže:
pa svi se iznenade kada cuju koliki je motor ali radi savrseno.. i ja sam bio skeptican na pocetku ali onda sam shvatio da je tu sve uradjeno kako treba i kombajn zaista radi perfektno.. sečka ga uopste neopterecuje.. cini mi se da je tu prenos odradio glavni posao..


sečka da ga neopterecuje....hmm...cudno mi je to...ajd sigurno imas nekakve prijenose pa mu olakšava rad..ali kod kolege koji ima deutz-fahr 1620h a motor je v8 220 ks...kaže da se osjeti sječka...ne kazem ja da ga ne opterecuje...nego da ga osjeti kako motor stenje..ali sto se tice nema nikakvi problema...samo gas i teraj..kaze da mu ne fali snage za ovo ostalo...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Sesva kaže:
sve je to ok , ali ipak samo 110 KS !!
Ipak je to Deutz ;) ;)
zrine892 kaže:
kingletic kaže:
pa svi se iznenade kada cuju koliki je motor ali radi savrseno.. i ja sam bio skeptican na pocetku ali onda sam shvatio da je tu sve uradjeno kako treba i kombajn zaista radi perfektno.. sečka ga uopste neopterecuje.. cini mi se da je tu prenos odradio glavni posao..


sečka da ga neopterecuje....hmm...cudno mi je to...ajd sigurno imas nekakve prijenose pa mu olakšava rad..ali kod kolege koji ima deutz-fahr 1620h a motor je v8 220 ks...kaže da se osjeti sječka...ne kazem ja da ga ne opterecuje...nego da ga osjeti kako motor stenje..ali sto se tice nema nikakvi problema...samo gas i teraj..kaze da mu ne fali snage za ovo ostalo...
U žetvi kombajnu nikad ne fali snage, sječka ne radi veliko opterećenje ako je slama suha i zrela. Slab motor na kombajnu dolazi do izražaja u kukuruzu, kad ga stisneš s punim bunkerom, teškim adapterom na uzbrdici, mora motor osjetiti.
 
K

kingletic

Guest
Ne koristimo njega za kukuruze... Imamo New Holland-a i Zmaja 191 oba sa po 6-rednim adapterom za kukuruze, oni pojedu njivu za cas posla.. U Zmaja je ubacen motor od autobusa sa 280ks a Holland mislim da ima 220ks.. U slucaju potrebe ukljucimo i ponekog Zmaja 142 sa 4-rednim adapterom cisto da pomogne ako treba..
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
kako ste u zmaja motor od autobusa ugurali...to je bilo i sranja oko prijenosa i svega...
 
B

Bobo

Guest
marko355 kaže:
kako ste u zmaja motor od autobusa ugurali...to je bilo i sranja oko prijenosa i svega...


Na kombajnu mozas staviti motor od doslovce svega i svacega... samo je bitno da se vrti na istim okretajima kao i original motor koji je na kombajnu bio. motor pogoni snop remenica koje dalje pogone mjenjac, uljne pumpe, ventilatore, vrsalicu, tako ad se na motor nista ne sarafi, samo taj snop remenica i to ne predstavlja nikakav problem.

Moj ujak je prije 5-6 godina kupio JD 330 kombajn koji je imao 40ks motor na sebi i zaribao mu je. Uz vrlo male preinake je stavio gore motor od IMT 558 koji je dvije sezone bazgresno odradio na kombajnu...
 
Z

zrine892

Guest
oj vedrane da te pitam o tom kombajnu...

kad je zito dobro...krasno urodi kao i prsle godine prinosi neki 40 m/kj koliki mu je ucinak na dan?takoder i u kukuruzu,koliki mu je ucinak?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Na tablama oko 20 jutara na dan u jakom žitu. A u kukuruzu je je isto tako, s 4 reda+freza ide super, samo na brijegovima mu je malo preslab motor za adapter nositi.

EDIT
@zrine
Jel ti planiraš takav DF kupiti?
 
Z

zrine892

Guest
ma jok...to se ja malo interesiram tako...tko zna mozda i kupim takvog...:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh