• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

diesel pod navodnicima

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,059
lepe, znači i ja sam u prekršaju...
seka ima OPG, a ja traktore...i nisam u njenom OPG-u...
jedino nam je adresa ista... :unsure:
U teoriji si u prekršaju... Ali isto tako se to može riješiti brzo i jeftino. Kod mene ista situacija. Obrt na kojem je pg na ženi, na meni traktor.


Odeš kod javnog bilježnika i iznajmis sestri traktor za par sto kuna godišnje... Na to platiš 12% poreza i miran si...

Možda možeš čak i za 0 kn ali to nisam siguran. Znam da su za zemlju promijenili da se više ne može davati u najam za 0 kn.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,059
Ne navodno nego 100%... Kod nas hvatali ljude i u šumi i što su vozili silazu na plavi...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
Ajd nek netko objasni kak promijeniti gorivo?
Hoćeš 5 put na dan istakati spremnik i ispirati sustav? Ili teba imati traktor s labudicom za po cesti, kamion za silažu...? Pa koji je to idiotizam i s kojom svrhom?
Kaj se usluge u poljoprivredi razlikuju od toga da čovjek obrađuje zemlju vlastitim traktorom? Jel grijeh posuditi traktor od susjeda bez naknade i vratiti mu uslugu? Pa koji idioti pišu takva pravila i zakaj se nitko iz Polj. komore ili slično ne pobuni protiv takve prakse? Zakaj nitko ne nazove nekog saborskog zastupnika ili to nabije na nos ministru dok se slika po nekom polju ili farmi?
Ovakva pravila imaju jedino smisla za ribare, koji brodovima ne idu u šumu, ne oru tuđa neevidentirana polja, ne "sade" ribu...

Kaj se treba proglašavati lopovima one koji rade? I zakaj je važno da je upisana sva zemlja na kojoj se radi ili s koji/čiji traktor obrađuje polje? Nek onda daju subvenciju u određenom iznosu i ukinu gov*o zvano plavi dizel...ili nek reku nedamo nikaj, pa da znamo na čemu smo.

Ameri mogu kupiti crvenog ("non-rad") dizela koliko hoće i trošiti ga na zemlji, pa čak i za kamione koji voze polj. proizvode, a naši zaj... traktor u šumi. Koje gov*o od beskorisne državne administracije. Fuj!
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
Nema se tu kaj objašnjavati, zakon je takav. Kakvi nas predstavljaju još je dobro 🤣
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
A koji zakon, na koliko to mjesta piše? Koji članak?
I zakaj se taj idiotizam ne promijeni?

Očito zastupnici Dalmatinci misle da i pršut raste na moru :(
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Pred 8 godina otprilike nisi mogao doć na pumpu sa karnistrima i natočit plavca. Samo direkt u strojeve (traktore, kombajne). Kakav to mozak moraš imat da to smisliš?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
A kak onda s traktorima koji nisu registrirani ili nemaju dokumente?
S njima se ne bi smjelo raditi ili?
Moreš se po dvoru voziti kad ionak ni na nerazvrstane ceste nesmeš, mislim, smiješ ali.....

Ja si nekak mislim da ste vi malo preveč u strahu oko te plavuše. Razumijem ove kaj usluge rade sa njom ali da ne rade cjena usluga ide u nebo.... ali za svoje potrebe, nebitno jel to bila pomoč prijatelju, prevoz za svoje potrebe ili usluga prijatelju..... ja se sa tim nebi umaral
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Ionako oni vade iz spremnika, ne prčkaju oko motora.
Neznam baš, pričal mi kolega kojeg su ufatili da su se na povrat spojili ;)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
oprostite gospodo, po mojim ruskim trakorima ipak samo ovlašteni serviseri mogu prćkati, i to uz moju dozvolu ili zahtjev...
a ne neki tamo priučeni carinik... 🤭
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Oni te mogu uloviti samo ako idu ciljano, da su sigurni, neka prijava od dobrog prijatelja.
Carinar ne vjerujem da ima volje usmrditi ruke i odjelo dizelom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
oprostite gospodo, po mojim ruskim trakorima ipak samo ovlašteni serviseri mogu prćkati, i to uz moju dozvolu ili zahtjev...
a ne neki tamo priučeni carinik... 🤭
Podržavam, tak bi i ja postupil da se najdem u takvoj situaciji.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,534
Čašicu oboji ili makni.
Ionako oni vade iz spremnika, ne prčkaju oko motora.
Meni je pokušaval na Golfu 4 vaditi iz spremnika, bezuspješno. Nakon par bezuspješnih pokušaja, vidi mene balavca 18godišnjeg, i pokuša me zastrašiti sa: "Digni poklopac motora. Bumo ti skinuli crevo z filtera, nemoj biti hrabar kaj ti nemremo z rezervara, nismo gotovi."
Nakon odgovora: "Radite kaj hoćete, znam kaj mi je u autu" su mi dali dokumente i pustili me.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
A onda si puno imal kad nisu uspeli 🤭

Mene su samo jednom zaustavili i prvo pitanje im je bilo jel imam OPG? Ja velim nemam.
Sljedeče, kaj je u rezervaru? Nafta.
Otvorite, ja otvorim a on veli, daj mi čep i počne ga mirisati, a ja u smeh.......
Više ga ništ nije zanimalo
 
Na vrh