• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dong feng pritisak ulja

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
To prijatelju hvala ti na savjetu, mada nemam običaj da vozim na leru, a to si u pravu za rad, hvala ti još jednom, ako imaš jok koji savjet za ovaj traktor molio bih te LP:icon_pray:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
PredNema tu nista poseb no,traktor kao i svaki drugi. Budi oprezan prilikom kipanja,rucicu dizi lagano jer mu je brza hidraulika i lahko se zna desiti da skine sanduk sa nosaca. Pumpa mu je na motoru.pa sehidraulika ne moze zaustaviti.kvacilom. Prednju vucu koristi samo kad ti zapne negdje i nemoj ga tjerati u 3 ili 4 brzini sa ukljucenom prednjom vucom,iako pise da je.predv idjeno da se moze voziti u svim brzinama,jednostavno pocinje da zuji. To bi ti ga bilo to,ostalo je samo natoci i vozi.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Jeste jednom mi se desilo zaboravio iosključiti duplu i krenem 4 brzom kad ono počne zujati, ja je isključim i sve je ok, koje ti sipaš ulje u njega (motor), kakav je tvoj imaš li koju sliku i de mi molim te još reci kad i dali se uključuje ona papučica pored desne noge, jeli to blokada, moželi se uključivati i kad je dupla uključena i bez duple, jeli preporučivo da se volan koristi ili ne.
 
Posljednje uređivanje:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Kod mene je nov traktor 404,preporucno mu je da se sipa 10w40,mada moze i 15w40 samo da je namjenjeno za dizel motore. Nemam ti trenutno slika ja sam u Sarajevu a traktor je na Sokocu,valjda ce biti uskoro slika. Ta ti je papucica od blokade i mozs je koristit bez obzira je li ukljucena prednja vuca ili ne,ona blokira samo zadnje tockove. Naravno da mozes manevrisati volanom prilikom slajdranja. Imam jos IMT 539 i za sada mi je bolji ovaj kinez od njega. Mozda mu je jedina mana sto je dosta bucan.Planiran je da vozi balirku welger ap 52,a nije ni los u oranju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Jeste bučan je u kabini kad se sjedi i vozi, ja sam prije nego što sam kupio svoj DF 354 išao kod prijatelja da se raspitam kakvi su kako služe i tak, dobio sam samo pohvale za ove traktore, ali kod njega nema kabine i vjeruj mi da nije toliko bučan, meni se čini da imaju rad isto kao universali
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
[M]oj nema kabine i bucan je pod jacim gasom. Koliko znam niko se ne zali na njih. Jedino ko ga kupi novog mora ga dotezati jer je doslovno neusarafljen. Krkani i Fendta sataru a kamo li ovog kineza
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
I to si u pravu sa ovim krkanima što su ga sklapali, nisam ga novog kupio al je kao nov, odradio je samo 300 sati i stvarno je očuvan, al sam neke šafove morao ja dotezati i to sam slučajno pogledao na servo pumpi, rukom ga odvrnuo, pa sam onda krenuo redom sve što sam mogao spolja da dotegnem
 
K

kele

Guest
Pozz ljudi! i ja se javljam povodom istog problema,takoreci moj DF ima 750 sati poceo sam imati problema od skoro sa njim tj kad sam poceo raditi malo teze poslove tj opterecivati ga iso mi se desava padne pritisak ulja na 0,1 sa malim gasom jedva postigne 0,2 PSA ,dok sam ga koristio za transport drva ili voca tj izvlacenja i sume i vocnjaka nikad mi se nije desilo da mi padne pritisakna crvenu zonu tj na o,1 o,2 PSA ,uvek je bio u zelenoj na o.3 o,4 o,5 ,od skoro sam radio nesto sa tanjiracom i posle 20 min sam primetio da je pritisak spao na 0,1 psa , i ja postavljam isto pitanje dali to tako treba ili je u necemu problem !!konkretno imam IMT 539 sa kojim sam takoreci sve radio ,poceo sam da ga malo doterujem pa sam poceo sa Dong fengom da radim njegove poslove i primetio sam to desavanje sa uljnim pritiskom !! A sto se tice volana moram vam reci da bukvalno ako ga vozite svaki dan morate jednom nedeljno da ga podmazujete ,ja imam problem sa semerinzima prednje vuce do sada sam ih menjao 3 puta i neznam vise sta da im radim !
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I to ti govori o kvaliteti danas.
Kaj se tice tlaka ulja,promjeni ulje sad i filter ak nebu bolje ocito imaju tvornicku gresku i pumpa se podere i vjerojatno svakih 600-700 ju budes mjenjal,jer se puno ljudi zali na tlak ulja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Stavi mu ina super turbo ako nema turba stavi super 5 cjena im je oko 200kn 10l to je 15w40 i za ljeto i teske radove super jer je gusce od 10w40 i pumpa stvara veci tlak.
Kad ga promjenis i filter obavezno nemoj da bude iznad max.na stjngici.
Kad ga dobro zgrijes onda vidi kakav mu je tlak.

