• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz Fahr

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
na slici je ok vidje ćeš uživo kakvo je stanje 2 godine je u oglasniku ako se dobro sjećam , zašto su gume obratno stavljene?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Dečki niko ne spominje johan deere kombajn,jednostavan kao i dajc,dijelovi klasični,remenje dimenzija kao na zmaju 142,ležaji standardni,a lim puno kvalitetniji nego na dajcu i faru.Moj je 1978 godina a nigdje nije trul što je za fara teško,ja sam ih se nagledao puno,i jednom kupiš johan deere kombajn,i druge više ne gledaš samo njih.Več sam o tome pisao,ćisto radi i kvlitetno,i ni jedan dajc ni far,ni zajedno dajc-far ne rade tako čisto.Poznato je da je johan i clas najbolji kombajn,samo što je clas nešto kompliciraniji.Ja svoga staroga prodajem jel sam kupio novijeg,a godišnje sam skidao oko 80 hektara kuruze i žitarica,i nema problema,kombaj koj nije veliki potrošač,za johana teško za vijerovati ali tako je.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Posebno trebas obratit paznju je da bude ispravan ako to ne bude onda sei na jbl:icon_lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajd da pitam.
Jel vidio ko od vas u radu vučeni kombajn FAHR M66T ??

Jel se uopče s tim može normalno radit, gledam po videima da švabe još i dan danas ih koriste, Bog zna koliko bi koštao takav jedan da se uveze iz Njemačke za 10-15 jutara pšenice, ječma, tritikala i zobi za vlastite potrebe???

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=TEc2kjkBorU[/YT]

Ako traktor može brati kukuruzu s dvorednim beračem, zašto nebi mogao i kombajnirati??? Imati tak nekaj za sebe da se netreba nikom moliti, plačati i čekati na red mislim da bi bilo baš zanimljivo :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Izgleda zanimljivo ovo sa vucenim kombajnom, ali bojim se da bi kod nas s tim dosta zagazili zita, kad su polja dosta mala..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa i nebi, treba samo okretajan traktor 60-70 ks bez prednje vuče i obavezno s uskim kotačima.
Ako nema mogučnosti gaženja prvog traga po susjedovom, ideš po svojem, s lijevim kotačima gaziš među, a samo desni gazi jedan uski trag pšenice. Predpostavljam da je heder barem 2m tako da u drugom prolazu može traktor ići po pokošenom i nema frke.
Ovaj gaženi trag uz među se kasnije pokupi u kontra smjeru i jedan dio ugaženog traga bi se vjerojatno i podigao sa zemlje.
Treba samo pokositi uvratine 2 ili 3 traga i tu bi se malo ugazilo u čoškovima gde nema izlaza na put ili kakvu livadu.
Na zemlji od min. jedne rali bi išlo sasvim solidno.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Evo ti onda jedan isti takov samo ima svojega motora, tj samohodan je.
http://www.njuskalo.hr/kombajni/kombajn-m66-oglas-5424083

Izgleda dosta uscuvano (samo mi se ne svida ovaj improvizirani rezervoar, trebalo bi to bolje rijesiti) i mislim da bi 15 rali, pa i vise skidal bez greske po sezoni..
Ja da sijem oko 10 i vise rali godisnje mozda bi si takvoga nekaj i kupil, al ovak za moje cca 4 rali zita se necu s tim zezati..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ŠANANA:mani se toga vučenog kombajna i plačaj usluge dalje ako si ne zelis kupit neki pravi kombajn..Kod okretanja bi više ugazio nego pobrao..Zamisli se ne zemlji koja je sve okolo okružena kukuruzom i moras se okretat..

Nemas puno zetve,ljepše je sjedit u hladu i piti Radler...
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ti vučeni kombajni mi se baš sviđaju, za manjeg poljoprivrednika sa malim novčanim sredstvima je tama! Videl sam oglase iz poljske i tam takvi koštaju 15-20 tisuća kn.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Markane, a malo bi se pogazilo, naravno, n oda se tu svakak na kosu čošak pokupiti da se baš ne ugazi puno, dok se jednom uvratine riješe dalje samo pičiš, a kod mene je takva kultura da su mi uvratune uvjek manje više ugažene tak da i nema neke vajde, al takvi su ljudi, čast izuzecima.
No kad bi takav kombajn došao doma za 2000€ iz njemačke ja bi ga uzel.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Bok dečki.
Evo da i ja velim koju...
Ovak, kaj se tiče vučenog kombajna : mišljenja sam da je to loš potez!
Nema šanse da kod nas na rascjepkanim i malim parcelama imaš dobar učinak! Ajde se sami preispitajte kak bi to funkcioniralo???
Drugo je da imaš svoj veliki kompleks i da je npr. pola žito pola kukuruz a između livadna traka...no rijetko tko ima to!

NIKAJ OD TOGA!
Nigda si to nebi kupil... bolje ako se već ide u investiciju, pričekati koju god i kupiti poštenoga kombajna!
Uostalom, koji mu je radni učinak??
I onda si to fino kupiš, i neko blizu nema niš sličnoga-e dok se kaj strga bude improvizacija na veliko!
Meni je dosta sve strojeve samo održavati, muka mi je popravljati, a pogotovo popravljati nekaj kaj ne poznam....

a kaj se tiče polovnoga, treba gledati sve!
Prvo opće stanje kombajna, (paziti na ušminkanost-to je znak da je uređivan, te da u prijašnjem stanju očito nebi bil primamljiv), zatim motor, zatim svi radni dijelovi, pogledati da li je sve u centru, da li sve funkcionira...
I nekaj važnoga - MORA BITI GARAŽIRAN-to je zakon zakona!!!!


DA LI JE POTREBNO OVO KOMENTIRATI??????
http://www.njuskalo.hr/kombajni/kombajn-deutz-fahr-1620-hidromat-oglas-10513951

Na kraju sve to prekontrolirati i dooobro razmisliti!

I sam sam prije godinu dana bil u sličnim kalkulacijama...
Kupiti ili ne?
A na ponudi krš do krša...ne znaš koji je gori! A love se nema za poštenog stroja....

I onda sem naletel na pristojnog Fahra....kaparil i nesem požalil! Mali mi je sve ovoga ljeta i jeseni odradil!
Bilo je početničkih grešaka, kao i na svakom početku.
No nadam se da bude naredne sezone sve išlo po p.s.-u!


evo jedan ok primjerak koliko morem vidjeti sa slika...
istina, ne vidim kakav je unutra!
i cijena je ok!

http://www.njuskalo.hr/kombajni/deutz-fahr-1302-oglas-9778009
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
ma najbolje uzmes nekog ZMAJA nije skup malo remonta i posluzit ce još jako dugo bolje nogo toga vučenoga, a i djelova kodvas ima za zmaja . barem bi ja tako razmišljo koju godinu se strpio pa kupio kako treba kombaja evo kodmene u selu nekidan čovjek prodo ĐĐ 770 sa oba dva hedera za 3000 tis E a ti bi dal 2000 za vučenoga a i di djelove nač za to pa to nisam nigdje ni vidio da rade stim, al svako zna sta hoce i ima svoju računicu dali se to isplati ili ne
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
@belec7340 da li si složio kukuruznu adaptaciju znam da si bio u potrazi za kukuruznom korpom
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
I moj glas ide zmaju makar imam df-a.
Sve je to jako staro. Zmaja makar jeftino popravis i dostupni su dijelovi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mogel sam kupiti solidan 142 za doslovno par kuna, čovjek je otkrio da ima rak i tješavao ga se, a kombajnirao nam je s njim nekad i veli dajte ga uzmite, uzeli bi ga mi s ujakom i dedom skupa, ali.....kaj budemo s tim, dok ga pogledaš tak velikoga i glomaznoga....i tak je otišao za 4000 dem-a, a kombajn pali i vozi, ispravnih kočnica i sve tip-top, sad mi je baš žao, trebali smo ga kupiti, a dobili bi ga za 2000 dem-a, s tim da bi čovjeku pokosili godišnje ral žita.
 

Najnoviji postovi

Na vrh