• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

dino

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Slike može za vikend,kao što sam več rekao kikicu MF.
Utovarivač je kupljen sa njim,ja mislim da je ga on ima otkako je nov,zato što je iste boje i zato što ručice za upravljanje ima baš ugrađene,a ne negdje naknadno prišarafljenje!!!

ps. zašto vas sad sve odjednom zanima taj utovarivač???

:D
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
mene zato jer imam 560 doma i jedan utovarivač koji bi stavio na svojeg, ali sam skeptičan da če mi zadnji kraj biti banana bez protuutega. makar bi ga koristio samo za slaganje suhih bala u šupu po betonu jer je teško manevrirat s 100 ks traktorom 6 cilindara motor koji je skoro za 2 metra duži od ovog manjeg, a i ima prednju vuču tako da to sve govori, a zetor mi ima mehanički volan pa ga nemogu motat na mjestu :?
za teže poslove i mokre bale i utovar istovar gnoja te palete bi koristio velikog ipak je jači i teži utovarivač i traktor. ;)
pa me zanimaju kako ti to imaš riješeno s ručicama (komandama) i kako to konstrukcijski složeno na tvojeg malo kako je to povezano pod kaj ako možeš slikati.
i još bi te molio kolko ti u visinu diže dali možeš izmjeriti :D
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Poslikat ču i izmjerit za vikend!
A što se tiče protuutega ja ga nemam,ali nebi bio višak,zadnji kraj mi se nikada nije digao u zrak,ali kad imam teret na utovarivaču dosta mi proklizuje zadnji kraj kada je mokro,ali kada je suho ,bez problema,ali ako ti misliš sa njim dizat samo suhe rolobale sijena,mislim da nemaš potrebu za protuutegom...
Imam pitanje za marka i kikica: dali vama na mf-u koji je sličan ili isti kao moj krči mjenjač???
ps. Kikic,ja sam prije MF-a 590 ,imao MF-a 560 ,bio je super,ali smo ga prodali i kupili ovog jačeg sa utovarivačem... :D
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
neznam kako tvoj ima sinhronizirane mjenjače ili nema. moj mf 560 ti je 1982 godina i 4 brzine ima s rikvercom na jednoj ručki i paljenje brze i spore na desnoj ručici kao markof mf 590 s prednjom i nema multipower moj.
meni su 1,2 i rikverc zna zakrčiti ali meni ne zakrči nikad jer to je več i praksa a i ja njega sjebem. pošto su mi 3 i 4 brzina sinhronizirane kad sjednem unutra stisnem kvačilo i stisnem mjenjač prema trečoj ali ga ne uzubim nek ga samo stisnem i prebacim bez da i jednom napravi krrrr stavim u rikverc ili koju got bez krčanja.
inače u 3 i če mogu uvijek stavit nikad ne zakrči a u 1,2 ili rikver ako oču od staviti začuje se kr ali to onak zna samo na kratko ne kao na zetrou ili imt dok ne prebroji zupčanik do kraja ko nezna.
al moje 560 ide ko metak mjenja se ko novi auto.
prošlu zimu i ovo prolječe sam ga sređivao raskopa sam ga cijelog od prednjeg do zadnjeg šerafa i getriba je 100% samo sam mu kočnice stavio motor sam uredio ali nije trebalo nego mojoj greškom je ostao bez ulja pa je 2 i 3 cilindar dobio riseve a tako sam ga mislio za sebe ostavljat da se baš neču baviti s poljoprivredom njega nikad neču prodati pa sam ga uredio za sebe. generalka na motoru iako nije trebalo samo glavu urediti i išao bi još ali ja kad sam več raskopao stavio sam sve neovo na motor i to je to novo kvačilo kočnice pumpu sam stvai protočniju s večim protokom jer puno zamata s omotačem pa da mi je bržiji ali nije trebalo ova stara je bila odlična ali je ila spora za rad hidrauličnim ventilima pa sam stavio protočniju a ovu prodao nekom čovjeku za imt-a. rekao je da če ju on pripasat unutra pa tako da neznam ni gdi je završila i dali ju je uspiuo pripasat.
ali traktor s plugom 2x12 ore kako hoču i duboko i sve super.
nebi ga dao ni za 2 mf-a druga
kod mene je sve žive testove proživio od oranja rotiranja s 250 rotordljačom s polunoževima do malčiranja s malčerom i oranja s plugom do sveg kaj je trebalo.
nemam riječi za taj traktor sve riječi hvale da pokucam u stol. najbolja serija koju je mf izbacio sičušni okretni 4 cilindra motor a teški ma milina :D :D :D
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
imaš možda slike od tog 560 kojeg si imao i dali znaš jel je imao multipower???? koja godina. i dali je to bilo davno
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
dino kaže:
Poslikat ču i izmjerit za vikend!
A što se tiče protuutega ja ga nemam,ali nebi bio višak,zadnji kraj mi se nikada nije digao u zrak,ali kad imam teret na utovarivaču dosta mi proklizuje zadnji kraj kada je mokro,ali kada je suho ,bez problema,ali ako ti misliš sa njim dizat samo suhe rolobale sijena,mislim da nemaš potrebu za protuutegom...
Imam pitanje za marka i kikica: dali vama na mf-u koji je sličan ili isti kao moj krči mjenjač???
ps. Kikic,ja sam prije MF-a 590 ,imao MF-a 560 ,bio je super,ali smo ga prodali i kupili ovog jačeg sa utovarivačem... :D
Na ovome bez prednjeg pogona mi mjenjač krči,e sad mislim da su korpa i lamela pri kraju,pa kad se to zamijeni mora biti dobro..Na ovome s prednjom vučom nema krčenja,kad je drugačije getriba..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pitam za mjenjač jer meni dosta krrči
moj ima tri brzine na jednoj ručki
a na drugoj brzu i sporu,znači kao mali imt
i ma multipower
ali kada je multipower na kornjači manje krči i lakše ga je ušaltat nego kad je u zecu...

