• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dobar dan i srdaccan pozdrav svima od poccetnika slavio

slavio

Novi član
Tu od
26 Svi 2012
Poruka
12
Dobar dan i srdaccan pozdrav svima od Slavija,

Moje ime je Slavio. Zivim gotovo 30 godina u Venecueli. Prossle godine sam dobio penziju i konaccno ostvario svoju davnassnju zzelju. Preselio sam se iz grada u prirodu.
Kako mi je penzija jadna razmissljao sam kako organizirati nastavak svoga zzivota. S obzirom na moju zaista veliku ljubav prema prirodi i selu odluka nije bila tesska.
Problem je bio kupiti komadicc zemlje jer je zemljisste uz more (gdje sam zzivio) izrazito skupo. Nakon dugog trazzenja osustao sam od mora i kupio 3500 m2 zemlje 5 km. od mora u priliccnoj zabiti i u okruzzenju crnih stanovnika. To su dva faktora koji zemlju ccine jeftinom. (Zabit mi niti najmanje ne smeta – dapacce, a nemam problema ni sa susjedima .)

Zemljisste je obraslo travom, koprivama i tu i tamo ima koja palma i voccka . Doljnji dio je ravan tako da mogu iskoristiti 300-500 kvadrata za vrt i oranicu. Ostalo je najprije blago strmo a na vrhu vise strmo. Tu zzelim zasaditi vocce i pustiti koke i ev. koze. Zemlja nije dugo vremena obradjivana.

Klima je ovdje tropska (srednja temperature ljeti 28 st. Celzijusa, zimi 27 st. Celzijusa), ima kisse u izobilju (tropske kisse s u kratke i obilne. Obiccno padnu noccu a danju przzi sunce). U ovoj klimi SVE buja i raste i domacci stalno gundjaju jer moraju stalno ccistiti i kositi. Ako ne cjela kucca zaraste u zelenilo! Osim ccissccenja i ne rade mnogo jer banana i ostalo tropsko vocce raste samo i bez rada ccovjeka, a za rad je vrucce. Ugodnije je lezzati u hladu! Gaje puno kokossaka (dorbro sam prouccio temu na ovom forumu) i koze.

Moj plan:

- Kompletno zemljisste ograditi 2 m. visokom ogradom od cceliccne mrezze.
(To ovdje svi rade radi
zasstite. Ako si ogradjen pa ako ti neko udje ovdje smijess upotrebiti
pussku!)
- Izgraditi malu gospodarsku zgradu (25 m2) sa mojom radionicom (Imam puno
alata- to mi je hobi.
Snalazim se dobro s drvom, zzeljezom, poliesterom, strujom…)
- Ostaviti 400 – 500 kvadrata za vrt i oranicu (primarno hrana za stoku)
- Na ostalo zasaditi vocce (raste k’o ludo – ovdje nikada nitko nije umro od
gladi ili zime) i pustiti
zzivotinje da cciste travu (Kossenje trave je ovdje znaccajan trossak
svakoga kucce-vlasnika. Mnogima
je jedini posao kossenje trave oko kucca.)
- Napraviti spremu za vodu (Ima puno kisse samo ju treba "uhvatiti" i
spremiti.
-Kupiti mali japanski traktor (14-16 Ks) 15-16 godina star za pomocc na
gospodarstvu i odlazak u selo. (To mi je krajnji domet!)

Moj odnos s Poljoprivrednim forumom:

Dugo vremena posjeccujem ovaj forum i na njemu sam puno nauccio. Ovaj forum me je i ohrabrio jer sam “sreo” bezveznjake sliccne meni koji su uz pomocc svoje ljubavi prema prirodi i selu, uz pomocc Forumassa, uccenja i trda ostvarili svoje tezznje i nastanili se na selu. Sada kada sam konaccno na zemlji i ja ccu poccesto moliti za pomocc jer cce mi doista trebati.

Ako netko ima vremena i volje baviti se "likom" poput mene mozze komentirati moj plan. To mi mozze biti od velike pomocci jer pripremam ogradjivanje, a slijedeccih mjeseci cu pocceti graditi i saditi.

Unaprijed hvala svim Forumassima na pomocci!
 
G

GROF

Guest
., lip VAM pozdrav naš NOVI i daleki forumašu slavio!, dobro nam došli! ...

., lipo, ma odlično predstavljanje i svakako SRETNO VAM sa novim početkom SRETNOG života u toj i takovoj dalekoj zemlji i toj zabiti!!!, a tu zabit?!, predpostavljam da budete uredili, speglali, zglancali, ... za čistu deseticu i svaku pofalu!., evo, iskreno i ja sam pomalo ljubomoran ALI pozitivno na VAS!., jer i ja jedva čekam mirovinu /za 20 godin ako budem još živ?/., da pobignem od civilizacije u moju predivnu Liku - Jezerana!, ALI samo uživat!!! ...

