• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

dzodzo

D

dzodzo

Guest
Pozdrav svima!
Zovem se Goran, živim momentalno u Zagrebu a na proljeće se selim na selo raditi na zemlji. Čujem da je inače teško od gospona seljaka napraviti ali ja vam i nisam neki velki gospon.
Čitam vas već neko vrijeme i redovno nalazim odgovore na raznorazna pitanja al sam i dalje tutlek i nemam gotovo nikakvog iskustva. Volje i želje imam, to da al i to će se vidjet jel fakat uskoro. Unaprijed se ispričavam svima kaj ću možda postavljat glupa pitanja a ja ću pazit da prvo pročitam par puta prije neg kaj nekaj pitam. Idem raditi na velke komade zemlje, riječ je o nekih 1500 ha. Za sada smo nabavili 2 traktora i 2 pluga. Uskoro valjda dolaze sijačice, prikolica, balirka i ko zna kaj nam još nije palo na pamet. Planiramo i uzgoj krava - tele, cca. 80 komada. Oko stotinjak hektara će se ograditi za kravice, uskoro počinje izgradnja štala al čekamo eventualno da prođemo na IPARD-u pa bumo vidli. Za sve ostalo od zemlje još nemamo pojma kaj bi sadili, kolko vidim i čitam u medijima, bolje nam je niš :cry: . Naravno, ako ima ko kakve ideje samo dajte, gladni smo informacija.
Supruga će se baviti više papirologijom a ja više u štali i na traktoru. Planiramo zaposliti i nekoliko ljudi za početak, ako ima koji agronom/agronomica ili veterinar/veterinarka bez posla a s radnim iskustvom i da je s poteza Slavonski Brod - Nova Gradiška, slobodno nek se javi ili na PM ili ovdje. Netko sa srednjom poljoprivrednom i bogatim iskustvom je također dobrodošao. Tek počinjemo, malo smo još neorganizirani ali trudimo se pa se i nadamo dobrom.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kao 1., dobrodošao :!:

kao 2., svaka vam čast :!: :!: :!: prema ovom što si napisao gore, neznam što reći, na ovu situaciju se kretati s time bavit...hmhmhmm

al, želim vam svu sreću :!: :!: :!:


p.s.
od proljeća ču ja najvjerojatnije tražiti posao, a najbolje bi mi bilo da se zaposlim na nekom poljoprivrednom imanju, što mi je i želja donekle, iskustva hvala Bogu imam i u štali i na polju sa traktorima i strojevima :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: možda se i čujemo :D :D :D
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
dobrodošao.... :partyman: :gitarist:

svaka čast ako se počinješ s tim bavit u sadašnje vrijeme....... želim ti puno sreće i uspijeha...

a u kojem to selu planiraš radit??
ako je blizu, mogao bih i ja zaradit koju kunu na godišnjem, nisam baš sveznao,ali neke stvari znam delat.... :mrgreen:

nisi nam rekao, koje traktore imaš???
 
D

dzodzo

Guest
1. Dobro Vas našao! :D

2. Znam što misliš. Sreće će nam stvarno trebati.
:oops:
Od kuda si? Na proljeće smo i mislili početi sa zapošljavanjem...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
dzodzo kaže:
1. Dobro Vas našao! :D

2. Znam što misliš. Sreće će nam stvarno trebati.
:oops:
Od kuda si? Na proljeće smo i mislili početi sa zapošljavanjem...


piše nam ispod imena od kuda smo.......
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ija oču radit ..nije me sramota ...u prstima imam sve kljuceve i gedore svijeta.
Ispada kao zajebancija ali ja sam debelo iskren
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
dobrodošao dzodzo! :D :gitarist:
usput ja sam na potezu SB-NG,gdje bi ti točno radio zemlju,u kojem mjestu?blizu mene ima dosta zapuštene zemlje koju smo tražili ali ne znam zašto ju nismo dobili. :? :( :scratch
 
D

dzodzo

Guest
@Mrki88
Ups, nisam primjetio za lokaciju, hvala. Sigurno će bit potrebe i za sezoncima, pogotovo ako ćemo ići i sa povrćem i voćem. Svakako ću i ovdje javiti i rado ću sačuvati i brojeve mobitela za eventualnu suradnju! :D :D

@puknuti
Rad nije nikad sramota osim možda noćne bravarije i u nekim slučajevima bavljenje politikom ;)

@josip123
Zemlja je razbacana poprilično, u kojem će mjestu bit neka centrala sa štalama i mehanizacijom još ne znam a i mislim da još ni nije odlučeno mada se moramo požuriti ako hoćemo prijaviti projekt na IPARD. Inače, nisam ja vlasnik bit će kako BOSS odluči a ja bum samo zaposlenik. Kako to ide sa zemljom i općinom, da ti iskreno velim i ne znam, ja sam ti tu autsajder.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
dogovoreno....
i inače kada uzimam godišnji jedno vrijeme provedem na baušteli ili slično, a ako bude trebalo, ja još dvoje ljudi imam sigurno....
aktivan sam na forumu, pa tu možeš javljati kad bude potrebe za radnom snagom...

ako treba, i traktor može samnom na dnevnicu.... :mrgreen: :mrgreen:
 
D

dzodzo

Guest
Mrki88 kaže:
dogovoreno....
i inače kada uzimam godišnji jedno vrijeme provedem na baušteli ili slično, a ako bude trebalo, ja još dvoje ljudi imam sigurno....
aktivan sam na forumu, pa tu možeš javljati kad bude potrebe za radnom snagom...

ako treba, i traktor može samnom na dnevnicu.... :mrgreen: :mrgreen:

Odlično! Uh, samo da krene...ne mogu više dočekat to proljeće.
Inače poznato mi to za godišnje :(
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ako bude trebala usluga mehanizacijom mi kada naše pozavršavamo imamo dosta slobodnog vremena,imamo teške traktore,kombajn(e)i sl.Lokacija N.Gradiška.
 
D

dzodzo

Guest
jd4755 kaže:
Ako bude trebala usluga mehanizacijom mi kada naše pozavršavamo imamo dosta slobodnog vremena,imamo teške traktore,kombajn(e)i sl.Lokacija N.Gradiška.

Mislim da mi više nećemo uopće imat slobodnog vremena ;)

Ok, sigurno će usfalit i za oranje i za sve drugo!
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Dobrodošao!!!
Vidim,tek počinješ,a odma tako naveliko!
Želim ti sreču sa svime time!
Što imaš od mehanizacije?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Odlično! Uh, samo da krene...ne mogu više dočekat to proljeće.
Inače poznato mi to za godišnje :([/quote]


stara narodna: " trbuhom za kruhom!"
 
M

Massey4455

Guest
Dobrodšao....
Svaka ti čast za takvu odluku u ovo teško vrijeme za sve a posebno za nas seljake jer nas svi gaze.
nadam se da češ uspijeti i da ćeš shvatiti sve što ti nije jasno te da će ti forum pomoći donekle jer je stvrano vrhunski.
Puno sreće :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Poz i dobro doašao. Ne postoje glupa pitanja, samo... ;) Inaće sistem krava-tele je dobra kombinacija, uvijek se nađe kupca a i dobije se odličnog stajnjaka za povrće i voćke. Ako zaokružite to sve, mogla bi biti dobra stvar. Sad ti je sve na šefovima kako odluče raditi. Sretno i da napreduješ u poslu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
dzodzo kaže:
1. Dobro Vas našao! :D

2. Znam što misliš. Sreće će nam stvarno trebati.
:oops:
Od kuda si? Na proljeće smo i mislili početi sa zapošljavanjem...

sad sam tek skužio da je ovaj post namjenjen meni...hehe :mrgreen:

Ja sam iz podravine, blizu Đurđevca, Pitomače, sigurno ste čuli za ta mjesta!!! :D
 
A

AGRIPLUS65

Guest
dobro dosal
puknuti kaže:
ija oču radit ..nije me sramota ...u prstima imam sve kljuceve i gedore svijeta.
Ispada kao zajebancija ali ja sam debelo iskren
:twisted:sta se ti javljas covjek trazi poljoprivrednike,a ne mehanicare :axe:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
AGRIPLUS65 kaže:
dobro dosal

:twisted:sta se ti javljas covjek trazi poljoprivrednike,a ne mehanicare :axe:
E , znam ja i
1zgwdpu.gif
33wwro3.gif
 
Na vrh