Za MF 560,slike nežalost nemam,mislim da multipower nije imao,ostale informacije o njemu neznam
Bilo je to negdje prije 4 godine,bio sam manji ali pamtim taj traktor jako dobro...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Obečane slike:
najviše mf,ali ima svega...
silaža...
ponajprije kikicu,a i za ostale...
na slikama moj djed,tata i prijatelj,ja slikam....

a za utovarivač,kada je dokraja dugnut i vilice su vodoravno,onda ima 285cm do poda...

9b7b3e81.jpg
e6b4a351.jpg
d05f8441.jpg

716a0bd7.jpg
39d5861d.jpg
b653240e.jpg

425b7124.jpg
7474d800.jpg
3e09d026.jpg

e089800d.jpg
3f9bd390.jpg
0e3014cd.jpg

9dd22846.jpg
7401bbec.jpg
0f597fd8.jpg

fd94e9ad.jpg
87bec930.jpg
6f3d2a9a.jpg

3e93e2f1.jpg
b1fc54f8.jpg
1c167f09.jpg

64c0c2b9.jpg

:D :D :D
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
eh to majstore to se traži. slike su mi jako puno pomogle i više nego dovoljno. sad barem imam ideje za složiti na svojeg mf-a utovarivač.
mf je odličan. nek da te samo pitam gdi si nabavio ovu vuču gornju za njega ili je ona bila takva?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
:scratch misliš poteznicu?!? ( di se kopča prikolica')
Takva je bila,mjenja se u 2 položaja sasvim dovoljo.
A donja je naknadno kupljena od imt-a paše kao orginal,i može se pomicat ljevo desno,uopče ničemu nesmeta i nju neskidamo sa traktora.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
znam na dobro smo mislili. nek vidim tebi je izbočena prema van a moja je ravna na 560 ova gornja koja ide u 2 položaja
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Najprije sam vukao sa MF-om,jer smo ga kupili zajedno sa njim.
A onda kad smo kupili Steyra,od tad vučem sa njim.
Više slika od pluga imaš u teme "plugovi" u temi "Eberhardt"!!! :D
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
znam vidio sam.
i kako se steyr ponaša s njim? kaj ne proklizava?
jel mu fali prednja vuča?
al 3 brazde bez prednje nekak mi na skliskom zvuči na puno proklizavanja ili se varam?
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
bok dino!
zanima me kako si zadovoljan sa kombajnom
koliko u sezoni površi i koliko je brz na cesti, to me zanima jer mi je u planu ove godine mjenjati kombajn ali ništa preko 3 metra a tvoj je mislim oko 2,5 m
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
kak si zadovoljan s Welgericom to je malo mlađa 52-ojka? bilo kakvih kvarova i koji?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
kikic MF
Pa Steyr se ponaša dobro,ipak je to 80 ks,samo mu malo zabacuje prednji kraj ali to je ok,to se riješi sa tegovima.
Neproklizava zato što sa njim orem samo ljetnu brazdu,znači ne duboko i pretežno na suhom.
Ponekad osjetim kao da bi mu trebala prednja vuča a nekad imam osjećaj da bi mogo vuč i 4 br,zavisi od zemlje...! :mrgreen:
:D

vimi
Sa kombajnom sam super zadavoljan,veliki preporod nakon ĐĐ770.
U sezoni površi cca 20 jutara i to samo za vlastite potrebe,nejdemo u zaradu.
Brzina mu je cca 25 km/h! nisam mjerio.
Moj je 260,mislim. :scratch :D

markach
Sa welgericom sam zadovoljan.
To je mlađa ali 42-ojka.
Kvarva nije bilo nikakvih. Ove godine smo samo mijenjali ležaj na onoj ruci što nabija,a prije toga petljače i zubčanike,ali sa tim da se je brojčanik okrenuo več nekoliko puta.
Prošle godine mi je uletjela grana u balirku pa je posvijala igle,ali to nije do balirke to je do mene.
Tako da sam ja sasvim zadovoljan kako radi.
 
Posljednje uređivanje:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
opaopa,khm,čestitam si na unaprijeđenju!!!
Zahvale ovlaštenima,tamo gore!!!
:D :D :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh