• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dong feng pritisak ulja

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da kad se zgrije ulje postaje tecnije i padne tlak na leru,dok je oko 2bara ok je a na 2200 nek je oko 4bara super.
Ja bi na vasem mjestu stavljal 15w40 i teraj cjele godine al prije svake sezone ga zamjenit novim neovisno kolko sati radil,naravno i filter ulja,i trajat ce!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Na leru je i 0,5 pa do 1 i više nego dobro
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Da kad se zgrije ulje postaje tecnije i padne tlak na leru,dok je oko 2bara ok je a na 2200 nek je oko 4bara super.
Ja bi na vasem mjestu stavljal 15w40 i teraj cjele godine al prije svake sezone ga zamjenit novim neovisno kolko sati radil,naravno i filter ulja,i trajat ce!

Imam ja prospekt od ovih traktora i cini mi se da mu ide 6 l ulja i to 10w40. Na mom a i u rodjaka je 4bara negdje na 1200 obrtaja , a ler gas mu je 700 obrtaja
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na leru je i 0,5 pa do 1 i više nego dobro

Neznam bas jer meni na zetoru kad padne ispod 1bar pali se lampica,a na imt-u 533 je zeleno od 1,5 pa do 5bara.
Ak je na leru 0.5 onda je nekaj s motorom i pumpom ne vlja ili ulje u motoru nije mjenjano bar 3god.
Za ove tlakove pricam kad je ulje na radnoj temp.

Imam ja prospekt od ovih traktora i cini mi se da mu ide 6 l ulja i to 10w40. Na mom a i u rodjaka je 4bara negdje na 1200 obrtaja , a ler gas mu je 700 obrtaja

Da u sve motore se mogu stavit razne gradacije ulja zavisno u kojem podneblju radis i u kakvom je stanju motor,posto je tvoj pod garancijom morat ce ti netko ovlasten radit servis da ne izgubis garanciju i naravno stavit ce unutra skuplje ulje i vjerojatno neko istocno ak stavi eneos10w40 to je jako cjenjeno i kvalitetno ulje i koriste ga japanci u prvoj ugradnji.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Neznam bas jer meni na zetoru kad padne ispod 1bar pali se lampica,a na imt-u 533 je zeleno od 1,5 pa do 5bara.
Ak je na leru 0.5 onda je nekaj s motorom i pumpom ne vlja ili ulje u motoru nije mjenjano bar 3god.
Za ove tlakove pricam kad je ulje na radnoj temp.
Pa kaj onda kaj je zeleno do 5 kad je sigurnjak naštelan na .............
Zakej ja to uopče pišem i čitam :mur::mur:
875371055.gif
875371055.gif

Idem radije tv-a glet
1704137980.gif
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Da u sve motore se mogu stavit razne gradacije ulja zavisno u kojem podneblju radis i u kakvom je stanju motor,posto je tvoj pod garancijom morat ce ti netko ovlasten radit servis da ne izgubis garanciju i naravno stavit ce unutra skuplje ulje i vjerojatno neko istocno ak stavi eneos10w40 to je jako cjenjeno i kvalitetno ulje i koriste ga japanci u prvoj ugradnji.
Naravno da mora raditi ovlasteni servis. Moje je da platim ulje i filtere, a prvi dolazak i rad je besplatan. A i nije ga neka garancija godinu dana
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
A bregasta kako se podmazuje, mozda kod nje gubi
ili kod regulator pritiska
 
Posljednje uređivanje:

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Prijatelji moji, ja sam nešto otvarao motor, prednje deklo, gdje se nalazi uljna pumpa, i skidao karter da pogledam ležaje na radilici, sve je bilo okej, zamjenio sam i uljnu pumpu (nije trebalo al et), druge ležaje ubacio, sad kad sam sklopio sve to sad mi na ampermetru pokazuje pritisak ulja na (neznam napamet) čini mi se 0,8 i štobise reklo zakuje kazaljka skroz desno do kraja, kad se zagreje motor opadne malo više od 0,2, ali to je na slobodnom radu motora (leru), pod gasom opet se popne do 0,6-0,8, zavisno od gasa, pročita što je kolega napisao za obrtaje na leru kod mene je bilo ispod 500 obrtaja pa sam malo pojačao ler, nisam ga puno forsirao posle toga mislim dase zagije da vidim hoćeli spasti pritisak ispod 0,2. Nisam provjeravao jedino još dali je ispravna i taj ampermetar (kazaljka) dali ona tačno pokazuje jer mi isto kazaljka od goriva non stop igra pa vjerovatno postoji mogućnost da je i doi nje. Imali neko nekakav predlog da pogledam odnosno provjerim ispravnost kazaljke.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Mislim da si mislil na manometar iliti tlakomjer, a ne na ampermetar i isto tak se nadam da je riječ o 2 i 8 bara :icon_scratch:
Ovo sve drugo je premalo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mislil je na manometar i na njihovom su oznake u psi zeleno od 0.2 do 0.6.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Njihova je skala u megapaskalima.zeleno je od 0,2 do 0,6 sto je ustvari 2-6 bara. Kineske su to skule ko ce tome vjerovati da tacno pokazuje. Najbolje uzeti neki drugi manometar i provjeriti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
0.2 mega paskala je ustvari 2.4 bara, mislim da prema ovome ne treba dizat paniku oko pritiska ulja:confused:, po ovome šta si pisao to je sasvim ok pritisak ulja. Ako su neke druge mjere na satu onda treba najprije vidjet koje su i onda to pretvorit u bare.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
0.2 mega paskala je ustvari 2.4 bara, mislim da prema ovome ne treba dizat paniku oko pritiska ulja:confused:, po ovome šta si pisao to je sasvim ok pritisak ulja. Ako su neke druge mjere na satu onda treba najprije vidjet koje su i onda to pretvorit u bare.

Ne znam po kojoj logici ti ovo izracuna. Ja sam 4 godine na fakultetu i naucio sam da je 1 bar 10 na petu paskala,a megapaskal 10 na sestu paskala tako da ti je 0,2 MPa isto sto i 2 bara
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Našao na netu tablicu gdje kažu da je 0.2mpi = 2.4 bara, aku lažu oni onda lažem i ja :s:

Uglavnom po tvome i po mome pristisak bi trebao biti u redu
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
I ja sam siguran da je 0.2 MPA isto kao 2 bara, da mislio sam na manometar-tlakomjer, a niko mi ne reče imali kakve mogućnosti da se to provjeri, prekjučer sam ga prvi puta vozio po kiši i lošem klizavom, mokrom putu, mogu Vam reći da je prošao prvi test za dalje ćemo vidjeti. Ovo govorim jer sam ga nedavno kupio i neznam ništa oko njega. LP :):(blush):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Probaš sa drugim manometrom.
Taj tlak je ok.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
I to ću isprobati, još nešto, malo mi je teži na volanu, čistio sam filter jeste se poboljšalo ali ne kakav bi trebao biti, šta mislite dali bi trebalo skinuti prednje tegove bar 2 komada, ako ništa više ili ima nešto drugo.:(emo):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Nema potrebe da skidas tegove. Teze ga je motati na zemlji nego na nekoj tvrdoj podlozi jer gume rove. Procitah da si ga tek kupio,nemoj sucajno da bi ga spustao na leru,tj izbjegavaj sto vise mozes kretanje u leru. Na to im je osjetljiv mjenjac. Sto vise radi ima sve bolji rad motora i manje trosi. Vjerovatno ti sada radi neravnomjerno kad ides na ler gasu u 2ili 3 b rzini. Tesko ga je poderati ako normalno rukujes sa njim
 
Na vrh