• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

diesel pod navodnicima

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jedan drugoga plašite, a nitko nije navel zakon i članke u kojima piše za kaj se ne smije koristiti plavi. Ne znam kaj bi rekel na te diskusije.
Malo sam zguglal i pronašel pravilinik i izmjene istog. Letimičnim pregledom nisam našel nikakve posebne zabrane kod korištenja u poljoprivrednim strojevima.

Ako netko zna gdje piše neka konkretna zabrana koja se u dikusiji spominje, a želi pomoći kolegama, nek stavi link.
Bilo bi zanimljivo čuti kolege forumaše iz Slovenije kak je to kod njih riješeno (mislim da nemaju poseban dizel za poljoprivredu).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
oprostite gospodo, po mojim ruskim trakorima ipak samo ovlašteni serviseri mogu prćkati, i to uz moju dozvolu ili zahtjev...
a ne neki tamo priučeni carinik... 🤭
Mogu, na tvoj trošak... :(
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Rezerva bi-nebi😂
jednom davno davno, još plave nije ni bilo ali je bilo crvene, uhaltali oni mene sa laboratorijem..... prosil sam ih da vrnu natrag kaj su zvadili.....
Sad si nekaj mislim, kam oni idu sa tim kaj izvade? kaj nebi trebali dati neku potvrdu o privremenom oduzimanju :unsure:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Jedan drugoga plašite, a nitko nije navel zakon i članke u kojima piše za kaj se ne smije koristiti plavi. Ne znam kaj bi rekel na te diskusije.
Upravo to i ja pripovedam (y)

Mogu, na tvoj trošak... :(

Daj neki link zakona skopaj u kojem to piše?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,875
Ja sem carinik! Zvadim uzorak iz tvog rezervoara. U đžepu imam sigurno "kažnjivi" uzorak i napišem zapisnik i .....moreš mi........ :ppozdrav:
Normalno ako nemam pri ruci mali labos!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
a sem carinik! Zvadim uzorak iz tvog rezervoara. U đžepu imam sigurno "kažnjivi" uzorak i napišem zapisnik i .....moreš mi..
A nije baš tak, ako si čist ideš do Haga ;)
Ako nisi siguran onda se pokriješ po ušima i šutiš ko pokisla......
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Ove je slike kolega mikke postavio:
I iwanho je postavio pravilnik:
- Nigdje ne piše "za korištenje u šumarstvu".
- To što piše, sve jako jasno piše. Zar nam zaista nikada nije dosta nečega ispod žita ili "krivo stečenog"???
- Tast mi je u ovom traktoru koristio plavi dizel godinama,
WP_20180924_13_57_00_Pro.jpg
nikada mi nije palo na pamet niti prati dijelove u njemu, kamoli natočiti u auto i voziti se.
(Postavio sam sliku tek za uspomenu na pokojnog tasta i njegov korektan pristup ovoj problematici. Poderao je ovaj novi traktor iz dučana, napravio je generalku i nastavio dalje... Dok mu je ponestalo "plave nafte" točio je čisti dizel i otišao je čistog obraza, a radio je 4 grunta...)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Ili sam ja bedast ili tu niš konkretno ne piše o korištenju goriva, odnosno kaj se smije kaj se ne smije.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Hvala kolegi jer je postavio moj link. Kolega Zj piše i to zadnji red, onda to usporediš s linkom koji je postavio kolega Iwanho,tj. na što se sve stječe pravo,i to je to
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Osim kaj je pisano (meni) totalno nerazumljivim jezikom, tu ne piše niš konkretno; ne piše smiju li ili ne smiju se pogoniti agregati, stabilni motori na pumpama za natapanje ili za pogon, npr, sušare, mlina i slično... ili viličari na gospodarstvu i ostalo.

Ne piše na koji način praktično razdvojiti dozvoljenu od zabranjene primjene...već daje velike ovlasti carinicima za maltretiranje i korupciju.

Kako rekoh, iživljavanje administriranjem, za malog poljoprivrednika, koji je po tome stalno u nekom prekršaju, jer mora svaštariti da bi preživil i koristiti traktor za puno različitih stvari.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kolega,naj se srditi. Ali i carinici samo rade svoj posao. Svako u ovom slučaju ima svoje mišljenje,mislim na državni aparat. Mi ako nismo sto posto ispravni bumo izvukli deblji kraj.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Otvorite, ja otvorim a on veli, daj mi čep i počne ga mirisati, a ja u smeh....
Meni ne može njušit čep kad ga nema na autu ;) :hahah:
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,353
Znači,ak ideš s traktorom u birtiju moraš skopčati plug kao dokaz da ideš orat🤔
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Ne moraš, samo reci da si plug ostavio na klepanju željeza, a u krčmu si stao pod mus, jer te stisnulo pišati. Zakaj uvijek u svemu vidite crno zlo ;) . Lijepo onako: pošteno, pa tko koga zahebe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Ne kužim čemu toliko administriranje. Ak ko seljak imaš pravo na ograničenu količinu, potroši ju kak god znaš, jer ti je dodijeljena da ju potrošiš. Kad ti usfali, kupuješ ED ili se snalaziš (kradeš iz lokomotiva, kamiona, od susjeda... 🤭).
Ovi propisi služe kažnjavanju a ne pravilnoj primjeni, a pisal ih je netko tko ne razumije stvarne probleme na terenu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh