• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dobar dan i srdaccan pozdrav svima od poccetnika slavio

slavio

Novi član
Tu od
26 Svi 2012
Poruka
12
Dobar dan i srdaccan pozdrav svima od Slavija,

Moje ime je Slavio. Zivim gotovo 30 godina u Venecueli. Prossle godine sam dobio penziju i konaccno ostvario svoju davnassnju zzelju. Preselio sam se iz grada u prirodu.
Kako mi je penzija jadna razmissljao sam kako organizirati nastavak svoga zzivota. S obzirom na moju zaista veliku ljubav prema prirodi i selu odluka nije bila tesska.
Problem je bio kupiti komadicc zemlje jer je zemljisste uz more (gdje sam zzivio) izrazito skupo. Nakon dugog trazzenja osustao sam od mora i kupio 3500 m2 zemlje 5 km. od mora u priliccnoj zabiti i u okruzzenju crnih stanovnika. To su dva faktora koji zemlju ccine jeftinom. (Zabit mi niti najmanje ne smeta – dapacce, a nemam problema ni sa susjedima .)

Zemljisste je obraslo travom, koprivama i tu i tamo ima koja palma i voccka . Doljnji dio je ravan tako da mogu iskoristiti 300-500 kvadrata za vrt i oranicu. Ostalo je najprije blago strmo a na vrhu vise strmo. Tu zzelim zasaditi vocce i pustiti koke i ev. koze. Zemlja nije dugo vremena obradjivana.

Klima je ovdje tropska (srednja temperature ljeti 28 st. Celzijusa, zimi 27 st. Celzijusa), ima kisse u izobilju (tropske kisse s u kratke i obilne. Obiccno padnu noccu a danju przzi sunce). U ovoj klimi SVE buja i raste i domacci stalno gundjaju jer moraju stalno ccistiti i kositi. Ako ne cjela kucca zaraste u zelenilo! Osim ccissccenja i ne rade mnogo jer banana i ostalo tropsko vocce raste samo i bez rada ccovjeka, a za rad je vrucce. Ugodnije je lezzati u hladu! Gaje puno kokossaka (dorbro sam prouccio temu na ovom forumu) i koze.

Moj plan:

- Kompletno zemljisste ograditi 2 m. visokom ogradom od cceliccne mrezze.
(To ovdje svi rade radi
zasstite. Ako si ogradjen pa ako ti neko udje ovdje smijess upotrebiti
pussku!)
- Izgraditi malu gospodarsku zgradu (25 m2) sa mojom radionicom (Imam puno
alata- to mi je hobi.
Snalazim se dobro s drvom, zzeljezom, poliesterom, strujom…)
- Ostaviti 400 – 500 kvadrata za vrt i oranicu (primarno hrana za stoku)
- Na ostalo zasaditi vocce (raste k’o ludo – ovdje nikada nitko nije umro od
gladi ili zime) i pustiti
zzivotinje da cciste travu (Kossenje trave je ovdje znaccajan trossak
svakoga kucce-vlasnika. Mnogima
je jedini posao kossenje trave oko kucca.)
- Napraviti spremu za vodu (Ima puno kisse samo ju treba "uhvatiti" i
spremiti.
-Kupiti mali japanski traktor (14-16 Ks) 15-16 godina star za pomocc na
gospodarstvu i odlazak u selo. (To mi je krajnji domet!)

Moj odnos s Poljoprivrednim forumom:

Dugo vremena posjeccujem ovaj forum i na njemu sam puno nauccio. Ovaj forum me je i ohrabrio jer sam “sreo” bezveznjake sliccne meni koji su uz pomocc svoje ljubavi prema prirodi i selu, uz pomocc Forumassa, uccenja i trda ostvarili svoje tezznje i nastanili se na selu. Sada kada sam konaccno na zemlji i ja ccu poccesto moliti za pomocc jer cce mi doista trebati.

Ako netko ima vremena i volje baviti se "likom" poput mene mozze komentirati moj plan. To mi mozze biti od velike pomocci jer pripremam ogradjivanje, a slijedeccih mjeseci cu pocceti graditi i saditi.

Unaprijed hvala svim Forumassima na pomocci!
 
G

GROF

Guest
., lip VAM pozdrav naš NOVI i daleki forumašu slavio!, dobro nam došli! ...

., lipo, ma odlično predstavljanje i svakako SRETNO VAM sa novim početkom SRETNOG života u toj i takovoj dalekoj zemlji i toj zabiti!!!, a tu zabit?!, predpostavljam da budete uredili, speglali, zglancali, ... za čistu deseticu i svaku pofalu!., evo, iskreno i ja sam pomalo ljubomoran ALI pozitivno na VAS!., jer i ja jedva čekam mirovinu /za 20 godin ako budem još živ?/., da pobignem od civilizacije u moju predivnu Liku - Jezerana!, ALI samo uživat!!! ...