Jos mozda ako bude opet nizak stavit drugi manometar da tvoj nije riknul pa krivo pokazuje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Sumnjam da će išta biti bolje ako ubaci samo Turbo umjesto 5ice, možda više gradacije od ovog sad, mada ne bih se ni to kladio. Mada današnja ulja su gusoćom stabilna kroz široki raspon temperatura, a tebe motor zeza kad se pošteno ugrije:icon_scratch:
Pošto se radi o kinezu mogli bi biti i ležajevi, kod njih je gotovo nemoguće uskladiti proizvodnu kvalitetu kroz serije.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Ako ima 0.1 psa a to je1 bar na leru sa vrućim i vjerojatno već starim uljem onda mislim da je to u redu. Stavi novo ulje i situacija će se popravit. Meni je na 533 sa starim uljem bilo 0.5 bara, kad sam stavio novo ulje ne pada mi ispod 1 bara kad je vruć.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
EAko je staro ulje obavezno ga promjeni,zajedno sa filterom. Takodje provjeri pritisak sa nekim drugim manometrom. Sve sto ima veze sa strujom kod kineza nije mjerodavno. Sto ti se tice tih semeringa vjerovatno ti uvale obicne gumene koji cim se malo ulje zagrije pocnu da cure. Treba stavljati silikonske semeringe. Njegovo crveno je ispod jednog bara tako da to i nije lose toliko na ler gasu.
 
Posljednje uređivanje:
K

kele

Guest
ok Hvala na savetima ,probacu da za pocetak promenim ulje i filter i da sipam gusce pa da vidim reakciju !hvala svim na odgovorima !!\
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Samo da ti i ja kažem jednu, kreni od onoga što će te koštati jeftinije, npr to ulje i filter, ja sam naivno odmah krenuo ka motoru i ležajima al džaba sve jer je sve bilo uredu sve novo, kao što bi se reklo iz fabrike, al sam promjenio uljnu pumpu, za svaki slučaj, probaj i ampulu zamjeniti i ona je oko 13 eura bar kod nas ja je kupio, i ako sa ovim ne postigneš željeno, i ako budeš slučajno da otvaraš nešto na motoru, nemoj džaba dole ići prema radilici, ako ti neznaš nek ti neki majstor otvori deklo, nije komplikovano i ja sam sam otvarao i sklapao, to je deklo od hladnjaka, imaš dosta da skidaš i kad sve poskidaš remen, pumpu itd., kad dođeš do zubčanika, pogledaćeš onaj srednji zubčanik, desni je (gledano od hladnjaka) od boš pumpe, lijevi je od servo pumpe a donji, najmanji zubčanik je od radilice, eh pogledaš samo na srednjem zubčaniku imali lufta, meni je stručnjak rekao da na njemu zna piksna da se potroši i na njoj gubi pritisak, ako ima lufta skineš taj srednju zubčanik i skineš gdje on stoji, isto nije komplikovano skinuti, pa odneseš do tokara da ti uradi i ujedno će i postaviti piksnu mesinganu, pa ponovo ga postaviš i uzubčiš, ako do toga dođe da to otvaraš da nebih sada pisao roman, n aovaj način ćemo kontaktirati pa ću ti reći kako ćeš dalje uzubčiti :8):
 
K

kele

Guest
Ok hvala na svakoj temi o Dong Fengu i njegovim stvarcicama,Prihvatam Sve !! ali OD danas NI KINESKE GACE NECU DA NOSIM !!!!!! :) :) :) :) :)
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Kod mene je opet problem sa pritiskom ulja, kad se zagreje mašina opet ode ispod 0,2 pa skoro i na ( 0 )a dok jr hladan ode skroz desno, ja sam mjenjao uljnu pumpu, ležaje na radilici i spomenuo
sam onu piksnu na srednjem zubčaniku i nju sam mjenjao, neznam u čemu je kvaka, šta mislite da li će se šta dobiti ako se izvadi termostat pa da voda non stop kruži i nadam se da će tako motor se manje grijati i stvarati pritisak manji?
 

Najnoviji postovi

Na vrh