• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

dodatak za hranu protiv mikotoksina

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Pa da to sam i napisal količina je zanemariva, vjerovatno ga ima toliko koliko on izluci nazad isto ko i 7%kalcija 5 % fosfora i slično. A čemu 20-25% soje? Ja za tovljenike i nazimice stavljam 15% i prezadovoljan sam. Nekad cak dok je stiska u džepu i 10%.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Ok,ja za krave radim s tim postotkom... dok kod tovljenika do nekih 10%,hranim samo za vlastite potrebe..
 

zoki07

Novi član
Tu od
5 Svi 2015
Poruka
2
pakiranje je 1kg?

Poštovani,
Od 11.mjeseca sam promotor jedne tvornice stočne hrane koja uz premikse i supere u ponudi ima i mikofiksator u pakiranju od 1 kg.
i koliko znam Sano više neče pakirati Mycosan u 1/1 pakiranie. Nemojte ovo shvatit kao promociju firme za koju radim.
 

zoki07

Novi član
Tu od
5 Svi 2015
Poruka
2
ZEOLIT je preslab neče ništa vrijedit.ja uzimam od biomina mikofix,pakiranje 25 kg 600 kn ide ga 500g na 100 kg smjese.
ili 25 kg 1400kn ,150 g na 100 kg smjese,tog uzimam dođe mi jeftinije kad preračunam to skuplje pakiranje,
Tako je, treba izbjegavati čisti zeolit bez obzira na povoljnu cijenu. Zeolit DON toksin ne suzbija, a na DON su najosjetljiviji prasci. Pazite šta kupujete.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
A čemu 20-25% soje? Ja za tovljenike i nazimice stavljam 15% i prezadovoljan sam.

To sve ovisi o kupcu kome prodaješ svinje. Ja započinjem u tovu sa 21 % i završavam sa 17 % soje. Bez tolikog postotka soje jednostavno nebreš dobiti traženu mesnatost.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ljudi pomozite!!! :(sweat):
s6n9zd.jpg
[/IMG]

n56a1w.jpg
[/IMG]

mkj6du.jpg
[/IMG]


Davao sam zeolit,danas cu prestati sa zeolitom kupio sam od schaumana

vjlaf.jpg
[/IMG]
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
ha ha , ne vidi se bas na slici :D: . ja sam imal takav problem nedavno ali je krmaca bila visoko bređa , problem sa maternicom je bil.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
ha ha , ne vidi se bas na slici :D: . ja sam imal takav problem nedavno ali je krmaca bila visoko bređa , problem sa maternicom je bil.

Da hahahaha :p: a odvojili smo je od skupine na hodnik pa je dosta mračno...
A vet. kaze da joj debelo crijevo ide van...
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
To ti je posljedica mikotoksina u hrani. Promjeni mikofiksaor a prase pod nož jer više mu nema pomoći.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
=adonis basser;1121191]je ti mozda bređa ta krmača ?


HaHaHaHA Najjači komentar na forumu kojeg sam pročito. :icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Stvarno neznam kaj je smiješno. :icon_scratch: Izbliza je slikano i ne vidi se da prase ima oko 20kg. Da nije napisal nebi ni ti skužil. :eek::
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ma sve 5,moja je krivica što sam blizu slikao i ne vidi se uopće prase samo stražnji dio...
Nije uredu sad ismijavati čovjeka,htio je pomoći, a sad što mu se činilo da je to krmača to je zato što je on imao takvo iskustvo i znao je u čemu je stvar.
:icon_pidu: :icon_keel:
 

tea1

Novi član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
5
Dobar dan, zanima me dali je netko koristio Toxfin (http://www.bio-pharm-vet.hr/proizvodi/proizvod/toxfin-inaktivator-mikotoksina ) za probleme s mikotoksinima, mi vec mjesec-2 dajemo krmacama ali one se i dalje stalno bucaju i nikako da ostanu brede, jel ima netko slicna iskustva i zadnjih par koje su se oprasile su svi bili mrtvi jedino nam je jedna krmaca imala jedno prase koje je normalno sada. I zasada nije bilo problema ko ovo na slici kaj vidim sa maternicom il crijevima da izlazi van.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Jel vam se tim krmačama kaj necu ostat bređe ljušti koža il da imaju krase kraj uha? Ovo je solidan mikofiksator tak da mislim da je u necem drugom problem.
 
Na vrh