• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Drva za ogrijev smijem prodavati ili ne?

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
1. Kolio vremenski vrijedi tak papir?
2 koliko se čeka taj papir
Vremenski....popratnica vrijedi 24 sata, izdavanje papira je proces pa se moze reci da traje dugo ili mozda ne....
U savjetodavnu sluzbu se predaje zahtjev za izdavanje popratnice odnosno (teretnog lista)...potreban vlasnicki i/ili posjedovni list, tada biras tko ce ti izdati papire od ovlastenih firmi moze HS ili neka privatna ovlastena firma... dalje s njima stupis u kontakt i dogovaras ja bi to i to radio i ukoliko je to poljoprivredno zemljiste posjeces oni dodju premjeriti i kad vozis obiljeze tu robu i izdaju popratnicu (teretni list) iz koje se da iscitati tko vozi, s cim vozi, kaj vozi te kamo vozi...platis taj posao i vozi misko😉
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja sam pitao ispod posta gdje je objašnjeno za drva na poljipriveednom zemljištu,ne za šumu...

Tko bi to tako mogao isplanitari pitam se..znači lakše mi se dignuti u 2 ujutro i udri..
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,939
I mene isto zanima. Recimo krčiti ću stari voćnjak. Moram taj kanal krčiti.

Nikakva šuma ni šumsko zemljište.

Znači predam taj zahtijev u savjetodavnu i opet moram ići u šumariju da mi označe stare šljive i bagrem iz šikare??
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
ja sam pitao ispod posta gdje je objašnjeno za drva na poljipriveednom zemljištu,ne za šumu...

Tko bi to tako mogao isplanitari pitam se..znači lakše mi se dignuti u 2 ujutro i udri..
Pa to ti i je objasnjeno za poljoprivredno zemljiste....u sumi ide doznaka

I mene isto zanima. Recimo krčiti ću stari voćnjak. Moram taj kanal krčiti.

Nikakva šuma ni šumsko zemljište.

Znači predam taj zahtijev u savjetodavnu i opet moram ići u šumariju da mi označe stare šljive i bagrem iz šikare??
NE ali ti mjere i oznacavaju drva prije transporta...

Decki malo ČITATI S RAZUMJEVANJEM!
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,939
Ima prikolica ceradu u mogu ja to autom na 5-6 puta.

A oni nek si mjere i označavaju šta hoće..
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
A gle netrebaju oni mjerit nista ali kad policija ili sumarski inspektor zaustavi sjetit ces se da je gore opisano i jedno ispravno i super jednostavno....
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Dal mogu ja kao vlasnik šume sjeci drva za svoje potrebe bez lugara i papira?
Ne ,to mogu jedino hš i ako nemaš čiste papire odnosno vlasništvo nemožeš im ništa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Čitao sam malo taj zakon....ovo kaj se traži je skomplicirano da više nebre..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
ak ćemo po zakonu, svaki put kad primiš motorku u ruke si prekršitelj...ne moraš ni počet rezat, jer ispita za motornu pilu većinom nemamo (čast izuzecima)...ali, nisi pravi rvat ako ne prekršiš barem jedan zakon dnevno...jer zakoni i postoje da bi se kršili!
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Ljudi stolječima griju na drva iz svojih šuma vozili konjima, pa jedino šta je trebalo vlasnički list ništa drugo.... sada imamo modernu tehnologiju i različite načine da si pojednostavimo ali zakoni su sve kompliciraniji, a cilj isti kak i pred 1000 let...pa treba javiti šumama pa ti mora čekirati, pa zmeriti u visini prsa, pa ispit za motornu ...još malo niti iz svoje šume neš smel ...ma
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Uzmi ti tak da ideš po još pa te opet kazne

To je fake news samo da nas zaplaše.
 

Najnoviji postovi

Na vrh