• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

diesel pod navodnicima

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
evo dečki, vozim se već tri mjeseca na koje kakve juhe, i skužil sam da mi mješavina 50% najbolje paše. Čim denem više ulja merđo na leru dimi dosta, a na pol/pol ne tak. Osjeti se miris ali ne dimi. Klepa kak je i prije klepal, a svi znamo da pravi dizel mora klepati. Ovi kaj potiho cvenkečeju nejdu dugo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Vremenom bi trebao da počne više da puši
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I ekipa kak ide rađenje gemišta, jeste napravili sisteme za filtraciju? Malo sam pročital temu i došel do zaključka da svi mješate trošeno ulje i benzin a nitko ne spominje eventualno dodavanje onih aditi koji se dadu kupiti za dizelska goriva, ili to ne treba? Mislim da ako se nude aditivi za plavi dizel, da bolje kreše nebi bilo bedasto to stavljat i u ova goriva!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Aditivi su za finu gospodu a i koštaju.
Samo jeftine stvari doleze u obzir.
Sada kada je cijena goriva pala dole niko ne razmišlja o ''mućkanju'' mada ja planiram da pokušam nabaviti malo veću količinu ulja da se taloži do nekog vremena kada cijena goriva poskupi , mada sada je malo nezgodno za nabavkku jer dosta ljudi troši to ulje u grijanje.

Za sada nisam ništa osavremenio filtraciju ali tražim bolje rješenje od ovoga koje trenutno koristim.
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Čitam cijelu temu i divim se :D .

Ja se sikiram kad zmučkam 1/3 starog ulja u spremnik lože za centralno jer mi teže plamenik prižge a Vi se vozite na "juhu"

Baš sam bedak, zutra mešam fiftača pa nek dimi :D
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gledam malo po jubitou nakon taloženja propuštaju kroz 3-4 vrste filtera i onda tek na centrifugalni filter. Šta se tiče aditiva za dizel, pa nije to toliko skupo, mislim da je kod nas oko 15KM bila litra toga za plavi dizel.

Čitam cijelu temu i divim se :D .

Ja se sikiram kad zmučkam 1/3 starog ulja u spremnik lože za centralno jer mi teže plamenik prižge a Vi se vozite na "juhu"

Baš sam bedak, zutra mešam fiftača pa nek dimi :D
Ali bi ga trebal barem tjedan dana negdje na toplome taložiti! Bdw, za trošeno bi moral nabaviti veće dizne na plameniku!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ali bi ga trebal barem tjedan dana negdje na toplome taložiti! Bdw, za trošeno bi moral nabaviti veće dizne na plameniku!

Taloženje traje dugo , jako dugo.

Filteri jesu zgodna stvar ali i oni koštaju a brzo se troše , pogotovo oni finiji.
Recimo meni je čovjek za filter od 1 mikron tražio 40e , nije to malo i onda se gubi smisao ''jefine vožnje'' , isto tako i aditivi , samo što jefinije , benga je majka :(y):

E sad zanima me još jedna stvar , gdje se primjenjuju filteri koji su jako fini ?
Koliko mikrona su filteri od CR motora ? Ili nekog drugog savremenijeg ubrizgavanja.
Da bi se taj filter stavio direktno na traktor umjesto ili redno sa originalnim filterom.
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Btw, za trošeno bi moral nabaviti veće dizne na plameniku!

Sa ovim omjerom mi je sasvim dovoljna, plamen se još malo raširio naspram čiste lože.

Vjerojatno bum trebal ako pojačam omjer,bum isprobal pa procjenim, Hvala:icon_thumright:

Da odmah pitam neke, sad sam uzel ostatak plavog dizla i mislim ga skurit u peči.
Dal da slažem isti omjer kao i ložu ili on podnaša više starog ulja?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Hidraulicni filteri idu i ispod 1 mikrona
za kaj , ?-za proprcionalne ventile


rekli smo , ulje nije predviđeno za izgaranje u auta ..jerbo nema tepeerature izgaranja ..a kad nema temperature izgaranja ugljivodika nastaje čađa ( a bome i sumpor koji po noči nagriza sve za čeg se prima ))...pa grafit . vbregu kad poraste temperatura i kopresija i dijamant

Kad imate čađu korak ste od dijamnta ..zapravodva , razlika je nekim rešetkama ali oom -potom .

Bome svi znamo da je dijamnt natvrđi oblik u prirodi(vjerojatno , to sam sad izmislio) . ..no nijsam izmislio da je čađa upravo ta koja glođe cilndr karike i ostalo ..

