• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

DMB Slap 500 pumpa za vodu popravk

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Evo nisam znao gdje da otvorim temu pa valjda ovdje odgovra ako ne, nek modertori prebace na drugo mjesto. Naime riječ je o navdenoj pumpi DMB SLAP 500. Problem se javlja prilikom dodavanja gasa jednostavno neće da ga primi-trokira. Dan prije toga mi je radila normalno. Sada radi normalno samo na ler gasu. Karburator je očišćen i tu nema pomaka. Svaki savjet u kojem smjeru da idem u oklanjanju problema je dobro došao.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
@Puknuti i ja sumnjam na falš zrak, ćok mi je malo sumljiv jer pod ćokom jer pod njim je nemogu upliti.
@seljačić Mješavina nije starija od 7 dana- Snjom mi ureno radi trimer, APN, mješavina je 2.5%

Znali tko da li je ova pumpa identična Tomos MP2 pumpi? Meni izgledaju iste samo druge naljepnice.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Slušaj...
Imam i ja tu istu pumpu, i nekad mi se desi isto!
Neznam šta je, i kako se zove, falš zrak, tuta i muta...tra la la la...

Nego ti lepo skini poklopac plovka, i odozdole kad pogledaš imaš 2 vijka(dizne), i onaj manji odvrni, i lepo ga pročisti! Ja obično proguram nit od žičane četke, ili ti već šta se nađe pri ruci...
Nema boga...to je 100%! Garantujem!



pozzz joe!:mrgreen:
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ja sam tu manju diznu već pročistio ali nisam je odvrnuo. Samo sam je žicom pročistio. Sutra ću prvo krenuti od ćoka, pa ako to ne uspije, skidam karburator i odvrćem diznu i tako redom dok se problem ne riješi.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Netrebaš skidati karburator...samo skini zaklopec plovka, i odvi manju diznu...proguraj nešto kroz nju, i ima da fercera kako svicarski sat!

I da zaboravio sam reći...jednom mi je bio zapušen auspuh delimično, i jebo me kao sansku kozu...te oće gas, te neće...slični simptomi!!!
Pročačkaj i izduvnu granu, to jest auspuh!

pozzz joe!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
@Puknuti i ja sumnjam na falš zrak, ćok mi je malo sumljiv jer pod ćokom jer pod njim je nemogu upliti.
@seljačić Mješavina nije starija od 7 dana- Snjom mi ureno radi trimer, APN, mješavina je 2.5%

Znali tko da li je ova pumpa identična Tomos MP2 pumpi? Meni izgledaju iste samo druge naljepnice.


jeste identične su dosta po izgledu a i po boljkama jer imam tomosovu koja me .ebavala ko i ova tebe. puknuti je u pravu probaj sva crijeva zadihtati i ako je koe porozno zamjeni jer ćeš se namučiti ko lud.ja sam je jednom bacio sa bunara i puklo postolje.ali eto radi još uvijek. uradi kao i što je je joe reko jer i kod mene je to isto bilo.
 
J

Jakov

Guest
jeste identične su dosta po izgledu a i po boljkama jer imam tomosovu koja me .ebavala ko i ova tebe. puknuti je u pravu probaj sva crijeva zadihtati i ako je koe porozno zamjeni jer ćeš se namučiti ko lud.ja sam je jednom bacio sa bunara i puklo postolje.ali eto radi još uvijek. uradi kao i što je je joe reko jer i kod mene je to isto bilo.

Kolege ubacit ću se u temu ,prilično dugo sam servisirao Tomos motore tako i pumpe! Mogući uzroci : Kao što ste već rekli, karburator +dovod goriva ,začepljen ispuh , semering izbio van obično tada puca , i ako nije (Elektronac tada zazor platina ,možda su i probile ) pogotovu kad se zagrije !
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Kolege ubacit ću se u temu ,prilično dugo sam servisirao Tomos motore tako i pumpe! Mogući uzroci : Kao što ste već rekli, karburator +dovod goriva ,začepljen ispuh , semering izbio van obično tada puca , i ako nije (Elektronac tada zazor platina ,možda su i probile ) pogotovu kad se zagrije !

da ne ispada sad da kolegi miniram temu,samo da upitam imali za tomosove pumpe još servisnih dijelova za gore spomenute dijelove,karburatore itd.. htio bih svoju remontovati pa da vidim dali se isplati
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Jutros sam malo još čako oko pumpe, sve je očišćeno i čisto, nigdje ne vuče zrak. Bio mi je i susjed on konstatiro da je kvar kondezator. Idući tjedan zbavljam drugi pa nastvljamo s opravkom.
 
J

Jakov

Guest
da ne ispada sad da kolegi miniram temu,samo da upitam imali za tomosove pumpe još servisnih dijelova za gore spomenute dijelove,karburatore itd.. htio bih svoju remontovati pa da vidim dali se isplati

Kolega ja dolazim do djelova bez problema , uzimati dijelove za remont Karburatora ,Bingo,Delordo se ne isplati kad i sam nije skup , Honovanje stublina isto se ne isplati nije tako skupo ! Ima ovdje par prijatelja koji koriste te pumpe za bušenje bunara (Ispiranje UM-80 i UM-60) ja im to održavam i svakako da takav motor imam na vrtnoj kosilici (najbolji motori koji su do sada napravljeni po višenamjenskom sistemu ! Ako nekome treba dijelova ja ću mu na PP poslati kont br. Čovjeka koji ima dijelove !

S poštovanjem,Jakov
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da ne ispada sad da kolegi miniram temu,samo da upitam imali za tomosove pumpe još servisnih dijelova za gore spomenute dijelove,karburatore itd.. htio bih svoju remontovati pa da vidim dali se isplati


što ti je potrebno????
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kolega ja dolazim do djelova bez problema , uzimati dijelove za remont Karburatora ,Bingo,Delordo se ne isplati kad i sam nije skup , Honovanje stublina isto se ne isplati nije tako skupo ! Ima ovdje par prijatelja koji koriste te pumpe za bušenje bunara (Ispiranje UM-80 i UM-60) ja im to održavam i svakako da takav motor imam na vrtnoj kosilici (najbolji motori koji su do sada napravljeni po višenamjenskom sistemu ! Ako nekome treba dijelova ja ću mu na PP poslati kont br. Čovjeka koji ima dijelove !

S poštovanjem,Jakov


motoru su UMO-06 (60cc i klip 42) i UMO-08 (80cc i klip 48), da nebude zabune......


višenamjenski motori, sve isto samo radilica drugačija......ovisno o namjeni

kako se neisplati honovat cilindar na 1 specijalu???? kada su novi cilindri oko 300-400-500kn, ovisno od trgovca......a honovanje 100kn, plus klip 65kn, plus set dihtunga 20kn, plus 2 semeringa radilice 14kn, plus nova klipnjača sa ugradnjom 100kn, i 2 ležaja radilice 40kn......pa računaj
 
Posljednje uređivanje:

slavisa2

Novi član
Tu od
8 Ruj 2011
Poruka
2
jel zna neko pravi li slap 500 pritisak vode i koliko bara i jel vakum pumpa,pozdrav
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Pritisak pravi od 1 - 5 bara , barem tako stoji u službenim podatcima. Da to je vakum pumpa. Nije samousisna, potrebno je zaliti da bi povukla vodu. Moram se pohvaliti sa svojom da nakon poravke radi perfektno. Ove godine je se jako isplatila.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Imam doma dva takva DMB motora 60cc, jednom fali karburator i klip, drugom karike, kupio sam ih od odpada za 10eura. :)
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
pumpa je do prije nekoliko dana radila normalno, nakon toga počela je puštat vodu promjenjena brtva poslije toga je radila nešto malo sad nemože nikako povući vodu dali je netko več imao ovakvih problema ili možda zna u čemu je problem hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh