• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

diesel pod navodnicima

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Da, baš razmišljam i tome. Vladika ima centrifugalni filter, ako se ne varam. Dal bi se to moglo kako izvesti?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
Može , staviš jednu hidrauličnu pumpu odgovarajaćeg protoka da napraviš 4-6 bara , ugradiš elektro grijač u rezervoar gdje će to sve da se dešava i to je to
Griješ na nekih 70 stepeni , filtriraš par sati , pustiš da se ohladi , dodaš otprilike 20% bezolovnog benzina , miksaš agresivno 20 minuta , pustiš ponovo da odleži da se vazduh izdvoji i eto ti dizela pod navodnicima

Centrifugalni filter ti izvoji ovo iz ulja
 

Prilozi

  • IMG10018.jpg
    IMG10018.jpg
    50.4 KB · Pregleda: 205
  • Photo0274.jpg
    Photo0274.jpg
    63.9 KB · Pregleda: 188

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
E, upravo tako nešto sam mislio, osim pumpe. Ja bi taj pritisak dobivao komprimiranim zrakom, naravno uz izdvajanje vode (vlage) iz zraka.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Znači biti će ulja i po podu i plafonu:icon_fU:
Da na baviš ne znam kak staru i potrošenu hidro pumpu još će ti biti više nego dovoljan pritisak.
 
O

Obrisani član 40474

Guest
Mora najmanje 20 minuta da se agresivno miješa , ako misliš da pomiješaš i promućaš kanister griješiš , razdvoji se posle

pitanje ako ulijes naftu i bezin u istu kantu ti mislis da ce se razdvojit ako nije jako promuckano?
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Znači biti će ulja i po podu i plafonu:icon_fU:
Da na baviš ne znam kak staru i potrošenu hidro pumpu još će ti biti više nego dovoljan pritisak.

Ma kaki. Pa je to čisti posel. Delaš ko ginekolog. U rukavicama.:biggrin: Samo, osim one stvari, prevurjaš po karnisterima.

pitanje ako ulijes naftu i bezin u istu kantu ti mislis da ce se razdvojit ako nije jako promuckano?

To i mene čudi. Al poštujem Savin savjet jer čovjek puno toga zna.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
Dečki pozdrav vidim raspisali ste se o mešungu črnog ulja,e sad vam bum ja našvrljal kaj sam ja napravil.
ostavil sam ulje da se slegne u 200 l bačvi
onda sam na jedan anker zavezal crijevo tak da je odmaknuto od dna cca 30 cm i povukel ga pumpom van
natočilu karnister pol ulja i pol lože
probil čep od karnistra tak da mi je išla osovina od miksera za ljepilo kroz rupu
gurnul mikser u karnister
bušilicom miješal jedno vrijeme dok mi nije dopizdilo
ostavil da se slegne kroz noć
ujutro natočil ursusa i gas kosit.
ništa nisam primjetil da je slabiji ili da teže pali jedino sam sav črni bil kad sam mjenjal filtere goriva i od tad moj ursus vozi na to već par godina
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Je_ate. Kak se nisam na to zmislil. Ima prijatelj takav kaj filtrira vino. Bum mu rekel nek posudi.:icon_fU:
A nakon toga:icon_axe:

@Žuti org
A ti ursus fest dimi na taj gemišt?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
E, upravo tako nešto sam mislio, osim pumpe. Ja bi taj pritisak dobivao komprimiranim zrakom, naravno uz izdvajanje vode (vlage) iz zraka.
Nemože tako , mora biti pumpa
Objašnjenje , centrifugalni filter koristi pritisak ulja za pogon , ti ulje jednom kada izbaciš iz te svoje kompresorske boce više nema šta da ga vrati unutra
Jednostavno nemože

pitanje ako ulijes naftu i bezin u istu kantu ti mislis da ce se razdvojit ako nije jako promuckano?
Tačno tako

Ovakvi filteri bi bili dobri ako ne i predobri.http://www.amgrupa.hr/view.asp?idp=88&c=48
A kolike gustoće su ti filteri ?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Od nula nesto pa preko 5 mikrona. Postoji vise vrsta matrijala i cudo jedno razlicitih gustoca. Broj ploca(filtera) sam biras pa time i ucinkovitost.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
Ovdje vidim cijelo postojenje . ima li samo ploče posebno da se kupe i koja im je cijena ?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Mislim da cijena dosta varira ali moze se kalkulirati sa oko nekih 5 kn po ploci,,,
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kaj sve ljudi nece izmislit... ako se procuje da ova mjesavina pali,staro ulje bude trazena roba,vodit ce se rat oko njega... ne bih se usudio igrati s tim,kazne su drakonske,ali moglo bi biti dobro za stari,neregistrirani traktor koji se samo vozi po dvoristu,vrti pumpu i radi neke sitnice... slucajno imam bas jednog takvog! :)
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
@Žuti org
A ti ursus fest dimi na taj gemišt?[/QUOTE]

ma nema nikakve razlike kak i na čistu naftu,a u IMT-e se ne usudim to točiti jer imaju roto pumpe
 
O

Obrisani član 40474

Guest
nemojmo brkat kruske i jabuke.voznja na homemade juhu nije kaznjiva za sad(govorim sa sigurnoscu za hrvatsku druge zemlje neznam)proizvodnja i prodaja je.loz ulje i plavi su kaznjivi ne zbog boje nego zbog euromarkera unutra.nalijte u naftu ininog dvotaktola dobitcete istu boju ko loza ali vam carina nece moc nista.dok postoji formula da se loza izbljedi i da izgleda ko nafta ali ako gurnu test unutra najebali ste.boja je tu samo da se vidi.niti jedna inspekcija ti nemoze nista ako se vozis na to staro ulje ako ga ne mjesas s lozom.frnda su neki dan zautavili slovenci na bregani vjecali pol sata i pustili ga zove me on veli frende imam papir da nam gorivo zadovoljava europske normeza sada nema zakonske regulativeda se to kazni.nesto sam citao da se u srbiji razmislja da se obiljezi nekim markerom nafta zbog sverca.to mi se cini utopija jer uvjek mozes rec da si bio vani i tocio.neko spomene lozu za stari traktor.kod nas su otisli na omiljenu benzinsku uzeli popis ljudi koji kupuju lozu otisli kod njih doma i pogledali sve strojeve da vidis belaja.ja sam imo srecu da su mi jednom nasli lozu u tudjem kamionu koju nisam ja natocio ali sam iz prve ruke sazno kolka je kazna.od tada ili kemija ili eurodizel samo da nije kaznjivo-ne isplati se
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
@gogo , prerađeno ulje i jeste tražena roba , oko mene ga kupuju ljudi koji se griju na njega i u komunikaciji sa njima vidim da se već otimaju gdje da nabave

voznja na homemade juhu
Haha , dobar opis
Ček , meni nije jasno , znači SMIJEŠ voziti na prerađeno ulje a NE SMIJEŠ na ložu ?
Pod uslovom da je juha smućkana od starog ulja,nafte i benzina i da nema lože u njoj ?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Razlika je u porezu za ložu,dok ostali imaju plačen celi porez.Kod nas carina sa kombijem hvata one koji voze na ložu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
Ok , na ložu hvataju zbog poreza , ali kako tretiraju vožnju na ''juhu'' koja u sebi nema lože?
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Kazne za ložu su jako gadne. Nekoliko tisuća kuna kazna i plus ne znam kolko kuna puta kolko ti litri rezervar ima. Ak je to tek kek derivaldez veli, bacam se u proizvodnju definitivno.
 
Na vrh