• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

DF 3610

D

danger

Guest
Dali mi neko moze dati savet o kombaju DF 3610 hteo bi ga kupiti a nisam bas upucen u DF neki mi kazu da uzmem 3580 a ja vise navijam za 3610 zbog 6 slamotresa sto bi trebalo znaciti da brze radi od 3580 uzimajuci u obzir heder od 4.2m na oba modela,da li neko zna prednosti ili mane od ova dva modela i sta mi vise preporucujete i zasto HVALA na saradnji i pozdrav svima posto sam ovde novi.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
danger kaže:
Dali mi neko moze dati savet o kombaju DF 3610 hteo bi ga kupiti a nisam bas upucen u DF neki mi kazu da uzmem 3580 a ja vise navijam za 3610 zbog 6 slamotresa sto bi trebalo znaciti da brze radi od 3580 uzimajuci u obzir heder od 4.2m na oba modela,da li neko zna prednosti ili mane od ova dva modela i sta mi vise preporucujete i zasto HVALA na saradnji i pozdrav svima posto sam ovde novi.
Ako neznaš kojeg bi izabrao između ta dva bolje uzmi 36.10, jer ima veći kapacitet.
Ti kombajni ti nemaju nekih mana, jedino može biti poderan, ako je recimo nepodmazivan ili nešt slično.

Samo obrati pažnju kod 35.80, ako je proizveden između 86. - 90. god i radio je u kukuruzi, da nebi getriba bila loša. Slušaj dal u njoj nešto lupa ili zuji.
 
J

JOSIP.1

Guest
ja imam 3610 i super sam njime zadovoljan, ja sam isto kad sam kupovao htjeo sa 6 slamotresa, ima znatno veci ucinak od 3580.

kupuj, pravi su to kombajni, takodjer jos imas i 3630 u 3640 koji su isto 6 slamotresa ali imaju veci bunker i duza sita, nisam sad 100% siguran ali mislim da su to razlike samo od 3610, sto se mene tice meni bi mozda taj 3640 jos bio bolji. :roll: :roll: :roll:
 
D

danger

Guest
3640 mi je vec velik a i nebi preko 195 konja motor,koliko tvoj 3610 trosi i koliki je dnevni ucinak te zveri i da li imas dva bubnja posto mi svi kazu da koliko je dobar za zito toliko nevalja za qqruz taj model sa dva bubnja i da li je to uopste tacno :scratch
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
JOSIP.1 kaže:
ja imam 3610 i super sam njime zadovoljan, ja sam isto kad sam kupovao htjeo sa 6 slamotresa, ima znatno veci ucinak od 3580.

kupuj, pravi su to kombajni, takodjer jos imas i 3630 u 3640 koji su isto 6 slamotresa ali imaju veci bunker i duza sita, nisam sad 100% siguran ali mislim da su to razlike samo od 3610, sto se mene tice meni bi mozda taj 3640 jos bio bolji. :roll: :roll: :roll:
Razlika između 3610 i 3630 je u bunkru i dužini slamotresa, i motor je jači na na 3630. a razlika između 3630 i 3640 je samo motor. 3640 ima Magirus motor V8 kao i Đuro Đaković,
ali postoji i 3640 (1991. - 92. god)sa motorom klasičnim 6 cil. redni turbo-intercooler 224 ks (BF6L913C) kao na mom Toplineru. Taj motor je jako štedljiv, a snage ima.
danger kaže:
3640 mi je vec velik a i nebi preko 195 konja motor,koliko tvoj 3610 trosi i koliki je dnevni ucinak te zveri i da li imas dva bubnja posto mi svi kazu da koliko je dobar za zito toliko nevalja za qqruz taj model sa dva bubnja i da li je to uopste tacno :scratch
Svi DF kombajni imaju malu potrošnju, nećeš pogriješiti ako bilo koji uzmeš, osim 3640 sa Magirus V8 motorom. On je malo veći potrošač, al nije ni to strašno.

