• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

drugo sjedalo na ursusu...

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evogac malo sam se igrao sa sjedalom, kolega kupio sjedalo zbog neke male pizdarije koju je izvaio i ja kupio od njega cijeli sic za 150 kuna, pa reko da ga namontiram na traktor, malo sam se zeznio glede nekih mjera, ali to cu prepraviti kad bude lijepo vrijeme...

p.s. radio sam kod kuce prepravke, a traktor je bio kod babe, tako da nisam radio direkt na traktoru, ali nije lose za prvi put, he, he... :icon_super:

a i malo je sjedalo prljavo od milion puta okretanja i premjestanja, ali oprat ce se...

dsc02603d.jpg


dsc02602wh.jpg


dsc02600tl.jpg


dsc02599qb.jpg


dsc02598ds.jpg


dsc02597dk.jpg


dsc02596n.jpg


dsc02595q.jpg


dsc02594r.jpg
 
B

Bobo

Guest
Naslon ce ti smetati pri okretanju i on ce prvi puci jer nije to TO. Radili smo kolegi isto sjedalo iz nekog auta u traktor i malo po malo naslon otkazao poslusnost i na kraju pukao...

Inace, dobro mu stoji ;) moram i ja nesto kamijati takvoga ;) samo treba naci fino, jako sjedalo.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja u 560 imam nekakvo kamionsko i jos do sada sve okej
 
B

Bobo

Guest
Uff, kamionska su skupa ali i valjaju...

Kazem i neko jace od auta nije los izbor... pa vidio si koliki sam... da stavim sjedalo od stojadina u kabinu naslon bi sam ispao u tanjuranju ili nekoj drugoj "neudobnoj" radnji...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Dobra su ova sjedala od auta,al to je tak-tak..

Gramer zračno sjedalo i uživaš kad sjediš u njemu..Kod mene svaki traktor ima Gramer zračno sjedalo,i nadalje svaki koji če doč bilo stari ili novi morat če imat zračno sjedalo jer to je osnova na traktoru..Isto nisam neki komarac :icon_e_wink:
 
B

Bobo

Guest
Recimo samo da je mehanicki gramer u usporedbi s bilo kojim obicnim sjedalom (ursus, IMT, zetor, rus i slicni) ravnopravan usporedbi mehanickog sjedala i zracnog. Sjedio sam par puta na zracnom sjedalu, podesis ga kako ti pase i visina i tvrdoca i kao da si na oblaku... jbg, nema se para ali vrijedi svake kune.

Kolega je kupio ganc novo zracno sjedalo sa svojim 12V kompresorom za 2800kn i mogu vam reci da je to jaaaaaaaaaaaako odlicna stvar ;)

Tko nije probao, ne moze ni zamisliti udobnost zracnog sjedala.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
A jel mu radi nagib?
radi, sjedalo se moze preklopiti unatrag jos barem 10 cm vise nego sada i napred skroz do volana,
p.s. to je sjedalo iz peugeota 206 3 vrata, znaci klizno sjedalo...
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
pvp da ce mi smetati naslon, neznam, vidjeti cemo, ako bude problema, prepraviti cu ga, brusilica i par elektroda i to je to, he, he...
ali stvarno je fora kad sjednem, malkoc sam vislji i blize sam volanu, a naslon je kao na autu, malo spusten, za sada mi djeluje udobno....
samo moram ga pomaknuti 5 cm unazad jer mi je malo knaper kada ulazim, blizu je instrument table... :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
radi, sjedalo se moze preklopiti unatrag jos barem 10 cm vise nego sada i napred skroz do volana,
p.s. to je sjedalo iz peugeota 206 3 vrata, znaci klizno sjedalo...

Onda si ga trebal pod kakav orah instalirati pa da vidiš :(snooze)::(snose): a ne ovo.
Na kaj to liči na takvoj "finoj" mini?
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
Onda si ga trebal pod kakav orah instalirati pa da vidiš :(snooze)::(snose): a ne ovo.
Na kaj to liči na takvoj "finoj" mini?

he, he... ne kuzim ovo zadnje, zadnji red???? :icon_scratch:

p.s. da se nadoveze sto se tice zracnih sjedala, zracna sjedala su zakon, nema tu price, ima kolega zracno sjedalo na 577, lim + 5 cm spuzve, djeluje malo neudobno, ali zrak odradi svoje, stvarno skidam kapu zracnim sjedalima!!! :icon_pray:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
he, he... ne kuzim ovo zadnje, zadnji red???? :icon_scratch:
To buš skužil kad se malo posla ozbiljnijega primiš sa njim, a on otkaže poslušnost.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
evo da kažem svoje iskusto koje funkcionira već nekih 3-4 godine

- na org. postolje (sa oprugama i amontizerima) ugradio sam sjealo od Punta i to funkcionira već jako dugu sam imam oko 110 kg i nema problema, nikakav naslon ne puca, radi nagib a ostavio sam i Puntove vodilice a imam i vodilice na postolju na koje sam stavio sjedalo i sve odlično funkcionira, imao sam i veća sjedala na lageru ali mi j eproblem bio upravo njihova velićina sve je napravljeno slično kao na ovom Ursusu, kada uhvatim vremena slikati ću, samo sam ja skinuo ovaj naslon za glavu pa sjedalo više nije toliko visoko i na oko se odmah ne može skužiti o kojem sjedalu se radi dok se ne pogleda mlo bolje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
mislis na sjedalo? ma neee..... sve je to super!!! ;)
Nemislim na sjedalo nego na žuču
23291549.gif
nevolim ga i gotovo

Šteta kaj nemam slike kak je lik ugradil sjedalo (na kaj bi drugo nego na ruju), a ispod njega radio.
Pošto je makina imala arnjeve zvučnici su bili na njima.

Mislim da toga više gore nema jer je trebalo slagati hidraulik pa sam ga prije rastavljanja malo poplahnul minivašom i onda tek skužil gde je radio :(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ursusu uopče netreba sjedalo, onda je najtaman duljina zadržavanja na njemu :(hi):
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
cestitam za radi, he, he, he...

mogu i ja skinuti naslon, ako bude smetao, naravno! p.s. kad covjek navikne na urđu, nije problem iako da imam priliku kupiti nesto novije, nebi bio vise ursus... pregrubi su to strojevi! :)
 
Na vrh