., aj Bog!, SRETNO!, čitamo - pišemo se ...
 

slavio

Novi član
Tu od
26 Svi 2012
Poruka
12
Hvala Ti Grofe

Hvala Ti Grofe

na pozdravima i dobrim zzeljama.
Slavio
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
190
Dobar dan i srdaccan pozdrav svima od Slavija,

Moje ime je Slavio. Zivim gotovo 30 godina u Venecueli. Prossle godine sam dobio penziju i konaccno ostvario svoju davnassnju zzelju. Preselio sam se iz grada u prirodu.
Kako mi je penzija jadna razmissljao sam kako organizirati nastavak svoga zzivota. S obzirom na moju zaista veliku ljubav prema prirodi i selu odluka nije bila tesska.
Problem je bio kupiti komadicc zemlje jer je zemljisste uz more (gdje sam zzivio) izrazito skupo. Nakon dugog trazzenja osustao sam od mora i kupio 3500 m2 zemlje 5 km. od mora u priliccnoj zabiti i u okruzzenju crnih stanovnika. To su dva faktora koji zemlju ccine jeftinom. (Zabit mi niti najmanje ne smeta – dapacce, a nemam problema ni sa susjedima .)

Zemljisste je obraslo travom, koprivama i tu i tamo ima koja palma i voccka . Doljnji dio je ravan tako da mogu iskoristiti 300-500 kvadrata za vrt i oranicu. Ostalo je najprije blago strmo a na vrhu vise strmo. Tu zzelim zasaditi vocce i pustiti koke i ev. koze. Zemlja nije dugo vremena obradjivana.

Klima je ovdje tropska (srednja temperature ljeti 28 st. Celzijusa, zimi 27 st. Celzijusa), ima kisse u izobilju (tropske kisse s u kratke i obilne. Obiccno padnu noccu a danju przzi sunce). U ovoj klimi SVE buja i raste i domacci stalno gundjaju jer moraju stalno ccistiti i kositi. Ako ne cjela kucca zaraste u zelenilo! Osim ccissccenja i ne rade mnogo jer banana i ostalo tropsko vocce raste samo i bez rada ccovjeka, a za rad je vrucce. Ugodnije je lezzati u hladu! Gaje puno kokossaka (dorbro sam prouccio temu na ovom forumu) i koze.

Moj plan:

- Kompletno zemljisste ograditi 2 m. visokom ogradom od cceliccne mrezze.
(To ovdje svi rade radi
zasstite. Ako si ogradjen pa ako ti neko udje ovdje smijess upotrebiti
pussku!)
- Izgraditi malu gospodarsku zgradu (25 m2) sa mojom radionicom (Imam puno
alata- to mi je hobi.
Snalazim se dobro s drvom, zzeljezom, poliesterom, strujom…)
- Ostaviti 400 – 500 kvadrata za vrt i oranicu (primarno hrana za stoku)
- Na ostalo zasaditi vocce (raste k’o ludo – ovdje nikada nitko nije umro od
gladi ili zime) i pustiti
zzivotinje da cciste travu (Kossenje trave je ovdje znaccajan trossak
svakoga kucce-vlasnika. Mnogima
je jedini posao kossenje trave oko kucca.)
- Napraviti spremu za vodu (Ima puno kisse samo ju treba "uhvatiti" i
spremiti.
-Kupiti mali japanski traktor (14-16 Ks) 15-16 godina star za pomocc na
gospodarstvu i odlazak u selo. (To mi je krajnji domet!)

Moj odnos s Poljoprivrednim forumom:

Dugo vremena posjeccujem ovaj forum i na njemu sam puno nauccio. Ovaj forum me je i ohrabrio jer sam “sreo” bezveznjake sliccne meni koji su uz pomocc svoje ljubavi prema prirodi i selu, uz pomocc Forumassa, uccenja i trda ostvarili svoje tezznje i nastanili se na selu. Sada kada sam konaccno na zemlji i ja ccu poccesto moliti za pomocc jer cce mi doista trebati.

Ako netko ima vremena i volje baviti se "likom" poput mene mozze komentirati moj plan. To mi mozze biti od velike pomocci jer pripremam ogradjivanje, a slijedeccih mjeseci cu pocceti graditi i saditi.

Unaprijed hvala svim Forumassima na pomocci!

Dobro nam došao :)
 

slavio

Novi član
Tu od
26 Svi 2012
Poruka
12
Hvala Ti na dobrodosslici Muhanicar

Hvala Ti. Muhanicar. Ja sam "Mukanicar" ali uz pomocc Boga i Forumassa bit cce sve "muy bueno".

Slavio
 

slavio

Novi član
Tu od
26 Svi 2012
Poruka
12
Hvala Ti Vavo

Hvala Ti Vavo

na pozdravu i dobrodosslici.

Srdaccan pozdrav
Slavio
 

slavio

Novi član
Tu od
26 Svi 2012
Poruka
12
Hvala Ti Toma

Hvala Ti Toma

na dobrodosslici. Nisam siguran ali mislim da si i ti "stranac"?

Srdaccan pozdrav Slavio
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
hm. zanimljivo iz venezuele ??????????!!!!!!!!!!!!!!
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Pozdrav i dobro došel.

Vidim da si naveo da je zemlja kod vas vrlo skupa. Ako nije tajna koliko se kreće kvadratni metar uz obalu, a koliko tamo gdje si ti kupio.

Sretno i uživaj u poljoprivredi.
 

slavio

Novi član
Tu od
26 Svi 2012
Poruka
12
Gracias por la bienvenida Markec

Muy bueno Markec,

Gracias por la bienvenida

Slav (tako me oni zovu)
 

Najnoviji postovi

Na vrh