Što je tiče drugog bubnja, to su izmišljene priče.
Na forumu je već postojala rasprava o tome, Ratarko, Kreso i ja imamo kombajne s drugim bubnjom i nemamo nikakvih problema.
 
D

danger

Guest
Koliko se krecu kod vas 3610 i da li neko mozda prodaje,uslov su SECKA i klima, 4.2 kosa,
jedan bubanj,kolica za heder i da je utegnur ko pracka koliko to vredi :scratch
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
danger kaže:
Koliko se krecu kod vas 3610 i da li neko mozda prodaje,uslov su SECKA i klima, 4.2 kosa,
jedan bubanj,kolica za heder i da je utegnur ko pracka koliko to vredi :scratch
od 25000 do 32000€
jedan bubanj,
Zašto ti se nesviđaju kombajni s drugim bubnjem. Ako pogledaš niti jedan novi kombajn(bilo koje marke) se ne proizvodi s jednim bubnjem, s tim dodatnim bubnjem povećali su propusnu moć kombajna i smanjili gubitke na slamotresima. Znači pšenica se kvalitetnije vrši, a kombajn je još brži, odnosno ima veći učinak.
 
D

danger

Guest
Par ljudi koji su se namenjali tih DF-a mije reklo da 3610 nikako neuzimam jer koliko je za zito OK toliko napravi proju od kukuruza jer navodno(ja se u to nerazumem jer nisam nikad imao DF) top liner ima mogucnost da se drugi bubanj vise raspusti kad se radi qqruz i onda nelomi zrno a 3610 za duplim bubnjom nema mogucnost velikog zazora na drugom bubnju navodno jako mali hod za stelovanje i zato je problem tako da me savetuju da 3610 samo jedan bubanj i peglaj e sad :scratch price i price,ko od vas ima taj cuveni stroj od 3610 sa dva bubnja da me malo posavetuje i na sta jos da obratim paznju pri kupovini jer se bas nerazumem u DF, al zato sam diplomiro zmaja 142 :D,treba mi DF zbog secke najvise,ta secka je postala uslov.....imas secku vrsices mi,nemas secku zdravo...ima ko ima,zadnje dve godine gubim u soji i do 70ha musterije u soji,za zito dodju treba im slame a soju nece niko da pali.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
danger kaže:
Par ljudi koji su se namenjali tih DF-a mije reklo da 3610 nikako neuzimam jer koliko je za zito OK toliko napravi proju od kukuruza jer navodno(ja se u to nerazumem jer nisam nikad imao DF) top liner ima mogucnost da se drugi bubanj vise raspusti kad se radi qqruz i onda nelomi zrno a 3610 za duplim bubnjom nema mogucnost velikog zazora na drugom bubnju navodno jako mali hod za stelovanje i zato je problem tako da me savetuju da 3610 samo jedan bubanj i peglaj e sad :scratch price i price,ko od vas ima taj cuveni stroj od 3610 sa dva bubnja da me malo posavetuje i na sta jos da obratim paznju pri kupovini jer se bas nerazumem u DF, al zato sam diplomiro zmaja 142 :D,treba mi DF zbog secke najvise,ta secka je postala uslov.....imas secku vrsices mi,nemas secku zdravo...ima ko ima,zadnje dve godine gubim u soji i do 70ha musterije u soji,za zito dodju treba im slame a soju nece niko da pali.
Ja već 10 - 12 godina imam iskustva sa drugim bubnjom, i znam kako radi.
Ajd malo logički zaključi, ako treći bubanj stvara lom, znači ne ovršeni klipovi moraju doći na drugi bubanj. Po tome ispada da kombajni bez drugog bubnja nemogu ovršiti klip :lol: , na drugi bubanj dolazi samo "kocenje" i ljuska i možda tu i tam gdje koje zrno kukuruza koje glavni bubanj nije ovršio.
Netko k'o se razumije u kombajne može odmah zaključiti da je to priča koja nema smisla.

