• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz Fahr

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Naravno da racuna da ce mu se kidat, nije kombajn toster pa ako se pokida da ce ga bacit i kupit novi. Ili ti mislis da 20-30 godina stare laverde ili jd se ne kidaju. Mozda manje ali ne i nikako.
Kad sam spominjao cijev povratne mase nisam mislio na estetiku ni izgled nego funkcionalnost i kompliciranost.
Da se ima novaca svi bi mi uzimali nove pile i gurnuli prst u uho, a ovako se uzimaju polovnjaci pa se ipak vise obraca pozornost na kasnije popravke i brzinu istih.
 

zmaj141

Novi član
Tu od
2 Kol 2014
Poruka
4
o.k sam vi ganjajte te strojeve.nikad df nemože raditi čisto ko drugi kombanni a to za djelove i majtore mi je smješno.zašto kupovati nešto na šta računaš da se bude trgalo.no svatko zna svoje.po meni je 1620 islativija investicija od toplinera.gotovo isti stroj a duplo skuplji..nadam se da ćeš naći šta ti odgovara..sretno..:icon_biggrin:

zašto bi uzimao 1600 imamo zmaja koji zadovoljava naše potrebe, ali je već star i tehnološki zastario zašto ne bi uzeo nešto mlađe i tehnološki naprednije, nešto s čim se ugodnije radi i ne moraš biti u strahu da će nešto otići cijelu žetvu. A što se tiće majstora nije baš glup razlog jer nikada ne znaš šta ti se može pokvariti a pošto dosta ljudi ima takve kombajne nije problem naći dio i majstora koji bi to sredio ako je potrebno i nedjeljom popodne.

Na kraju smo se ipak odlučili za Deutz-Fahra 5530 2003 godište
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
zašto bi uzimao 1600 imamo zmaja koji zadovoljava naše potrebe, ali je već star i tehnološki zastario zašto ne bi uzeo nešto mlađe i tehnološki naprednije, nešto s čim se ugodnije radi i ne moraš biti u strahu da će nešto otići cijelu žetvu. A što se tiće majstora nije baš glup razlog jer nikada ne znaš šta ti se može pokvariti a pošto dosta ljudi ima takve kombajne nije problem naći dio i majstora koji bi to sredio ako je potrebno i nedjeljom popodne.

Na kraju smo se ipak odlučili za Deutz-Fahra 5530 2003 godište

Bio bi totalni idijot kad bi rekao da je bolji stari kombajn od tog iz 2003. Ja sam htio samo reci kako razmisljaju poljoprivrednici u europi.znaci negleda se samo ono sto drzi preveliku cjenu a neopravdava je kvalitetom pa ni ucinkom.a uz to najveci je problem taj nas balkanski sindrom gdje se kupuje neki stroj zato sto imaju takav I drugi u selu a nepotrebno,pogotovo kombajn.nekad su samo moji imali kombajn koji je stigao svima ovrsiti.danas ga ima skoro svaki drugi u selu I svaki radi nekih desetak sati u sezoni a svaki kombajn kosta.u vani se nerazbacivaju tako novcem na nesto sto nema neke isplativosti.kao sto si rekao imas kombajn koji te zadovoljava a tome kombajn I sluzi po meni.pravom seljaku nije problem biti u prasini I znoju tih par dana u sezoni dok se vrsi.a kombajn je definivno najskuplji I najneiskoristeniji stroj koji bi morao raditi danonocno da se isplati.neznam mozda ti imas za vrsiti stotine hektara pa ces opravdati ulaganje u njega.u svakom slucaju sretno ti sa njime:eek:: jos samo nesto me zanima ak nije tajna?koliko stroj kosta,koliko ces vrsiti njime I koliko imas ti godina?
 
Posljednje uređivanje:

zmaj141

Novi član
Tu od
2 Kol 2014
Poruka
4
Našao sam ga kod nas nas, bit će slika kada stigne :icon_pidu:

Nije tajna, cijena mu je 415000 kn sa pdv-om, radit će 70 ha za sada iako planiramo povečavati proizvodnju ali sve u svoje vrijeme. Ja imam 25 godina. Čuj to možda i jesu veliki novci ali ako si su ststavu pdv-a, i imaš strojeve koji su "izamortizirani" i imaš novaca na računu, bolje ću kupit skuplji kombajn nego da platim porez na dobit koji bi za taj iznos izašao cca 150 000 kn, novci odu a ja se i dalje vozim u zmaju, to mi nema nikakve logike. Ovako uzmem kombajn imam stroj koji mi ulazi u amortizaciju, nisam morao platit porez, a i uživam u žetvi sa relativno novim i očuvanim strojem bez straha. To je model kombajna koji je rađen po uzoru na 1322 koji je jedan od najboljih kombajna iako ga je vrijeme već malo pregazilo. E sada što se tiće ostalih kombajna ne znam, za levardu stvarno ne znam kakav je nit sam ga ikada vidio, niti sam ikada proučavao nešto o njemu, možda će ovo zvučati zadrto i banlanski ali jednostavno mi ne ulijeva neko povjerenje kada ne znam ništa o njemu. Da li radi bolje od Deutz-Farevih kombajna stvarno ne znam i ne bi ulazio u tu raspravu ali sudeći po svemu ljudi su zadovoljni njima pa tako vjerujem da ću i ja biti zadovoljan sa ovim.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
O.k to je druga stvar ak ti treba za amortizaciju I imas lovu.sad promjeni nick iz zmaj u topliner!:icon_e_smile:
 

Kostas

Član
Tu od
5 Svi 2009
Poruka
33
Koje su dimenzije gume na kombajnu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
molim vas dali netko zna gdje mogu pronaći priručnik za 34,80.
i dali netko zna kakav je to kombajn . koje su mu mane ?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Neki dan sam okinio ove tri poslije treće smjene. Bila je valjda neka delegacija pa su ih postavili dva dana.

11021119_729354347181663_3421536875657244608_n.jpg


10995359_729354707181627_2277255779962115578_n.jpg


11021252_729354963848268_7660132589080297320_n.jpg
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Jedino ako imas punu torbu bubrega ;) onda ti bude dosta
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Draza89

Novi član
Tu od
14 Ruj 2013
Poruka
21
Dobro vece, imam jedan problem.
Naime, kupio sam prije 7 dana Fahr M900. Imam problem sa podizanjem hedera, desava se sledece: kada je kombajn na ler gasu, nece da podigne heder, heder uspije podici tek kada je na punom gasu. Ulje sam zamjenio, I opet nista,ista stvar.
Hvala unaprijed
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
I kod mene ne 2/3 gasa dize heder,a u zetvi ti je i tako na punom gasu pa ti to ne bi trebao biti problem, onda radi super. Neces se valjda vozati po dvoristu na leru i dizati i spustati heder.:(think):
Nego ima li kakva slika od stroja...godina ..cijena?
 

Najnoviji postovi

Na vrh