• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodajem Elektoro pumpa 15KW za navodnjavanje

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Ajd da udomimo ovu ljepoticu. Pa ako ima neko da treba ili zna nekoga da treba vecu pumpu za navodnjavanje ili za nesto drugu neka se javi na +387/(0)65/937-453
:partyman::partyman:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
jel je ove prirubnice ne tuše?

Mislis na ulaz i izlaz :scratch
Pa tolika su crijeva pa su tolike i prirubnce :finga:
Tako je kako je, naravno da bi joj veca crijeva vise godila
Mi smo to tako privarili, ko ima veca crijeva nije nikakav problem, odsijece ove i stavi vece
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Mislis na ulaz i izlaz :scratch
Pa tolika su crijeva pa su tolike i prirubnce :finga:
Tako je kako je, naravno da bi joj veca crijeva vise godila
Mi smo to tako privarili, ko ima veca crijeva nije nikakav problem, odsijece ove i stavi vece

to je zvijer od pumpe, ali te prirubnice je ubijaju
ona gornja pogotovo, a i donja je sužena
nemože dati sve od sebe s tim
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
to je zvijer od pumpe, ali te prirubnice je ubijaju
ona gornja pogotovo, a i donja je sužena
nemože dati sve od sebe s tim

Jeste brate nema sta, stvarno je impresivna :supz:
Steta je sto nemozemo iskoristiti sav njen potencijal, pa je zbog toga i prodajemo
Sto se tice prirubnica, takve su kakave su jer su nam crijeva takava kakva su :?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ajde mi reci ako znaš:

- koju količinu vode daje
- koji pritisak ima

Jel to cijena sa elektromotorom?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Ajde mi reci ako znaš:

- koju količinu vode daje
- koji pritisak ima

Jel to cijena sa elektromotorom?

Neznam koju kolicinu vode daje jer ju nismo uspjeli isprobati u punom kapacitetu, Jer je akumulacija bila veoma udaljena (oko 70-80m) pa joj je to bilo malo previse za vuci, a i crijeva nisu bila bas naj sira, pa tako da se nije mogao iskoristiti sav njen kapacitet sto nam je bilo neisplativo da nam radi pumpa od 15KW, a da nije potpuno iskoristena. Ali kapacitet je sigurno obiman sto se vidi kada se vidi pumpa.
A pritisak je kada smo je probali nabijala 5-6 bara.
Da, cijena je za sve u kompletu
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A jel bi mi rekao koji je to proizvođać i model pumpe, da pokušam naći karakteristike na internetu ili kod zastupnika ako ima kod nas.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
A jel bi mi rekao koji je to proizvođać i model pumpe, da pokušam naći karakteristike na internetu ili kod zastupnika ako ima kod nas.

Neznam koji je ni tip ni proizvodjac :scratch
Pumpa je inace kineske proizvodnje
Ima plocica i na pumpi i na motoru ali na kineskom :mrgreen:
nesto se moze skontati ali neke stvari nisu bas logicne.
Recimo ima oznaku cini mi se H to bi joj trebalo biti za pritisak i pise 40 mozda i 50 (nisam siguran) to bi trebao biti visinski stub sto bi trebalo biti 4 ili 5 bara ali nepise ni da je to max ni min, vjerovatno je neka prosjecna vrijednost jer ona i pod ovakvim uslovima kakvi su kod nas bili nabija 5-6 bara tako da :confused:
Mozda nisu kao ovi nasi da sve vrijednosti pisu max koje su u idealnim uslovima, vec realne vrijednosti
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Motor 15 kw, 5 bara, protok može biti do 80 m3 ako je usis 4", ukoliko je 3" onda plafon 60 m3. Poz
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Motor 15 kw, 5 bara, protok može biti do 80 m3 ako je usis 4", ukoliko je 3" onda plafon 60 m3. Poz

Mislim da je usis 4. Bila bi odlicna za navodnjavenje tipa tifon, kisna krila, breneri i to, a i za vece povrsine vocnjaka, gdje netreba pritisak veci od 6 bara
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Oprosti, ali čim je kinez u pitanju odustajem od bilo kakvih razgovora.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Oprosti, ali čim je kinez u pitanju odustajem od bilo kakvih razgovora.

Neznam sta bih ti rekao :scratch, okreni se malo oko sebe pa sve je kinesko :p
Mi licno od kineza imamo dvije pumpe i traktor i sve fercera bez greske, govorim o strojevima, za to para se bolje sigurno nece naci.
Sta si mislio da ce ti svabo napraviti pumpu i motor od 15KW i prodati za 1400e :lol:
Slobodno ti izdvoji par hiljada eurica za zapadni proizvod :blackeye.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Znao sam da će biti ovakvih reakcija.

Iz iskustva znam da škrtac "plaća dva puta". Da imam kinesku pumpu i da radi na režimu na kojem radi ova talijanska koju imam sigurno bih promijenio već 3 - 4 komada.

Svatko kupuje ono što misli da je ispravno, ja mislim da je ispravnije kupiti provjereno nego ići na rizik. Ne znam kakvu imaš proizvodnju, ali ja si ne mogu dozvoliti da u sredini sezone pumpa stane, jer onda nemam vremena za popravak, pitanje je samo sati kad će sunce spržiti papriku. A u takvim situacijama možeš samo isti dan ići kupiti novu, jel tako?

Ispričavam se ako sam te na bilo koji naćin uvrijedio.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Nemam ja nikakvu negativnu reakciju
Ja samo iznosim realnu situaciju ;)
Naravno da su neki renomirani proizvodi bolji od ovih kineskih, ali kao sto sam i rekao to kosta. Da se kupi ovakva pumpa nekog renomiranog zapadnog proizvodjaca treba izdvojiti sigurno preko 3000e, a ova 1000e ;)
Mi smo malu kinesku benzinku koristili par godina za navodnjavanje vocnjaka i radila je bez premca, i danas ju imamo u slucaju da elektro zakaze, a ta mala kineska nova kosta citavih 230e. da mi vocnjaci nisu po brdima i da je akumulacija blize ovu pumpu nikada nebi prodali, navodnjavala bi sve od jednom, ali staces kada smo u brdu.
Mi se licno uopste nebojimo kineskih proizvoda, nismo skrti takva je ekonomska situacija, treba stedjeti :!:.
Staces kinezi osvajaju svijet :mrgreen:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Prodat će se ove godine ;) Suša škripi :)

Valjda hoce, steta je da stoj a prakticno nova pumpa, mislim da je i cijena pristojna :partyman:

Dosla bi u obzir i neka zamjena za neki motokultivator ili utovarivac ili nesto drugo sto bi mi trebalo a nemam
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh