• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Drljača za polje

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Trebao bih takav priključak da na proljeće malo prozračim travnjake i izravnam krtičnjake. Imate li kakvih ideja? Znao sam posuditi konjske brane, ali one su relativno uske i nisu prilagođene kopčanju na traktor :lol: Imam trokrilne ratarske brane, pa sam mislio možda njima napraviti nova krila sa kratkim zupcima, ili napraviti nešto novo, neku gredu sa zupcima, lancima ili nečim :scratch
 
H

Hrco01

Guest
Ma posudi laku drljacu, i preleti to s njom...sve poravna, a nista ne unisti.
 
H

Hrco01

Guest
A izgleda super, mislim da bi bio dobar i sjetvo spremac samo da ima elasticna pera. Jeftinije je kupit i zamjenit perra nego kupovat novi stroj!!!
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Zašto su zupci okrenuti prema gore? Ili se može koristiti na oba načina, ovisno o željenoj jačini obrade? Zna li netko cijenu tog stroja? U svakom slučaju, otvaraju se neke ideje :twisted:
 
H

hodosencan

Guest
ja svako prolječe prođem trokrilnim branama nema nikakvih oštečenja
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
pogledaj si na slovenskom forumu (traktor moj forum) u temi samogradnja a i novi gospodarski list ti ima zanimljiv priključak
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ima, onaj češalj! Razmišljao sam da bi bilo dobro tako nešto napraviti koristeći zube od okretača sijena, ali sam se bojao da ne bi bilo preagresivno. vidim da je taj strah neopravdan, pogotovo kad sam vidio kako konjske brane skaču preko tvrdih zimskih krtičnjaka 8) :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Mislim da ti je ovo dobar stroj za to..
Ja ga zovem Livadna brana:
moje-slike-foto_13023700_13031570_17748792.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ovo kaj je plavo je original,ja sam dodao krila sa svake strane da bude šire..
 

Najnoviji postovi

Na vrh