• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

DOLMAR motorne pile

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ni cilindar ovako na slici ne izgleda dobro (a u živo vjerojatno, još i gore).
Najbolje bi bilo promijeniti cijeli sklop (novi ili drugi bolji cilindar i novi klip s karikom), pod uvjetom da je klipnjača i radilica OK.
 

Keks

Novi član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
2
Pa, da, to je istina. Najbolje bi bilo oboje zamijeniti, ali je to i skupo... Zato i pitam dal bi moglo to samo sa novim klipom proći.
Mislio sam staviti meteor klip sa 2 karike...

Nego, koliki bi trebao biti zazor novih karika?

Jer na starim je točno 0.6 mm - ne čini mi se to tak loše... Negdje sam vidio da je do 0.5 još ok..
Sa novim karikama (i na novom klipu) bi trebalo biti ok?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ljudi zanima me dali netko ima dolmar 114 i da mi malo napiše njezine karakteristike, mane itd. Drugi tj mi dolazi jedna takva pa da znam odakle krenuti, navodno da pali ali krepava, to budem još videl. Kak se kreču cijene klipa i cilindra za nju ako če bit potrebno mjenjat? Uzeo sam ju za 200kn da malo šarafim kroz zimu.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
To je negdje oko 3 ks. PiLa je dobra, no situacija sa dijelovima za stari dolmar je gotovo očajna. Doduše ta pila ima neke sličnosti sa npr sa makitom dcs 520. Al ne mogu reči koliko su kompatibilne.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma nadam se najboljem, da je samo frgazer u pitanju ili semerinzi. Klip zamjenski je cca 25€, a za cilindar neznam i nebi niti htio saznati;-) Ako je tak kak je ženska rekla onda bi ju slagal za sebe a ako nije scepam u dijelove i pravac njuškalo. Znaš možda do kolko se ona vrti, jel brža od moje štilofke 041av ili su tu negdje?


Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
969
Kolege zanima me dolmar 5105.
Nasao sam novu nekoristenu za maleeeee novce.
Zanima me ako su se pokazale ima li mana itd.
Ako tko zna
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
969
Kolege u cemu je problem..
Ja sam samo pitao dali tko zna kako se pokazala..tj.dali tko ima iskustva sa tim modelom
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma kakav problem , daleko bilo .
Nego sam sa sobom pišeš kontradiktorno , prvo kažeš da si našao skoro novu motorku za male pare (ja sam shvatio veooma male pare , sudeći po tvom načinu izražavanja).
A zatim kažeš da nebi da bacaš pare , i to boldovano.
Ne uklapa se to dvoje nikako.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
969
Motorka je kao nova nije izrezala 5m drva.
To znam provjereno.
Cijena za nju je 450km iliti 1800kn..
Covjek je prodaje zbog bolesti.
Sa dolmarom se nisam nikako susretao..
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolko mi je poznato da je Dolmar preuzela Makita,imam na preporuke majstora najmanju Makitu iako sam gledo Stihl i Husky takodjer najmanje.Zadovoljan za sada,inace mi majstor reko da su srednje Makite pravile Probleme a najmanje i najvece jok.Pila ti je dakle identicna Makiti sad vidi u koju kategoriju Spada i skini katalizator jer pravi Probleme.Evo malo prolistah na njemackom forumu za taj model,netreba da se sekiras,jedan preporucuje da startas dva put sa cokom jer navodno imaju Problem,kod meine Toga nema.
 
Posljednje uređivanje:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ekipa ako tko ima još slučajno Dolmar 116CC i treba djelove imam jednu i rado bih je se riješio da ne stoji rastavljena bez veze.
 

Najnoviji postovi

Na vrh