• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahreri - par pitanja :-)

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Zanima me kako radi joystick na 36.10HTS iz 1991.g., znaci one tipke, koja je za sta i kako rade tj. jel spusta heder jednim dodirom ili treba drzat kao na starijim modelima ? Nesta sam skuzio iz njemackog prospekta za TopLiner iz cca 97.g. da se nekako memorira visina (kako ?) i onda samo jednim klikom na gumb spusta na tu visinu a jednim klikom dize heder skroz gore. Ako moze neko pojasnit kako je to izvedeno kod njega. I jos, ima sat koji pokazuje visinu hedera, koji su dijelovi potrebni na hederu da bi to radilo, vidim da ima sat ovaj 36.10 ali ne znam sta treba bit na hederu da bi to radilo, takodjer vidim da to ima i TopLiner pa ako moze pojasnjenje od ovih koji to koriste i znaju.

Pozdrav
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Da dobro si pročitao. Topliner ima na prednjem djelu joysticka tipku(tipka za mali prst), na koju kliknes i on spusta heder na zadanu visinu. Isto to sam imao i na 35.80 iz 1991.g., pa pretpostavljam da i tvoj 36.10 to ima.

A ostale funkcije na joysticku(dizanje hedera, vitlo) su kao i na starim modelima moraš držati tipku.

I, moj Topliner također ima i uređaj koji se zove "Fielo Tracker", ako se ne varam, taj uređaj služi za automatsko držanje visine košnje. Na kosi su postavljeni senzori koji drže kosu u zadanom razmaku od tla. Taj uređaj je vrlo pogodan za neravne njive na brdovitim područjima.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
A znaci svaki sa joystickom bi trebo imat tu tipku za mali prst ? Samo ju jednom stisnem i on spusta do neke granice ? Kako da odredim tu granicu ?

Znaci za gore moram drzat normalno tipku za gore da digne a samo za dolje ima ta jedna koja samo jednim klikom spusta ?

Pozdrav
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
SteveO kaže:
A znaci svaki sa joystickom bi trebo imat tu tipku za mali prst ? Samo ju jednom stisnem i on spusta do neke granice ? Kako da odredim tu granicu ?

Znaci za gore moram drzat normalno tipku za gore da digne a samo za dolje ima ta jedna koja samo jednim klikom spusta ?

Pozdrav
Ta granica se nastela na jednom prekidaču(potenciometar) na instrument ploči. Možeš ga podesiti tako da ti digne kosu na zadanu visinu, nije to samo za spuštanje kose. Ja na svom naštelam tako da dok dođem na kraj otkosa kliknem i heder se podiže bez držanja tipke.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Aha, znaci moze biti ili za spustanje ili za dizanje. Valjda cu skuzit kako se stavlja da sluzi za spustanje ili za dizanje i taj potenciometar, ne znam dal ga ima uopce.

Hvala
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
SteveO kaže:
Aha, znaci moze biti ili za spustanje ili za dizanje. Valjda cu skuzit kako se stavlja da sluzi za spustanje ili za dizanje i taj potenciometar, ne znam dal ga ima uopce.

Hvala
To je ovaj potenciometar
DSC00048ok-1.jpg
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
da, ima to i skuzio sam da drzim gumb i vrtim to da naredim visinu. Hvala
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
SteveO kaže:
da, ima to i skuzio sam da drzim gumb i vrtim to da naredim visinu. Hvala
Nemoraš držati gumb, da bi naštelao visinu.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Hm...nisam siguran da ne moram, ja sam to vrtio i ne desava se nista a kad stisnem taj gumb na joysticku i drzim ga i onda vrtim onda se dize heder i onda ostane naredjeno da tu visinu...a mozda sam ga drzo bezveze onda :)
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Moze jos pitanje, kako naredjujes ona 3 mala potenciometra sto stoje lijevo od ovog velikog za heder ? Oni valjda mjere brzinu puznice i to. Imaju 3 potenciometra i pored svakog narancasto svjetlo. Koliko sam skuzio, udjes u njivu i pocnes vrsit i krenes ih vrtit udesno dok se ne ugase lampice i onda kad naleti masa ili zagusi i uspori se vrtnja oni svijetle i sviraju ? Jesam u pravu ?

EDIT: Ajde molim vas ako netko od vas ima uputstva najbolje na engleskom od kombajna 36.10H ili 35.80H, moze i na njemackom ako nema na engl. pa da mi uslika dio vezan uz namjestanje ta 3 potenciometra, ima 2-3 stranice i jos 2-3 stranice vezane uz namjestanje ona 2 sata sto mjere rasip na sitima i na slamotresima pa da vidim kako se to namjesta. Mislim da moze i od TopLinera jer su identicni instrumenti i komande. Ja imam, ali na francuskom i probo sam skuzit al zbilja ne ide. Znaci da uslikate tih par stranica digitalcem pa mi bacite na mail.

Puno hvala
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
SteveO kaže:
Moze jos pitanje, kako naredjujes ona 3 mala potenciometra sto stoje lijevo od ovog velikog za heder ? Oni valjda mjere brzinu puznice i to. Imaju 3 potenciometra i pored svakog narancasto svjetlo. Koliko sam skuzio, udjes u njivu i pocnes vrsit i krenes ih vrtit udesno dok se ne ugase lampice i onda kad naleti masa ili zagusi i uspori se vrtnja oni svijetle i sviraju ? Jesam u pravu ?
Jesi u pravu si, ali s tim potenciometrima namještaš na koliko okretaja hoćeš da ti se pali lampica. Ja ga namjestim kad se vršilica vrti pod punim gasom, i vrtim potenciometar dok se ne ugasi lampica. Tako da čim malo padnu okretaji ona reagira.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
a jel bi mi mogo molim te poslikat ove upute sto trebam pa bacit na mail ? Jer kolko sam skuzio bubanj se vrti na 1000 okr/min i treba ga spustit na 950 i onda to namjestat al ne znam tocno na franc pa aj ako imas engleski il njemacki da mi posaljes i to i ono za rasip.

Hvala
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
SteveO kaže:
a jel bi mi mogo molim te poslikat ove upute sto trebam pa bacit na mail ? Jer kolko sam skuzio bubanj se vrti na 1000 okr/min i treba ga spustit na 950 i onda to namjestat al ne znam tocno na franc pa aj ako imas engleski il njemacki da mi posaljes i to i ono za rasip.

Hvala
Zašto stvaraš nauku oko toga. Upali vršilicu, zatim daj mu ful gas i namjesti te potenciometre da se ugasi lampica. I to je to.
A štelanje broja okretaja bubnja je na onim tipkama sastrane, nacrtan je bubanj i "+" za povećanje okr, i "-" za smanjenje okr. A broj okretaja bubnja gledaš na glavnom satu na unutarnjoj skali, al prije toga moraš stisnuti onu (žutu) tipku gdje ti je nacrtan sat.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
ma znam ja kako se to steluje i to sve al eto upute kazu da se smanji broj pa steluje a malo bi to procito. I ono za rasipanje se isto steluje ispod satova pa pise sta treba radit sa vjetrom itd kad ode u crveno i jos imaju neka stelovanja na slamotresima. A zanima me ta elektronika pa bi malo cito. Imam i neki brojac hektara al ne mogu skuzit iz uputa sta i kako...

I jos imam neki sat od 0 do 8 koji kao pokazuje napetost opruge na klipu, koja je svrha toga ? Ovo mi je prvi kojem sve to radi pa bi namjestio sta treba.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
SteveO kaže:
ma znam ja kako se to steluje i to sve al eto upute kazu da se smanji broj pa steluje a malo bi to procito. I ono za rasipanje se isto steluje ispod satova pa pise sta treba radit sa vjetrom itd kad ode u crveno i jos imaju neka stelovanja na slamotresima. A zanima me ta elektronika pa bi malo cito. Imam i neki brojac hektara al ne mogu skuzit iz uputa sta i kako...

I jos imam neki sat od 0 do 8 koji kao pokazuje napetost opruge na klipu, koja je svrha toga ? Ovo mi je prvi kojem sve to radi pa bi namjestio sta treba.
Pogledaj kroz par dana, probat ću naći uputstva od Toplinera. Trenutno nisam doma jer studiram, pa nemogu do tih knjiga :?
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Ok, hvala. Kad uhvatis vremena samo poslikaj brzinski i baci na mail. Jel znas za ceg je ovaj od 0 do 8 sat ? Ima neke veze sa oprugom na klipu sto dize heder.

Hvala
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
SteveO kaže:
Ok, hvala. Kad uhvatis vremena samo poslikaj brzinski i baci na mail. Jel znas za ceg je ovaj od 0 do 8 sat ? Ima neke veze sa oprugom na klipu sto dize heder.

Hvala
Ima, taj sat pokaziva koliko su stlačene opruge na cilindrima koji podižu heder.
 
B

Bobo

Guest
DF&Torpedo kaže:
SteveO kaže:
Ok, hvala. Kad uhvatis vremena samo poslikaj brzinski i baci na mail. Jel znas za ceg je ovaj od 0 do 8 sat ? Ima neke veze sa oprugom na klipu sto dize heder.

Hvala
Ima, taj sat pokaziva koliko su stlačene opruge na cilindrima koji podižu heder.


Zar je taj podatak potreban toliko da mora imati svoj sat za precenje?!? :scratch

Mislim , ono... stlacenost opruge koja podize heder. ne vidim neku iskoristivost tog "sata"...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
DF&Torpedo kaže:
SteveO kaže:
Ok, hvala. Kad uhvatis vremena samo poslikaj brzinski i baci na mail. Jel znas za ceg je ovaj od 0 do 8 sat ? Ima neke veze sa oprugom na klipu sto dize heder.

Hvala
Ima, taj sat pokaziva koliko su stlačene opruge na cilindrima koji podižu heder.


Zar je taj podatak potreban toliko da mora imati svoj sat za precenje?!? :scratch

Mislim , ono... stlacenost opruge koja podize heder. ne vidim neku iskoristivost tog "sata"...
Pa da nema neku svrhu, to kod mene ne radi. :roll:
Novi DF-i to nemaju.
 
Na vrh