• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dežurni čestitari , gdje ste ?

B

Bobo

Guest
I ja sam poceo sa 7-8 godina, kao i svi ovdje koji rade na traktorima... Osim onih koji su rodjeni prije nego je traktor kao takav dosao u nase krajeve...

Ja pricam o legalnim radnjama s traktorom...

Dakle, odes u auto skolu i kazes da ti treba vozacka za traktor, polazes testove i prvu pomoc i dobijes vozacku...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Neznam koja škola ima mogućnost polaganja za traktor, bolja verzija je polaganje za motor do 125 ccm.
 
B

Bobo

Guest
Sa 16 godina ne mozes polagati za motocikl, samo za moped... i uz moped dobijes i traktore i bagere ;)

Svaka auto skola ima mogucnost, jer samo testove polazes i prvu pomoc... nema voznje...

Pola djedova iz mog sela ima vozacku samo za traktor...
 
Z

zrine892

Guest
Bobo kaže:
Sa 16 godina ne mozes polagati za motocikl, samo za moped... i uz moped dobijes i traktore i bagere ;)

Svaka auto skola ima mogucnost, jer samo testove polazes i prvu pomoc... nema voznje...
za motocikle do 125 cm3 uz to dobijes za mopede,traktori i radnji strojevi...
 
B

branko

Guest
Bobo kaže:
Sa 16 godina ne mozes polagati za motocikl, samo za moped... i uz moped dobijes i traktore i bagere ;)

Svaka auto skola ima mogucnost, jer samo testove polazes i prvu pomoc... nema voznje...

Pola djedova iz mog sela ima vozacku samo za traktor...


bobo opet te jezik pardon ruke pretekle

evo sta kaze zakon

Članak 216.

(1) Osoba može steći pravo na samostalno upravljanje vozilom određene kategorije ako je:

1. duševno i tjelesno sposobna upravljati vozilom određene kategorije,

2. navršila minimalnu dob za upravljanje vozilom određene kategorije,

3. položila vozački ispit za upravljanje vozilom određene kategorije te

4. ako joj odlukom nadležnog tijela nije zabranjeno uprav­ljanje vozilom.

(2) Minimalna dob za upravljanje vozilom pojedine kategorije je:

– navršenih 16 godina za upravljanje vozilima M, A1, F i G kategorije,

Članak 217.

Vozačka dozvola izdaje se za upravljanje vozilima koja su svrstana u A1, A, B, B + E, C1, C1 + E, C, C + E, D, D + E, F, G, H i M kategorije gdje u:

– A1, spadaju motocikli radnog obujma motora do 125 cm3 i snage motora do 11 kW,
.........
– F, spadaju traktori sa ili bez prikolice,
– G, spadaju radni strojevi,
– M, spadaju mopedi i motokultivatori.
 
B

Bobo

Guest
Gledaj, sad su dosle te nove kategorije da ubij boze da nisu mogli vise iskomplicirati...

Uglavnom, u pravu si i ja sam sa 16 polagao az 125ccm :oops:

Onda se sa 14 moze polagati za mopede, je li tako? daj potrazi, molim te...


Uglavnom uz mopede valjda dobijes traktore i radne strojeve, bar je na starim dozvolama bilo tako, ako se ne varam...

Uz 125ccm motocikle idu traktori i radni strojevi, to je 100% sigurno...
 
Z

zrine892

Guest
Bobo kaže:
Gledaj, sad su dosle te nove kategorije da ubij boze da nisu mogli vise iskomplicirati...

Uglavnom, u pravu si i ja sam sa 16 polagao az 125ccm :oops:

Onda se sa 14 moze polagati za mopede, je li tako? daj potrazi, molim te...


Uglavnom uz mopede valjda dobijes traktore i radne strojeve, bar je na starim dozvolama bilo tako, ako se ne varam...

Uz 125ccm motocikle idu traktori i radni strojevi, to je 100% sigurno...

tako je...ali mislim da vise ne moze se polagati za mopeda sa 14 godina...ukinili su to...
 
B

branko

Guest
Bobo kaže:
Gledaj, sad su dosle te nove kategorije da ubij boze da nisu mogli vise iskomplicirati...

Uglavnom, u pravu si i ja sam sa 16 polagao az 125ccm :oops:

Onda se sa 14 moze polagati za mopede, je li tako? daj potrazi, molim te...


Uglavnom uz mopede valjda dobijes traktore i radne strojeve, bar je na starim dozvolama bilo tako, ako se ne varam...

Uz 125ccm motocikle idu traktori i radni strojevi, to je 100% sigurno...


po zakonu iz 2004 samo osobe starije od 16 g. mogu upravljati odredjenim kategorijama motornih vozila, znaci nema vise za mopede od 14 g. a ovo za 125 ccm od 16.g. je bilo i u prijasnjim zakonima.
 
B

Bobo

Guest
ajooj, kad sam ja polagao za motocikl i moped... dosta je vode proteklo od tada...

I jos sam zaboravio da ti te zakone moras znati na pamet... bar sam skuzio da si "osoba u plavom" ili sam krivo citao... OPET :scratch
 
B

branko

Guest
Bobo kaže:
I jos sam zaboravio da ti te zakone moras znati na pamet... bar sam skuzio da si "osoba u plavom" ili sam krivo citao... OPET :scratch


ne moram ih znati napamet, a ovaj mi cak ni netreba jer ja nist ne radim s civilima, i nisam u plavom vec vecinom u crnom , ja sam civilizirani cop :D :D :D
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Zvona sretan ti rođendan, sve najbolje, puno puno sreće, zdravlja, i ljubavi....
pozz iz satnice
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Imenjače, pridružujem se i ja čestitkama :D

Puno ti još godinama stajal ... šešir na glavi,
i svaka ti dala ... jesti i piti :lol:
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Hvala na ljepim željama,tko može neka navrati do mene.

Dobro kako svi oni znaju da ti je rođendana a ja ne :scratch
Ništa ne piše na forumu o tvome rođendanu ili ne vidim dobro ?
 
S

sapat

Guest
e da se i ja pridružim čestitkama... Zvona sretan ti rođendan! :!:
 
R

ROKI

Guest
Zvona sretan rođendan i želim ti puno zdravlja, sreće i da ubrzo postaneš tata! :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh