• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

deutz fahr M 35 80

M

mladen

Guest
Pozdrav svima. imam jedan problem u zadnje vrem poceo mi kombajn da se trese i da vibrira kazu mi da je do odbojnog bitera i da bi ga trebo balansirati. Znal ko gdje bi ga mogo balansirati i kolko to otprilike kosta . hvala u naprjed
 
K

KRESO

Guest
koja godina ti je kombajn , može biti dosta razloga , pitao sam staroga treba idjeti iz nutra jer se to hoće desiti ako ti uđe zemlja ili trava na bubanj , a možda je ležaj na biteru ako je noviji (ts) onda hoće na turbo separatoru isto ako se skupi zemlje. dali trese samo pri visokim obrtajima ili stalno ... :scratch
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Možda ti fale sve lopatice na TS-u ili ti biter(odbojnik slame) nije u centru, probaj skinuti remen sa TS ili bitera i zavrti malo da vidiš kako se vrti. Dal se vraća u isti položaj, ili se konstantno vrti.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
meni je đđ 1620 h tresao jako ,sve živo sam kontrolirao i nisam mogao naći uzrok.Nakon par dana mi pukne varijatorski remen bubnja nisam imao novi pri ruci već sam metnuo polovni i vršalica prestala tresti.Problem je bio u remenu tako da ne bi bilo loše promijeniti ga pa ćeš odmah vidjeti ima li razlike u radu.Ako nije remen onda balansirati bubanj i biter to nagrubo možeš i sam.Skine se remenje ,očisti sva nečistoća(nigdje ne smije zapinjati)i rukom zavrtiti.Kad stane ne smije se vraćati.Ako se vraća ona strana gdje se zaustavi je teža i bude dole,na suprotnu stranu treba dodati balast(gornju)te sve to ponavljati dok ne dobiješ da se bubanj ne vraća.Isto tako i s biterom.Inače su se biteri nosili u Županju na mijenjanje osovine i balansiranje ali je to koštalo dosta.
 
M

mladen

Guest
kreso kombajn je 87g i nije HTS a trese (zalijece ) se na punom gasu . DFi torpedo ja mislim da je biter u pitanju i probacu sve sto ste rekli. jd4755 Sto setice remena nisam probo al cu probati , biter je citav i nije nigdje poderan . dal je moguce da negdje udje prasina il nesto drugo u valjak bitera, a sto se tice balasta gdje bi se on trebo staviti dal u kraj bitera-bubnja il na sredini sine.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
balast može ići sa strane gdje god je pogodno za pričvrstiti.U biter ako je čitav ne bi trebala ući prašina.Provjeri varove da li su iz komada .
 
M

mladen

Guest
ako mislis na sine kako su zavarene za valjak var je na preskok nije izcjela . dal je moguce gdje nema vara da je ulazila prasina pa je napunila sinu. kad si reko za balansiranje u zupanji jesil mislio na fabriku il na nekog privatnika ako je privatnik mozes li mi reci njegov broj i ime. ja sam cuo za SLAK u vinkovcima da oni remontuju i balansiraju bitere.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
mladen, prašina ti se zalijepi sa unutarnje strane svih 8 šina na bubnju i ako ti samo s jedne padne,
gotovo, trese, trebaš to sve šarafcigerom oćistiti, a ako i onda ne bude dobro, onda neznam :?
Ali znam tko balansira biter, firma "Ventilator", Ventilatorska bb, Stupnik iza Mercatonea. :D
 
M

mladen

Guest
robi zato znam i cisto sam al opet isto hvala na pomoci
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
u tvornici kombajna su to radili .Ne znam sad otkako je sdf vlasnik da li rade takve usluge.
 
R

Ratarko

Guest
Mene zanima od samog početka ovog threda tko su to oni koji su ti rekli da vibracije dolaze od bitera ?
Vibracije mogu doći od puno različitih stvari tako da se nisam niti uključivao u temu jer mi je falilo informacija za bilo koju prognozu . Fale mi još uvijek ali sada ću pitati . Dakle da li si uspio utvrditi odakle dolaze vibracije ?
Da li si napravio kako ti je predloženo po pitanju bitera i bubnja ?
Ako jesi da li si pronašao problem na biteru ili je sve OK ?
 
M

mladen

Guest
Ratarko kaže:
Mene zanima od samog početka ovog threda tko su to oni koji su ti rekli da vibracije dolaze od bitera ?
Vibracije mogu doći od puno različitih stvari tako da se nisam niti uključivao u temu jer mi je falilo informacija za bilo koju prognozu . Fale mi još uvijek ali sada ću pitati . Dakle da li si uspio utvrditi odakle dolaze vibracije ?
Da li si napravio kako ti je predloženo po pitanju bitera i bubnja ?
Ako jesi da li si pronašao problem na biteru ili je sve OK ?
kada sam isao u vnkovce u SLAK gazda mi je reko da je naj vjerovatnije odbojni biter i da bi ga mogo donjet kod njega da ga remontuje ili da mu ostavim svoj i da mu dam 250e a da on meni da remontovani, navodno on sine napuni pur pjenom i zamjeni sve sto je potrebno i nakraju ga balansira tako da mu nema smrti :roll: Iskreno da ti kazem jos nisam nista ispitivo sto setice bitera i bubnja jer sam pceo pravit vrata na hali gdje mi je kombaj pa nemam bas vremena.al cu probat sve sto mi je reko jd4755 pa cu vam javit
 
R

Ratarko

Guest
Ako ti zapravo niti ne znaš gdje je problem onda možda biter i nije krivac dok se tako ne utvrdi . Prvo bi trebalo vidjeti gdje nastaju vibracije jer može biti i nešto drugo .
 
S

Simon1980

Guest
najbolje iči putem izključivanja možnih uzroka; ako ima vibracija i dok hedar nije uključen->tad hedar nije u pitanju, onda skineš pogon na tresala i ako je učinak isti nije kriva kolenasta gred ili drveni ležaji. Itd.
Kako primječuješ vibracije? trese se kabina dok nije masa u njemu a kad masa stigne bolje je?

PS: koji premjer bubnja ima df kombanj? (zanima me zato jer mnogi kritizirajo 450mm bubanj od Claas-dominator)
 
T

tbakovlj

Guest
Mladen nije ti problem u biteru, ja imam isto D-F 35.80, isto mi se tresao, a problem je bio u pogonskoj remenici (s desne strane motora) za vršalicu koja se nalazi na radilici motora. Ona ima na sebi gumeni ublaživač trenja, najvjerojatnije ti se ta guma raspala, moraš podići ili odvojiti sve kilere ili hladnjake da bi došao do nje. Nova ti košta oko 2500 kn, moraš kupiti kompletnu remenicu, nemožeš samo zamjeniti gumu jer je ljepljena za remenicu.
 
M

mladen

Guest
tbakovlj kaže:
Mladen nije ti problem u biteru, ja imam isto D-F 35.80, isto mi se tresao, a problem je bio u pogonskoj remenici (s desne strane motora) za vršalicu koja se nalazi na radilici motora. Ona ima na sebi gumeni ublaživač trenja, najvjerojatnije ti se ta guma raspala, moraš podići ili odvojiti sve kilere ili hladnjake da bi došao do nje. Nova ti košta oko 2500 kn, moraš kupiti kompletnu remenicu, nemožeš samo zamjeniti gumu jer je ljepljena za remenicu.

sto se tice te gume (gumigeling)to sam ja mjenjo al ne na taj nacin jer kod mene nije zaljepljena za remenicu vec je pricvrscena sa sarafima i kod mene je bila otisla ona caura u remenici i ona jabuka na osovini koja ulazi u cauru.
prilikom mjenjanja nisam moro skidat filtere vec samo lim oko ocovone i to je rjrseno al opet malo trese kada rade slamotresi i ladja.
kada skinem remen sto pokrece slamotrese i ladju a ostane bubanj i biter onda ne trese sto znaci da nije ni do gume ni do bitera a ni do bubnja.
jedino neznam sta bi moglo bit do slamotresa i ladje a sve sam pregledo i sve je oke
 
T

tbakovlj

Guest
Jesi provjerio zglobove tj. jabučice na kojim vozi lađa, dok je kombajn ugašeni probaj ručno dal ti jabučice imaju lufta.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
DF 35.80 u ječmu
DSC00107.jpg
 
T

toni333

Guest
Evo video od Deutz Fahra kako ispražnjiva bunker.Isti je ko i krešin M 35 78 samo ovdje ispražnjiva bunker :D :D
[youtube:2whqc579]NGImDKFCluU[/youtube:2whqc579]
 
Na vrh