• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema oko kupovine plugova - IMT 755 VK jednobrazdni

L

LoooD

Guest
Pozdrav , ja sam pocetnik u ovom svijetu , te mi nemojte zamjeriti ako nesto pogrijesim.
Treba kupimo plugove ,dvoumimo se izmedju nekih Osijeckih starih dvobrazdnih plugova(ja ne znam nista o njima jer ih nisam vidio , isao je moj tata),
i IMT (ne znam koji je model) jednobrazdni plug Visoki Klirens (u dobrom su stanju).
Imamo traktor IMT 533.Neki ljudi su nam govorili da je ovaj IMT-ov previse tezak za 533.
Kakva su vasa misljenja , da li IMT 533 moze raditi sa ovim jednobrazdnim plugovima
i da kakvo je oranje sa jednobrazdnim plugovima ,da li je mnogo brze sa dvobrazdnim i
kako jednobrazdni odradjuju posao ?Koliko se krecu ovi plugovi (cijena ) ?
 
R

ROKI

Guest
IMT 1x16" nije težak za IMT-533. Imao sam ga dugo, a sad imam OLT 1x16" i on je teži za vući od IMT-a. Jednobrazdne plugove sa 533 možeš vući 1. brzom dok dvobrazne 2x10" moraš vući 3. sporom. Sa jednobrazdnim plugom (1. brzom) sam znao više poorati na dan nego sa dvobrazdnim (3. sporom). OLT je teži za vući nego IMT. No OLT puno bolje zaorava biljnu masu od IMT-a.

To ti je moje iskustvo.
 

panther

Član
Tu od
14 Sij 2008
Poruka
43
Ma dajte ljudi da 533 ne može vući 10 coli dvije brazde.A može vući onaj oltov slavonac od 12".
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
2x10 IMT plug i IMT 533-539 provjereno ali 2x12 :roll: :roll:
 
R

ROKI

Guest
To možda tamo kod vas di su pjesci. U težem tlu i ako ćeš pošteno orati na 30-35 cm jedna brazda mu je sasvim zadovoljavajuća kombinacija. Orao sam ja sa IMT-533 i sa okretačem 2x10", ali oko 20-22 cm. No to je bilo prašenje strnjaka, ali vi to izgleda zovete oranje. :lol: Vi tamo u Podravini, Bilogori... orete duboko koliko kod nas koke čeprkaju po avliji pa zato možete vući i dvije brazde sa fergusonima ko "veeeliki" traktori. :lol: Čast iznimkama koje oru duboko. ;)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zvona kaže:
2x10 IMT plug i IMT 533-539 provjereno ali 2x12 :roll: :roll:

zvona pa imamo i mi slavonca za imt 533
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Neznam kao drugi rade, no ja ovdje u Podravini nikad ne orem ispod 30 cm i to s 3 br 16", može samo više. Ipak, za IMT 533 ne vjerujem da može tako sa dvije brazde; možda sa 10", više ne, znam jer sam vidio neke pokušaje kad se tip doslovno prvo zaletio na komad pa tek onda spuštao plugove, a IMT 533 se mučio. Ovo osobito neće ići ako je zemlja izrazito teška, kod srednje teške još možda nekako...
 
B

Bobo

Guest
Orao sam sa 539 sa IMT 16" i sa LEMIND 16" i nije mu niti jedan tezak, stoga mislim da se 533 takodjer s njima nece muciti, jer ipak pricamo o jednobraznom plugu...

S tim jednobraxnim plugom ako zaorete preko 35cm, onda svaka cast, jer iz mog skromnog iskustva 539 nema dovoljan grip da bi kvalitetno orao, i postizao neke normalne radne brzine.

I, samo da napomenem, IMT je pravio SAMO i JEDINO 610.10 od jednobraznih plugova, sve ostalo je proizvod firme LEMIND, Leskovac, sa IMT naljepnicama naljepljenim.
 
L

LoooD

Guest
Prijatelji , kupljen je plug.Ne znam koji je model , ali cu sutra da ga slikam i postujem slike..
 