A to što neki ljudi imaju lom, ja krivim kombajnera, jer nemaju original adaptaciju ili neznaju kvalitetno podesiti kombajn. Ljudi će sve drugo okriviti samo ne sebe, najlakše je reći kombajn ne valja.
 
D

danger

Guest
OK. da li neko zna broj telefona od coveka iz Jezeva cuo sam da drzi DF i jos stosta pa bih isao da pogledam.
 
S

Simon1980

Guest
kombajn sa 2 bubnjema kao kod Claasa recimo Mega ili Lexion ima veču prepustnust isto bolje se snađe u mokrim-zelenim uvjetima...al što se tiče kvalitete rada, to što sam ja vidio na mom terenu šta su vršili lexioni na kombinatu a i drugi kombajni u privat, nitko nema tako malo loma i primjesi nego moj dominator :D ( po mom mišljenju kombinatu važnije su kg nego kvalitet)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Da li mi netko može reći točne dimenzije DF 3610? dakle visina( najviši dio, te zadnji kraj kombajna) dužina, širina ?
zahvaljujem unaprijed
 
K

KRESO

Guest
TX75 kaže:
Da li mi netko može reći točne dimenzije DF 3610? dakle visina( najviši dio, te zadnji kraj kombajna) dužina, širina ?
zahvaljujem unaprijed

http://www.konedata.net/DF35.htm

malo će ti pomoći
he,he gledam malo karakteristike 36.10 je lakši 5 kg od mojega , a ono što su gore pričali da 36.10 ima puuuno veći učinak od 35.80 to je ali od 35.80 TS i nije neka velika razlika , samo što 35,80 je zgodniji za manje parcele ,uske mostove itd
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
krešo hvala :partyman:
gledao sam na konedati i nisam vidio :roll: :blackeye :madmana:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
KRESO kaže:
TX75 kaže:
Da li mi netko može reći točne dimenzije DF 3610? dakle visina( najviši dio, te zadnji kraj kombajna) dužina, širina ?
zahvaljujem unaprijed

http://www.konedata.net/DF35.htm

malo će ti pomoći
he,he gledam malo karakteristike 36.10 je lakši 5 kg od mojega , a ono što su gore pričali da 36.10 ima puuuno veći učinak od 35.80 to je ali od 35.80 TS i nije neka velika razlika , samo što 35,80 je zgodniji za manje parcele ,uske mostove itd
Vanjske dimenzije 35.80 i 36.10 su iste. Propusna moć je veća kod 36.10, jer noviji imaju 192 ks motor, veća površina slamotresa i sita, možeš na njega staviti 5.4m heder, bez problema.
 
K

KRESO

Guest
DF&Torpedo kaže:
KRESO kaže:
TX75 kaže:
Da li mi netko može reći točne dimenzije DF 3610? dakle visina( najviši dio, te zadnji kraj kombajna) dužina, širina ?
zahvaljujem unaprijed

http://www.konedata.net/DF35.htm

malo će ti pomoći
he,he gledam malo karakteristike 36.10 je lakši 5 kg od mojega , a ono što su gore pričali da 36.10 ima puuuno veći učinak od 35.80 to je ali od 35.80 TS i nije neka velika razlika , samo što 35,80 je zgodniji za manje parcele ,uske mostove itd
Vanjske dimenzije 35.80 i 36.10 su iste. Propusna moć je veća kod 36.10, jer noviji imaju 192 ks motor, veća površina slamotresa i sita, možeš na njega staviti 5.4m heder, bez problema.

mislio sam usporedba 36.10 i 35.80 TS obadva da imaju 4,2m hedere i stavi ih jedan pored drugog neka rade mislim da neće biti sad razlike veće od 20% u korist 36.10 :blackeye
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Ima li itko user manual za 36.10 hts '91 god ili zna mjesto gdje se isti može nabaviti ?
Zahvaljujem
 
P

plavi

Guest
deanger ako se nevaram imao si claas kako da se zanimaš za DF !? (ne mislm ništa u lošem kontekstu)
 

Najnoviji postovi

Na vrh