No ne znači kad se motor pojede da bute nutra našlo dijamantni prsten za babu

Reko bi moj prijatel "tko ne plati kurvu -plati doktora "
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da odmah pitam neke, sad sam uzel ostatak plavog dizla i mislim ga skurit u peči.
Dal da slažem isti omjer kao i ložu ili on podnaša više starog ulja?
imeđu lože i plavog je razlika samo u boji ...i trošarinama
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Samo neka on čadi i ide , i neka polusagorijeva , pa neka se i dijamant pojavi kao nusproizvod meni nije bitno.
Ono što je bitno je da je 2000l ulja 250e , a 2000l nafte (u to doba bilo) 1200e , 2000l lože je bilo nešto preko 1000e.
Eto , na toliku količinu koja je provjereno prošla kroz jedan komplet dizni motor i dalje ide i radi sasvim normalno. Neka progura još toliko isplati se uraditi generalku onako radi reda a motor je otvaran nakon 500 litara radi inspekcije , unutra nije nađeno ništa neobično , apsolutno ništa u MTZu.
Ali bi u svakom slučaju podigao filtraciju na malo viši nivo radi nekih drugih eksperimenata.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Starom motornom , WMO ukucaj na YT ili ........
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Taloženje traje dugo , jako dugo.

Filteri jesu zgodna stvar ali i oni koštaju a brzo se troše , pogotovo oni finiji.
Recimo meni je čovjek za filter od 1 mikron tražio 40e , nije to malo i onda se gubi smisao ''jefine vožnje'' , isto tako i aditivi , samo što jefinije , benga je majka :(y):

E sad zanima me još jedna stvar , gdje se primjenjuju filteri koji su jako fini ?
Koliko mikrona su filteri od CR motora ? Ili nekog drugog savremenijeg ubrizgavanja.
Da bi se taj filter stavio direktno na traktor umjesto ili redno sa originalnim filterom.
Ma ja sam gledao malo amere po jubitou kak oni rade taj crni dizel i jedan je objašnjaval da taloži cca 2 tjedna, onda filtrifa kroz 50, 30, 20, 10, 1 mikron, zatim ide na centrifugalni filter i to mješa tada sa dizelom u omjeru 1-1 i veli da je napravil preko 30000 milja i da na motoru nema znakova habanja. Ćak je i glavu skinul i snimal celindre!
Bdw, mislim savo da se najbolje isplati utimati na ebayu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma neznam ti je to sa ebayom , niko da mi detaljno objasni šta i kako.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa nema neke velike mudrosti, trebaš karticu, pare, logiranje i kupuješ, jedino si provjeri troškove dostave!
Imaš i kineske stranice sa besplatnom dostavom, provjeri si recimo banggood

Poslano sa mog TPC-7152 koristeći Tapatalk
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Što se tiče kupovine preko ebay sve je prilično jednostavno, samo treba malo volje i puno para jer se teško obuzdati ka vidiš koliko stvari ima da se kupi mnogo jeftinije nego kod nas. :)

Prvo otvoriš nalog na ebay.
http://vijestigorila.jutarnji.hr/go...ako_napraviti_ebay_account_ebay_kako_kupovati

Potom treba nalog na paypal, to je najsigurniji servis za kupovinu preko interneta.
http://vijestigorila.jutarnji.hr/gorilopedija/lifestyle/ekonomija_i_pravo/kako_otvoriti_paypal_racun

E sad, najteži dio koji našim ljudima pravi problem je kako stvarne pare i kartice povezati da to sve radi. U BiH je što se mene tiče najpovoljnije uzeti neku prepaid internet karticu koju sad nude skoro sve banke. Ja koristim internet karticu NLB banke. Kupuje se na šalteru banke, dobijaš je odma, dopunjavaš po potrebi koliko trebaš potrošiti i nema nekih posebnih troškova održavanja ako je ne koristiš. Svaki put kad uplaćuješ uzmu marku provizije i svaki put kad trošiš pošalju ti poruku na mobilni koju naplate 15 pfeninga. Takođe nude besplatan servis webinfo gdje preko interneta možeš pogledati koliko novca imaš i na šta se sve trošio.

Kad kupiš karticu i odeš na paypal trebaš unijeti sve podatke (ime, prezime, tačnu adresu na koju ćeš dobijati pakete, broj kartice, onaj trocifreni kod sa zadnje strane). Kad sve potvrdiš oni skinu 1.95$ da potvrde da je to tvoja kartica. Par minuta kasnije dobiješ poruku na mobilni sa detaljima transakcije i četverocifreni kod kojim potvrđuješ vlasništvo, a sledeći mjesec ti prvog vrate te pare.

Tad možeš kupovati kako hoćeš i od koga hoćeš, samo moraš malo obratiti pažnju na iznos poštarine, reputaciju prodavca i slično da ne bude problema kasnije. :)

Ako ima još pitanja reci. Ne pada mi na pamet ništa više, a sigurno sam nešto zaboravio.
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
imeđu lože i plavog je razlika samo u boji ...i trošarinama

Zayebavaš me ili?

Nemre biti isto nikak, osjeti se po gustoči,mirisu i pod prstima loža djeluje puno masnije gorivo. Plavac na rukama doslovno ispari dok loža smrdi danima još :biggrin:

Nema mi druge nego da isprobavam:(wait):
 

Najnoviji postovi

Na vrh