Č

Čugi

Guest
Bobo kaže:
I, samo da napomenem, IMT je pravio SAMO i JEDINO 610.10 od jednobraznih plugova, sve ostalo je proizvod firme LEMIND, Leskovac, sa IMT naljepnicama naljepljenim.


Tako je Bobo, moj ima oznaku IMT-752, dok isti taj Lemind-ov je 752.10.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
L

LoooD

Guest
evo plugova

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
W

Wiky89

Guest
O tezini oranja kod tako slabih traktora vrlo je bitan traktorista koji slaze plug, pluzna daska, nozevi na plugu i zemlja koja se ore!! ;) Ja sam s takvim plugecom rigolo sebi sad ove jeseni za vocnjak i mogu da ti kazem da jako ljepo radi i ide bez problema do 40 cm dubine!!
 
N

nikola leskovac

Guest
Lemind leskovac

Orao sam sa 539 sa IMT 16" i sa LEMIND 16" i nije mu niti jedan tezak, stoga mislim da se 533 takodjer s njima nece muciti, jer ipak pricamo o jednobraznom plugu...

S tim jednobraxnim plugom ako zaorete preko 35cm, onda svaka cast, jer iz mog skromnog iskustva 539 nema dovoljan grip da bi kvalitetno orao, i postizao neke normalne radne brzine.

I, samo da napomenem, IMT je pravio SAMO i JEDINO 610.10 od jednobraznih plugova, sve ostalo je proizvod firme LEMIND, Leskovac, sa IMT naljepnicama naljepljenim.

lemind leskovac je dobio novog vlasnika sad je "Lemind tehnomasina", i verujte plugovi su daleko kvalitetniji nego sto su bili
Ja sam komercijalni menadzer ove firme te ukoliko neko ima pitanja slobodno se obratite
 
B

Bobo

Guest
Dobro nam dosao, ocekujemo slike tih novih, boljih plugova...

Proizvodi se samo ono iz kataloga ili se prave i neki noviji modeli plugova i prikljucnih masina opcenito?
 
N

nikola leskovac

Guest
Dobro nam dosao, ocekujemo slike tih novih, boljih plugova...

Proizvodi se samo ono iz kataloga ili se prave i neki noviji modeli plugova i prikljucnih masina opcenito?

Hvala na dobrodoslici

znas kako ,firma je tek privatizovana i prethodnici su ostavili haos za sobom te radimo da to sredimo, trenutno smo krenuli sa tim jednobrazdnim plugovima i bice i drugih modela i proizvoda naravno
i slika i novih kataloga, oglasivaca.Mali problem je sto sve to ja sam treba da uradim jer sam jedini koji radi komercijalni posao, a nasa kompanija "Globustex" drzi pet firmi od kojih je jedna Lemind Tehnomasina.

Bicu ja na ovom forumu, bice svega
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Pozdrav , ja sam pocetnik u ovom svijetu , te mi nemojte zamjeriti ako nesto pogrijesim.
Treba kupimo plugove ,dvoumimo se izmedju nekih Osijeckih starih dvobrazdnih plugova(ja ne znam nista o njima jer ih nisam vidio , isao je moj tata),
i IMT (ne znam koji je model) jednobrazdni plug Visoki Klirens (u dobrom su stanju).
Imamo traktor IMT 533.Neki ljudi su nam govorili da je ovaj IMT-ov previse tezak za 533.
Kakva su vasa misljenja , da li IMT 533 moze raditi sa ovim jednobrazdnim plugovima
i da kakvo je oranje sa jednobrazdnim plugovima ,da li je mnogo brze sa dvobrazdnim i
kako jednobrazdni odradjuju posao ?Koliko se krecu ovi plugovi (cijena ) ?



Evo ja ću da ti dadnem savjet ... ima moj djed imt 533 i 2-brazdni plug 12 coli ! ... samo ako hoćeš takav uzmi si sa crtalima ... nije mu težak ali zato ne može da ore tvrđu zemlju ... znači ako ti je zemlja tvrda da stvarno se ne može orat onda bolje bilo 10 coli ... ali eto ja ti samo kažem... 2-brazdni 12 coli sa crtalima ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh