• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

dodatak za hranu protiv mikotoksina

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Ja nisam predlozio,ja sam samo rekao da je to najmanje pakiranje..
Neznam kakav je taj od sana i koji mu je sastav..
Trosio sam 4 vrste mikofiksatora i mogu ti reci zeolit je sveta voda kod goveda,znaci kod svinja je skoro 0 bodova.. opet je pitanje koji su mikotoksini u igri..

Aflatoksini,zearelenon,zon,don ili nesto drugo

ja sam pocel koristit sano jer mi je praktican jer je mjesaona 500kg. kakav Vi mikofiksator koristite cul sam da schaumanov kosta 140kn 10 kg. :eek: njihov sastav bi trebo bit diatomijska zemlja i bentonit ak se ne varam,. a trabali bi suzbijat sve alfatoksine a mikotoksini bi trebali biti u toj podgrupi. ispravite me ak nisam u pravu :(happy):
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Prvi koji sam koristio bio je klinoptilit, to je bilo prije neke 3 god,koristio sam ga 4mj i nije bas bio nesto..pa sam koristio alltech-ov,solidan a cijena paprena.. pa biominov micofix,dosta dobar cijena hmmm, dosta skup..sad koristim od jedne belgijske firme na bazi gline i diatomske zemlje,kao i biominov samo je cjenovno prihvatljiviji ali sam i smanjio dozaciju jer mislim da sam vec s biominovim po njihovoj preporuci davao previse i pojavljivalo mi se simptomi nedostatka vitamina..
Ako su mikotoksini u igri,morate davati mikofiksatore i povecati kolicinu vitamina A i E zbog uredne reprodukcije,malo ce to dobavljaca i dilera reci ali tako je.,

Schauman je jedno vrijeme imao klinoptilit,za ovaj drugi ne znam..
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Vidi samo na uputstvu jer ima kakvih mikro i makro elemenata tj, minerala i aminokiselina, zato jer mikofiksar hoce osim mikotoksina i neke korisne stvari izlučit: Evo ja ga koristim 2mj, i meni danas opet jedna istjerala,.. :fiery:
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
kupio...od milkivita CAPTEX T2 25 kg...cca 440 kn ...ide ga 0,2-0,5% ......rok valjanosti 2 godine

postavit cu sad sliku....

DSC_0028_zpsuzd6bezd.jpg


valjda se vidi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dejan55

Novi član
Tu od
25 Velj 2015
Poruka
6
dobar dan recite mi dali ima tko kakvu dobru recepturu za prasad i tovne svinje ako tko ima dali bi mi mogli dati bio bi vam zagvalan
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Imaš tu po forumu..ak hoćeš onak baš po ps-u
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Gle po mojem misljenju puno si platil. I 99% sam siguran da to nije od milkivita. U dobrom mikofiksatoru ima fosfora, kalcija, željeza cak i aminokiselina lizin, metionin i itd. Sto ovdje ne stoji da ima. :=-:
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Ja se Jos nisam susreo da u mikofiksatorima ima makro i mikroelemenata,pogotovo aminokiselina
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Štel sam stavit sliku da se susretneš :(giggle): al se nevidi jer su mala slova. A na netu nema uputstva.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Gle po mojem misljenju puno si platil. I 99% sam siguran da to nije od milkivita. U dobrom mikofiksatoru ima fosfora, kalcija, željeza cak i aminokiselina lizin, metionin i itd. Sto ovdje ne stoji da ima. :=-:

da...nije od milkivita neg neki talijan...al sam ga kupio u prodavnici milkivita
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Nebi se slozio,i sam sanov promotor je rekao da je samo mikofiksator bez icega...
Potkrijepi to deklaracijom,.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Nebi se slozio,i sam sanov promotor je rekao da je samo mikofiksator bez icega...
Potkrijepi to deklaracijom,.

ako mikofiksator ima te vitamine minerale aminokiseline....jel treba onda smjesa (kao super) odnosno neki premiks za izradu smjese?? ..ili samo mikofiksator s tim dodatcima +kukuruz soja ječam pšenica i ostale koje imamo doma?
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Sigurno da treba,jer u 2 kg/T ne moze sadrzavati vitamina i makro elemenata kao premix kojeg ide 3%(standardni)a ovo ako sadrzava aminokiseline je cista glupost,ja sam kupovao protektirani metionin kojemu je cijena 1kg 110kn,i sad si racunaj ako ga govedima ide od 12-16g/dan koliko bi ga moralo biti u tom mikofikatoru,a gdje su ostali elementi.. znaci premixa ide 30kg/T da bi zadovoljio neke potrebe,a sto onda mogu te dvije kile sadrzavat??
Mogu oni stavit aminokiseline,neke makro i mikro elemente ali to je po meni samo toliko da se nade na deklaraciji da ces imat nekog efekta od toga cisto sumnjam..
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Kaj se tiče "gluposti" ne sadzi puno,. al eto posto ne vjerujes ja sam cak poslal mail sano promotoru da mi dostavi uputstvo posto su tak sitno napisali deklaraciju da se ne vidi. Lizina ima 0;75% a metinina i cistina 0.3% to je kaj se tice aminokiselina nije nesto al vjerojatno toliko mikofikator izlući iz organizma pa je to time nadomireno. Ako mi gosp. Treska vrati mail proslijedit cu ga ovdje. :icon_pidu:
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Kaj se tiče "gluposti" ne sadzi puno,. al eto posto ne vjerujes ja sam cak poslal mail sano promotoru da mi dostavi uputstvo posto su tak sitno napisali deklaraciju da se ne vidi. Lizina ima 0;75% a metinina i cistina 0.3% to je kaj se tice aminokiselina nije nesto al vjerojatno toliko mikofikator izlući iz organizma pa je to time nadomireno. Ako mi gosp. Treska vrati mail proslijedit cu ga ovdje. :icon_pidu:

sano je priča za sebe...."najbolji su"
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Kaj se tiče "gluposti" ne sadzi puno,. al eto posto ne vjerujes ja sam cak poslal mail sano promotoru da mi dostavi uputstvo posto su tak sitno napisali deklaraciju da se ne vidi. Lizina ima 0;75% a metinina i cistina 0.3% to je kaj se tice aminokiselina nije nesto al vjerojatno toliko mikofikator izlući iz organizma pa je to time nadomireno. Ako mi gosp. Treska vrati mail proslijedit cu ga ovdje. :icon_pidu:

Kao sto sam rekao,samo toliko da pise na deklaraciji da ima,.
Ako 1kg sojine sacme sadrzava oko 3% lizina i 1,5% metionina i cistna,onda vam je sve jasno..po meni je to sramota uopce spomenuti,a kamoli navesti na deklaraciji..znaci 4 kg mikofiksatora "zamjenjuje" vrijednost 1kg soje(sto se tice aminokiselina). u zamjesu smjese na 2T(koliko mozete zamjesati s 4 kg mikofiksatora), a sad je pitanje koliko soje potrosite na 2T smjese?? Kod mene soje ide od 20-25% odnosno 400-500kg( na 2T) tako da su aminokiseline u tome mikofiksatoru potpuno,ali potpuno zanemarive..
SANO je dobra upakirana prica,samo to...
 
Na vrh