• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

diesel pod navodnicima

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
To ti ja nebi točno znal.
Ali znam da i jako male količine plavca, a ložaka pogotovo, “kontaminiraju” ED.
E, sad kolko posto bi prošlo da se ne skuži, ne znam.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Po ogel ti je više neg kaj misliš...
Pitaj @johabica koliko pokušaj košta ;)

@jurek, a kaj ak se koriste isti spremnici za plavi i ED?
Pa nikad ga nemreš isprazniti do kapi.
Evo, prije osam godina za jedan Vento to je koštalo oko 11 - 12 tisuća kuna sve skupa - cijena pretrage oko iljadarku i nešto, kazna deset.
Plaćaš na dvije uplatnice -najprije dođe ona sa malim iznosom i onda se sav vesel nasmiješ i veliš - ah, pa nije to ništ strašno, a onda dojde još ona na deset tisuća za jedno tri tjedna, onda to već je strašno. :)

E, to smo platili i prodali Vento i kupili novu kiu Spotrage, tak da nas vrag više ne mami vlevati ložu u rezervoar - a bilo je baš nekak - kolko smo uštedjeli, toliko smo državi vratili, možda nešto i izgubili, koju tisućicu. :)

A evo, ima jedno dvije - tri godine kako nas je lažno prijavila jedna konkurentica sa placa kojoj je oči bola količina robe koju sam ja prodavala u odnosu na nju - nažvrljala mi je u prijavi zabranjene pesticide da sa njima špricam povrće, i da se vozim na ložu i plavi dizel - bila kućna prijateljica nekada pa izgubila taj status, a kada je bila ispričali smo njoj i mužu joj pokojnom o toj kazni za ložu sa Ventom za jednim nedjeljnim ručkom, a sadržaj prijave mi je pročitala poljoprivredna inspektorica.
Uglavnom, nakon Venta mi ložu niti plavi ne koristimo u nedopuštene svrhe, i kazne nakon provjere inspekcije nije bilo.
A prošlo proljeće je bilo baš hladno i muž je tokom ožujka skoro svakodnevno odlazio na benzinsku po lož ulje, pedeset - osamdeset litara nekada svaki dan, nekada svaki drugi za noćni rad termogena.
I došla nam je Carina u kontrolu - temeljem te sada potrošnje i one prijave od prije bivše prijateljice.
Uzorke su uzeli iz kombija i kedija, i veli carinik - ako je bilo u rezervoarina dvadeset rezervoara tankanja lože ili plavoga prije zadnjeg punjenja, sadašnja metoda analize će to pokazati.
Bez skidanja rezervoara i čistog temeljitog ispiranja nema šanse da ne ostanu tragovi - sadšnje analize su toliko sofisticirane da će to pokazati.

Kaj da velim - iako smo znali da smo svu ložu skurili u termogenima a ne u autima i sve su si poslikali, čekanje na rezultat analize je malo dignuo tlak.
Sve je bilo ok - sada nije bilo kazne.
Tako da se ne isplati, a pogotovo je sada opasno voziti se na lož ulje - tu ti vide svaku kupovinu na benzinskoj sada i bez da te netko prijavi će doći u kontrolu.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
Kolegica ,Jo je u pravu imal sam doticaj s carinom prije ,mislim pet godina,došli za menom u polje. Srećom ja vozim u svim strojevima eurodizel,osim u IMT 539. Imam pravo na plavca i taj je iskljućivo za potrebe naših površina,jer ta vrsta goriva je samo za parcele u vlasništvu Opg-a. Uhvate li te da radiš tuđu parcelu,odmah si na"redu" isto ko da imaš ložu. Evo neki dan na obilaznici vadili gorivo čovjeku iz kombija.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
Bogme ako imaš dizel agregat za struju i on mora imati eurodizel.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Koji je to idiotizam... jel to vezano za traktor ili vozača na tuđem polju?
Bogme ako imaš dizel agregat za struju i on mora imati eurodizel.
Da, dere cestu... :(
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
206
Ako tko cuje ili vidi kontrole za plavi u autu neka ovde napise pa cemo malo znati gdje najvise zalaze tj.u koje zupanije!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Ne žalim nikoga tko se svjesno vozi na lož ili plavi...znal je u kakav se rizik upušta.
...ali mi je idiotizam da se gleda na kojem je traktor polju.
Pretpostavljam da i obrađuje to polje, a ne da trenira rally po njemu.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
Koji je to idiotizam... jel to vezano za traktor ili vozača na tuđem polju?

Da, dere cestu... :(
Znači,traktor mora biti vlasništvo nositelja ili člana opg-a ,a parcela koju obrađuje upisana na dotični opg. Kaj se tiče agregata svaka farma ima pomočni izvor napajanja,obično dizelski agregat,u njemu mora biti eurodizel.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
lepe, znači i ja sam u prekršaju...
seka ima OPG, a ja traktore...i nisam u njenom OPG-u...
jedino nam je adresa ista... :unsure:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,451
Evo kako je bivsi ministar govorio o plavom:

Tolušić: Plavi dizel možete utočiti i u fritezu ako ju koristite u poljoprivredi​

Istina je, plavi diesel možete izravno utočiti u traktor, bager, kombajn, kosilicu, frezu, a što se mene tiče i fritezu ako ide na plavi diesel i koristite ju u poljoprivredi, znači sve moguće radne strojeve koje koristite.

Možete plavi diesel izravno utočiti u poseban spremnik, kanister, bocu, bačvu, bure, kantu, lavor, lonac, u vrećicu ako vam ne iscuri, dokle god imate karticu koja vam to omogućava, i potrebne količine na njoj.


Nego...zadnjih 20 godina nam tupe o strojnim prstenovima, da ne mora svako imat svoj traktor, kombajn, nego da jedan djele vise njih i onda te drzava prakticki sprijecava u tome.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
A kak onda s traktorima koji nisu registrirani ili nemaju dokumente?
S njima se ne bi smjelo raditi ili?
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,366
Po njihovom tumačenju s plavim smiješ raditi na polju,ali ne i voziti se po cesti. Kak onda do polja? Traktor na labudici🤔
 

Najnoviji postovi

Na vrh