• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

diesel pod navodnicima

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Nego , izgleda niko nema odgovor na moje pitanje .
Od filtera koji mogu da se nađu u širokoj primjeni koji su najfiniji?
Pretpostavljam da bi trebalo biti nešto od ovih koji imaju savremenija ubrizgavanja.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Potraži filtere od onih aparata za vodu filtrirat, mislim da to nebi smjelo biti previše skupo.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Filtri za vodu su 10u.
Nebi znao koliko su mikrona ti za vodu, spomenuo sam ih jer je amer na videu rekao da koristi filtera za vodu sa ebaya. Iskreno meni ne treba kad za tih 300-400l na godinu mi se ne isplati kemijski.

Poslano sa mog TPC-7152 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Google kaže
sirovina za proizvodnju industrijskih i motornih ulja i maziva
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Čemu onda sam mućkati, kad možeš kupiti gotovi mix?:D:
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
U subotu sam orao livadu pored kuće jednog "naftaša" iz lanjske afere s prodajom lažnog eurodizela. Istražni je završio. Audi A8 je u dvorištu, smijeh na licu i idemo dalje. Ako i dobije nekakvu kaznu, a to je kod nas veliko pitanje, Audi bude ostao.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Zdravo dečki. Evo me nakon nekog vremena s novim izvještajem. Merđo koji je papal črnu juhicu je prodan, ali je bogme prevalil prek 20tkm na nju bez problema i još uvijek pali i po cičoj zimi. Nasljedil ga je mlađi brat koji ne voli takve pripravke pa više moja kuhinja ne dela. U biti nisam delal ništ komplicirano.
Najprije sam zmiksal eurodiesel i uljiče 50/50 u 60 litarnoj bačvi, sa doma napravjenim mikserom na bušilicu. Postavil na burence pipu i polegnul ju na tzv "kozaru" ali malo povišenu, sa pipicom lagano zakrenutom u stranu. Da mi ne povleče "mulj".
Ostavil to tak na miru dan-dva-tri, pa spojil prek creva na filtere. Prva dva su bili od tamića 80-ke, grubi pa fini i slijedeća dva od MAN-a dvojke. Kolko je koji mikrona se više ne zmislim.
I to je bez brige šljakalo slobodnim padom. doduše sve sporije kak su se filteri štopali. Bilo je svačega u ulju pa sam prva dva filtera mjenjal svaki čas, al bili su đabe pa nije bil problem.
Napominjem da najviše pozornosti treba obratiti na vodu u ulju. Ak ima nutra vode, bolje da premažete škedenj (štagalj) z njim.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
@ROADRUNNER
Prijatelj.
Nemoj niti pokušavati.
Na oko bude čisto, ali kad ti carinik zmeša s onim njihovim “reagensom”, niti bog te ne zvleče.
Puno njih je pokušavalo, i svaki kojem su došli u kontrolu je zveknul. Tak da; pripremi dva eurića ak se hoćeš vozit😉
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,305
Meni je carinik vadil iz kamiona i stavljal taj reagens da vidi dal je skidana boja. Veli da markeri ostanu i to se vidi. Pital sam ga kak se more boja zvaditi z plavca ili lože. Rekel mi je vrlo jednostavno i vrlo jeftino. Sve imaš v ljekarni ,al ti nesmem reči😂
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Moj pokojni otac je bil carinik, brat je bil carinik i jen pajdaš je delal baš u toj mobilnoj carinskoj jedinici. Nema šanse da profiltriraš boju tolko da oni ne skuže. Sprobavali smo sve, i uvijek pokaže.
Radije stara Mečka i nabavite negde rabljeno biljno ulje i rrrrrrrrrrrr.
Ja se vraćam na to. Mečka je u fazi obnove, žena dela u restoranu (valjda bu koja litrica prešla mimo kontrole), i teraj Jura😁
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
947
@ROADRUNNER
Prijatelj.
Nemoj niti pokušavati.
Na oko bude čisto, ali kad ti carinik zmeša s onim njihovim “reagensom”, niti bog te ne zvleče.
Puno njih je pokušavalo, i svaki kojem su došli u kontrolu je zveknul. Tak da; pripremi dva eurića ak se hoćeš vozit😉
Nisi mi bas nis pomogel....
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Kod nas nema plavog dizela , a bas me zanima sta smijete raditi i kome ako je plavi nasut u traktor ?
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
@ZJ
Njih ne zanima odkud ti je došla farba u rezervoar. Ak pokaže, gotov si.
Tak da je na svakome da pazi da ne pobrka karnistere.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Pitam za količinu koja smije ostati, ono pol deci-deci, kaj nemreš isprati.
Ili ona glupost da u traktoru ne smije biti plavi ako nekaj voziš...
 

Najnoviji postovi

Na vrh