• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz Fahr

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Ja imam vučeni žitni ZMAJ. Kad se vratim doma ču ga poslikat, ali je zatrpan balama. :D
Moji su nekad s njim sve kombajnirali, pšenicu, ječam, stočni grašak.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vučeni žitni ZMAJ???? nikad čuo, a kamoli vidio!!!

Slike obavezno!!!

Možda ga i prodaš :)
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
I moj glas ide zmaju makar imam df-a.
Sve je to jako staro. Zmaja makar jeftino popravis i dostupni su dijelovi.


pa i za DF-a je lako za dijelove :(blush):, a po meni puno bolji od zmaja.. sta je da je novije je
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Je dosta lako ali ne toliko kao za zmaja. Sigurno ne za 30-40 i vise godina stare modele. 142 moze cisto i uredno ovrsit kao i svi novi. A kupovina prastarog fahra i nije neki tehnoloski skok naspram zmaja.
Imali smo 142 a sad imamo df 3580 i ama bas svaki dio imam u roku pola sata sto ne vjerujem da je tako za jos 20 godina starijeg fahra. Polako i njega gazi vrijeme i razmislja se o nabavci ako vec ne novog makar do desetak godina starog.
Zmaj je kabast te je i za popravak pristupacan sto nebi rekao za ove male fahrove.
Kvaliteta df-a naspram zmaja je neupitna ali...
Da kolegi treba kombajn za 100 jutara nebi mu ni u snu preporucio zmaja iako bi i to odradio bez greske. Cak i duplo vise.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma jedno vreme smo razmišljali da za načih ukupno 20 jutara žita godišnje uzmemo Zmaj 133RM, pa onda svakakve priče krenu, me je staro, em nevaljal, a ja stalno nekak vjerujem da bi on to odradio bez nekih posebnih problema.
Uzeo bi ja i 142, al stvarno kad mi je prevelik samo dok ga gledam :)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Banijac

Složio sam korpu, blinde... i radio je u kukuruzu! Kažem, bilo je nedostataka i pogrešaka no nadam se da ću ove sezone sve ispraviti!
Ide mali ko da mu je dvadeset! Hehe, a 78. god. je!


Dečki moji, samo da je naći dobroga Zmaja 142 i za nekih 50 jutara godišnje ide on ko ZMAJ! hehe!
Istina, sa starim strojem moraš uvijek biti spreman da će svaki čas stati...ali to je realna stvar! RIZIK POSLA!


Pravi primjer za Zmaj je MATIJA CASE...
Samo nek je redovno održavan i ispravan... ostalo je u tvojim rukama! :)
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
Sve sta se redovno održava ide dobro. a uvijek moze i novo otić a kamo nebi starije.
 

Igor1990

Novi član
Tu od
15 Ruj 2011
Poruka
17
M900 ima motor 4 klipa 75ks, a m1002 90ks, m980 4 klipa ( mislim 77ks) i m1080 ima 5 klipova 87ks...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stocar

Novi član
Tu od
2 Velj 2014
Poruka
20
ja sam imal M1200 prodal sam ga za 20 000 kn
lađa je bila strunula imala je rupu velicine šake a bil sam ljen to popravljat :(
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
ja bi rekao da ljudi drže cijenu i ne bi prodali. prošle godine sam prodavao 1002 sa kabinom i novim prvim gumama u boljem stanju od ovih što se vrte po oglasu i jedva dobio 6000e
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Šta si tako malo dobio za njega?? Ja bi ovom za ovog Fahra 900 onda trebao max. dati 5000€ jer na njemu treba poraditi ima kvarova. A nezz gledao sam i ovog on je farban i nije u dobrom stanju http://www.njuskalo.hr/kombajni/deutz-fahr-n900-oglas-10436038 i previše traži za ovo stanje u kojem je kombajn. Ići ću još ovog pogledat pa ću vidjet http://www.njuskalo.hr/kombajni/deutz-fahr-m1002-oglas-10420669. Ako bi ovaj dao ovog za 7000€ ja bi ga uzeo jer mislim da kombajn tog godišta ne vrijedi više, a meni bi bio odličan.

Sve više si premišljam da si uzmem nekog Zmaja za njega ima djelova, a mislim da bi meni mogao dobro služiti ili možda nekakvog Claas-a.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
ovaj drugi neće pustiti ni 500e jer kombajn bude unazad 3 godine po mjesec dana u oglasniku. Niko nije dao više bilo je i na mom malo popravaka sabirna ravan je bila lošija a
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ljudi pozz..jel ima tko deutz fahra 1322, zanimaju me neke stvari vezano za njega, tocnije da li ima i koje su mu mane i sto bi trebalo pripaziti kod kupnje, isao sam gledati jednog m1322h, 85 godinu, hidromata sa klimom i sjeckom, kosa je 3,60 sve bas kako mi pase, na oko kombajn se cini ok, vidi se da je odrzavan, ali ima dosta sati nekih 6500, a motor suh ko barut, 6 cilindara 160 ks, na kraju i cjena bi bila prihvatljiva ako jos nesto malo spusti za prednje gume koje bi izdrzale mozda jos dvije-tri sezone...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Bilo bi dobro ugrijat ulje u hidraulici pa onda isprobat hidromotore, upali vrsalicu, gas do kraja i ne smije nista trest ni lupat. To odma vidis na retrovizorima, ili ne :icon_rolleyes:. Pogledaj poderalnost puznih transportera.
Nema se sta puno sakrit. Kad ce otic koji lezaj to ionako nikad neznas
 

Najnoviji postovi

Na vrh