• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dupli Kotaci za Traktore

J

Jadranko

Guest
htje bih da vam predstavim jednu firmu u kojoj sam radio 5 god.ona proizvodi iskljucivo kotace i duple kotace za sve vrste vozila.
neznam kako je to u HR.poznato i prihvatljivo pa molim koji komentar na tu temu.
a evo i link od firme
http://www.schaad.ch [url=http://imageshack.us][COLOR=rgb(243, 121, 52)][I] Obrisan neispravan link. [/I][/COLOR][/url]
Obrisan neispravan link. [url=http://imageshack.us][COLOR=rgb(243, 121, 52)][I] Obrisan neispravan link. [/I][/COLOR][/url]
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Osobno bez udvojenih kotača ne idem u predsjetvenu pripremu tla u prolječe.
Koristim ih samo na zadnjim kotačima na traktoru Torpedo 170 KS i uvelike mi pomažu u kvalitetnoj pripremi . Bez duplih zadnjih kotača traktor propada dodatnih 5-10 cm dublje i otežava mi izradu sjetvene posteljice koja mi je bitna za šečernu repu.

Istina da moji kotači nemaju takve novije priključke odnosno nemaju taj međuprsten nego prostor između kotača ostaje prazan ali to mi nije toliko bitno .
 
J

Jadranko

Guest
to je ovdje u Svicarskoj jako popularno.tj.ovdje seljaci imaju puno vise novaca pa si kupuju za svako sranje po jedan par kotaca.
i to ne samo dupli kotaca nego i onih fix koji su na traktoru.
prave si kotace po zelji tj . koju spuru za koji traktor za koju vrstu posla..ma nisu normanli.
evo sad cak stavljaju na Quad duple kotace..nisu normalni
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Å ta predstavlja ova zadnja slika ?
ATV vuče traktora po njivi , da li traktor ima nešta iza sebe , neki stroj ili to samo pokazuje da i taj mali ATV može po njivi vuči traktora ?

Gdje si radio u švici ?
Imam rodbinu u mjestu Zug i par prijatelja u okolnim mjestima .
Bio sam par puta tamo i svidilo mi se , donekle , brda su prevelika :cry:
 
J

Jadranko

Guest
slika hoce da kaze da ovaj atv sa duplim kotacima ima vise gripa ili kako se kaze na hrvatskom vise snage na tlu nego ovaj bez duplih kotaca,.a obadva su zakacena sa jednom sajlom za traktor koji stoji.traktor je samo kocnica ili tako nesto.kuzis...ima na traktoru jedan kolut i preko njega se ta dva atv natezu..kuzis...i naravno oba atv su iste snage i u istoj brzini..i naravno da pobjedjuje ovaj sa duplim kotacima..
a u svici jos uvijek radim..
ja sam i sada ovdje ja sam kako se kaze na hrvatskom hoby seljak
tj.,moj stari u HR radi poljuprivredu kad mene nema.
a ja sam skoro svaki drugi mjesec dole po tjedan dana....
zug je od mene 45 min autom.
ja zivim u kantonu solothurn....
pozdrav
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Upravo sam pronjuškao po toj stranici te pogledao one filmove o montaži , nisam mislio da je toliko jednostavno montiranje.
Mene zanima nešta drugo ... Vidim da taj sistem ima TUV odobrenje pa je moje pitanje suvišno ali... Da li su ti udvojeni kotači atestirani na 50 km/h i da li pri tim brzinama ima vibracija ? Drugo pitanje bi bilo da li ima kakvih problema sa duplim kotačima kod traktora od 200 i više KS , da li snažniji traktor može pokidati te kopče koje drže drugi kotač i slično ?

Ako imaš neki cijenik nebi bilo loše da mi ga pošalješ , zanima me koliko koštaju kompletni kotači različitih dimenzija i veličina , znači felga + guma + prsten za razmak . Ako nemaš te podatke onda nema veze jel nisam planirao kupnju nego se raspitujem za kasnije kada bi mi možda trebalo. Kod nas znaju tražiti fine novce kada recimo kupuješ novi traktor i odmah si naručiš uske gume i felge za međurednu obradu poljoprivrednih kultura. Pitao sam kod John Deere delera i zamalo sijeo na dupe kada sam čuo cijenu dodatnih uskih kotača :shock:
 
J

Jadranko

Guest
ovako..
imaju tüv i do 40 km/h imas garanciju da je sve O.K...
ja mislim da i preko 40 je sve ok.
a sto se 200 konja tice ma nema frke
mi smo testirali sa Fendt 400 konja ma to ide bez problema u to mozes biti
100% siguran..
cjenik imam od prosle godine posto vise ne radim tamo al je 99% aktuelan.
oni prodaju to ovako :
dupli kotaci sa ili bez guma.
onaj prsten ili ( distanzring ) na njemackom je uvijek u cijeni jer on treba uvijek..
imas razlicitih modela ali je skoro sve na isti fazon..
evo ti samo jedan primjer za cjenu...
znaci traktor oko 75 konja i za njega zadnji dupli kotaci BEZ guma kostaju
oko 4000 kuna...nije bas jeftino zar ne ???
bar ja tako mislim ali neznam sta da ti jos kazem

bok
 
R

Ratarko

Guest
@Jadranko

Oprosti što sam tek sada vidio tvoj odgovor :(
Kada sam kupio Hurlimana od 85 KS uzeo sam za njega i sva četiri kotača sa gumama uskog profila , znači bez prstenova ( distanzring ) , klasična felga i guma koja se montira umjesto serijskih široko - profilni guma. Mislim da sam to zadovoljstvo platio 2500 € , niti to nije baš jeftino.

Ono što mi se ne sviđa u cijeloj priči oko tih duplih kotača je to da se oni ne mogu koristiti umjesto originalnih kotača nego uvijek zajedno sa njima , jesam to dobro shvatio ? Koliko sam ja razumio te felge nemaju " srce " ili ti središnji dio felge koji se montira na pogon traktora nego se montiraju pomoču onih " žabica " odnosno mehanizma za zakvačivanje.

Meni bi recimo bilo puno uporabnije riješenje kada bi imao klasičnu usku felgu sa gumom koju bi normalno mogao staviti direktno na traktor kao osnovni kotač a ako želim da mogu pomoču distanzringa tu istu usku gumu staviti i kao dupli kotač , jel postoji tako nešta ?

Vidim da u toj firmi prave i felge pa predpostavljam da bi moglo .
Meni bi najbolje odgovarala treča felga po redu sa ove stranice jer se može podešavati širina.
Obrisan neispravan link.

Eto recimo da li ta treča felga po redu ide u kombinaciju sa distanzringom i onim mehanizmom za zaključavanje , mislim da ne ?
 
J

Jadranko

Guest
bok
to sto ti trazis se kod nas zove AW Quick ..
to je upravo to..odi na proizvode kod schaad i klikni na ovaj pa ces shvatiti o cemu se radi..
AW quick je distanzring + felga sa srcem...koja pase na tvoj traktor..
ili na bilo koji drugi samo kazes typ i po njemu se busi felga(tj. sajba-srce)
to je i po meni najbolja solucija,jer kad imas par sirih i par uzih guma mozes ih uvijek mjenjati..
i za njihov razmak sluzi taj dist.ring..
to je jednostavno ako me shvacas sta hocu da kazem..
a i AW quick je i najjeftiniji proizvod kod nas. neznam zasto ali je po meni najbolji..
a sto se tice te trece felge,ma nema problema nas patent pase za SVE fixne i ove sto se spura pomjera kotace...
tako da je to universalan proizvod taj dupli kotac..
oni sa tim bas zgrcu hrpu novaca ovdje ,,jer taj njihov patent se koristi u cijeloj europi..a i sire ..
imali smo cak i narudzbi iz novog zelanda i rusije npr...

ja sam razmisljao da u HR probam tako nesto ali neznam bas..
nas seljak nema novaca to je najveci problem...

jer sam pricao sa dosta ljudi i sve se svodi na nedostatak novaca..

eto pozdrav iz hladne svice
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
OK , hvala , vidim da bi se sve dalo napraviti po želji kupca što je dobro.

Po pitanju takve firme u HR...
Našlo bi se novca kod naših seljaka i za taj proizvod.
Onaj seljak koji nema novca on niti ne razmišlja o duplim kotačima jel jedva krpa rupe i na ova četiri bez kojih ne može ali tu je nova vrsta seljaka koji kupuju nove traktore i nove strojeve ( ima ih jako puno u mom kraju ) na njih treba ciljati.
Par reklami po novinama , dođeš na sajam u Gudovac i postaviš štand sa prezentacijom ili napraviš prilog u " Poljoprivrednoj emisiji " ( i to se može iako bi to bila reklama ali o tom po tom ... ) i eto te na konju , firma radi :D

Istina da bi ti za početak trebao još neki proizvod osim duplih kotača , recimo vulkanizerska radnja sa prodajom guma i krenio bi ti posao.
 
J

Jadranko

Guest
pa neznam vidis moj je problem sto ja nepoznam prave ljude.
tj. ljude gdje bih ja mogao to prezentirati.
u mom selu je 5000 stanovnika i to je sve..
a ja posto sam u CH nepoznam ljude..
al sad si me pravo zainteresirao,mogu ti reci da sve ovo sto kazes ima smisla.
ja sam za uskrs 2 nedjelje u HR pa cu tad vidit sta i kako bi mogao u vezi toga..
kazes da imaju neki sajmovi ???
ajd ako znas tocno datume i mjesta da mi javis ,,bilo bi mi stvarno od koristi...
i sta mislis kad bi direktno isao kod recimo "zetor" zastupnika u HR
i ponudio mu ovako nesto,,dali bi to islo??
ili je mozda pametnije prvo ovako na sajmove???


hvala i bok
 
R

Ratarko

Guest
Nema veze što živiš na selu , moje selo ima 400 stanovnika .
Koliko ja znam u prolječe ima sajam u Gudovcu ( tamo je najbolje doči ) ali neznam točan datum , možda netko drugi zna pa neka napiše .
Po mom mišljenju jedan štand na sajmu u Gudovcu bi bio odličan početak za takav biznis ili makar da dođeš i popričaš sa zastupnicima na sajmu. Tamo bi ti bilo lako stupiti u kontakt sa svima dilerima traktora i mogao bi jako brzo saznati da li ima budučnosti takva firma .

Kada sam kupio Hurlimana u Trgo-Gei tražio sam sve četiri uska točka sa gumama i bilo je malo poteškoča jel nisu imali sigurnog dobavljača . Koliko sada znam Trgo-Gea ima sigurnog dobavljača iz Italije za uske felge i opčenito kotače što ne mora značiti da ga nebi promjenili , tko zna , ako ne pitaš nečeš ni ti znati , zar ne ?

Predpostavljam da bi i tvojoj švicarskoj firmi dobro došla jedna podružnica u HR a ti bi mogao biti njihov čovjek.
 
R

Ratarko

Guest
Ja pojma nemam koji bi dan došao , u to vrijeme uvijek ima puno posla u polju pa o tome sve ovisi.
Jedna kiša samo fali i eto mene na sajmu jel onda se ne može raditi u polju 8)
Možda mi ovi gadovi iz MF-a ne isporuče traktor do onda jel kao računaju da bude na sajmu , tko če ih više znati stalno mi produžuju rok isporuke.
 
J

Jadranko

Guest
hvala za informaciju..
ja cu bas sutra pogledat sa mojom firmom pa da se zaletim tada preko vikenda do
bjelovara.
uzet cu par njihovih proizvoda natrpat u prikolicu i eto mene...

mozda se vidimo tamo !!!!!!
 
Na vrh