., aj Bog!, SRETNO!, čitamo - pišemo se ...
 

slavio

Novi član
Tu od
26 Svi 2012
Poruka
12
Hvala Ti Grofe

Hvala Ti Grofe

na pozdravima i dobrim zzeljama.
Slavio
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Dobar dan i srdaccan pozdrav svima od Slavija,

Moje ime je Slavio. Zivim gotovo 30 godina u Venecueli. Prossle godine sam dobio penziju i konaccno ostvario svoju davnassnju zzelju. Preselio sam se iz grada u prirodu.
Kako mi je penzija jadna razmissljao sam kako organizirati nastavak svoga zzivota. S obzirom na moju zaista veliku ljubav prema prirodi i selu odluka nije bila tesska.
Problem je bio kupiti komadicc zemlje jer je zemljisste uz more (gdje sam zzivio) izrazito skupo. Nakon dugog trazzenja osustao sam od mora i kupio 3500 m2 zemlje 5 km. od mora u priliccnoj zabiti i u okruzzenju crnih stanovnika. To su dva faktora koji zemlju ccine jeftinom. (Zabit mi niti najmanje ne smeta – dapacce, a nemam problema ni sa susjedima .)

Zemljisste je obraslo travom, koprivama i tu i tamo ima koja palma i voccka . Doljnji dio je ravan tako da mogu iskoristiti 300-500 kvadrata za vrt i oranicu. Ostalo je najprije blago strmo a na vrhu vise strmo. Tu zzelim zasaditi vocce i pustiti koke i ev. koze. Zemlja nije dugo vremena obradjivana.

Klima je ovdje tropska (srednja temperature ljeti 28 st. Celzijusa, zimi 27 st. Celzijusa), ima kisse u izobilju (tropske kisse s u kratke i obilne. Obiccno padnu noccu a danju przzi sunce). U ovoj klimi SVE buja i raste i domacci stalno gundjaju jer moraju stalno ccistiti i kositi. Ako ne cjela kucca zaraste u zelenilo! Osim ccissccenja i ne rade mnogo jer banana i ostalo tropsko vocce raste samo i bez rada ccovjeka, a za rad je vrucce. Ugodnije je lezzati u hladu! Gaje puno kokossaka (dorbro sam prouccio temu na ovom forumu) i koze.

Moj plan:

- Kompletno zemljisste ograditi 2 m. visokom ogradom od cceliccne mrezze.
(To ovdje svi rade radi
zasstite. Ako si ogradjen pa ako ti neko udje ovdje smijess upotrebiti
pussku!)
- Izgraditi malu gospodarsku zgradu (25 m2) sa mojom radionicom (Imam puno
alata- to mi je hobi.
Snalazim se dobro s drvom, zzeljezom, poliesterom, strujom…)
- Ostaviti 400 – 500 kvadrata za vrt i oranicu (primarno hrana za stoku)
- Na ostalo zasaditi vocce (raste k’o ludo – ovdje nikada nitko nije umro od
gladi ili zime) i pustiti
zzivotinje da cciste travu (Kossenje trave je ovdje znaccajan trossak
svakoga kucce-vlasnika. Mnogima
je jedini posao kossenje trave oko kucca.)
- Napraviti spremu za vodu (Ima puno kisse samo ju treba "uhvatiti" i
spremiti.
-Kupiti mali japanski traktor (14-16 Ks) 15-16 godina star za pomocc na
gospodarstvu i odlazak u selo. (To mi je krajnji domet!)

Moj odnos s Poljoprivrednim forumom:

Dugo vremena posjeccujem ovaj forum i na njemu sam puno nauccio. Ovaj forum me je i ohrabrio jer sam “sreo” bezveznjake sliccne meni koji su uz pomocc svoje ljubavi prema prirodi i selu, uz pomocc Forumassa, uccenja i trda ostvarili svoje tezznje i nastanili se na selu. Sada kada sam konaccno na zemlji i ja ccu poccesto moliti za pomocc jer cce mi doista trebati.

Ako netko ima vremena i volje baviti se "likom" poput mene mozze komentirati moj plan. To mi mozze biti od velike pomocci jer pripremam ogradjivanje, a slijedeccih mjeseci cu pocceti graditi i saditi.

Unaprijed hvala svim Forumassima na pomocci!

Dobro nam došao :)
 

slavio

Novi član
Tu od
26 Svi 2012
Poruka
12
Hvala Ti na dobrodosslici Muhanicar

Hvala Ti. Muhanicar. Ja sam "Mukanicar" ali uz pomocc Boga i Forumassa bit cce sve "muy bueno".

Slavio
 

slavio

Novi član
Tu od
26 Svi 2012
Poruka
12
Hvala Ti Vavo

Hvala Ti Vavo

na pozdravu i dobrodosslici.

Srdaccan pozdrav
Slavio
 

slavio

Novi član
Tu od
26 Svi 2012
Poruka
12
Hvala Ti Toma

Hvala Ti Toma

na dobrodosslici. Nisam siguran ali mislim da si i ti "stranac"?

Srdaccan pozdrav Slavio
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
hm. zanimljivo iz venezuele ??????????!!!!!!!!!!!!!!
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Pozdrav i dobro došel.

Vidim da si naveo da je zemlja kod vas vrlo skupa. Ako nije tajna koliko se kreće kvadratni metar uz obalu, a koliko tamo gdje si ti kupio.

Sretno i uživaj u poljoprivredi.
 

slavio

Novi član
Tu od
26 Svi 2012
Poruka
12
Gracias por la bienvenida Markec

Muy bueno Markec,

Gracias por la bienvenida

Slav (tako me oni zovu)
 
Na vrh