• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Električni pastiri

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja sam imao tri po 500 kn oni iz kućne radinosti (iz bakine kuhinje) i svi su kratko radili, neki par sati, onda sam za 1500 kn kupio u trgovini koji može na bateriju 9V, akumulator 12V i el. energiju 230V. Za sada radi bez grerške 2 god.

220, odnosno 230V možeš koristiti jer je urarna snaga na ogradi ista bez obzira na izvor energije.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pozdrav gajtan
Kako si zadovoljan sa solarnim panelom i punjenjem akumulatora?
Razmišljao sam napraviti nešto slično,jedino sam na stranicama solar shopa našao panele samo od 20w:(

Sorry kaj nisam prije odgovorio... Ne pratim baš redovito forum pa nisam vidio.. Skroz sam zadovoljan s punjenjem. Akumulator sam zadnji put punio negdje u 4. mjesecu i sve radi dobro.. Ako ovih dana bude više oblacnog vremena, možda ga donesem doma da ga malo napunim, onako radi reda.. Inace, sve radi bez greške..

Imaš u Solar shopu svakakvih ploca. Ja imam 30W i isto sam tamo kupio. Ako uzmeš i 40W neceš pogriješiti.
 

kplusvrhnje

Novi član
Tu od
8 Lip 2016
Poruka
1
Pozdrav,

imam pitanje, kupio sam pastir i upute koje sam dobio s njim su na poljskom, a shema je tolko retardirana da je ne kuzim, dakle ukratko opseg koji je pod pastirom stvarno nije velik i snaga bi trebala biti dovoljna za "tri" zice, stupovi su pvc, samo me zanima kako "sprovesti zicu", dakle dali se provodi kao na skici:

- http://i.imgur.com/ozZZxNn.png - dakle zica iz "+" ide u komadu u sve tri visine

- ili ide kao na skici: http://i.imgur.com/06BToDo.png dakle iz "+" ide jedna zica koja se s nekom "posebnom" zicom spaja na ostale dvije zice koje se na kraju "vezu" na izolator

ili kao na skici: http://i.imgur.com/qMDuLB4.png, znaci iz plusa idu tri posebne zice i na kraju ih se spaja na izolator

također me zanima uzemljenje, koji je najbolji metal zabit u zemlju i na njega spojit "uzemljenje"

unaprijed hvala svima na odgovoru ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
po meni prvi primjer , zapravo ne znam ali drugi i treči primer su potpuno isti
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Jedna žica ide na uzemljenje, a druga na žicu na ogradi. Za uzemljenje zabi u zemlju dve pocinčane cijevi od metar duljine. 15-20 cm ispod površine. Znači odkopaj sa štihačom rupu i u tu rupu zabi cijev. Tako oba dvije. spoji sa bakrenom žicom cijevi i to spoji na pastir. Nazad zatrpaj rupe. Drugu žicu spoji negdje na žicu od ograde. Polij po zemlji vodu, stani bos u vodu i primi sa oba dvije ruke žicu. Tako najbolje provjeriš jesi dobro uzemljenje napravil. :(giggle):
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,965
Ja sam napravio metalnu kutiju sa lokotom,sakrijem ga u kukuruz(zakamufliram) ili u šumu ako je blizu parcele,žicu pokrijem sa zemljom ili sijenom(onako neprimjetno,i na kutiji sam na dnu izbušio rupu,i zavrnem jedno sidro za vinograd,a na kraju sidra sam narezao navoj m 14 i zavidam kutiju za sidro,tako da mi ne može odnijet sa kutijom,tako da ismadne kao da je kutija zavidana u zemlju
E sad ako je netko naumio da ga ukrade,može si dat truda i sve razvalit jer ljudi provale i sef,ali do sad funkcionira dobro jer sam doznao da su ga neki već tražili,jer sam preko drugih doznao da su rekli da je žica postavljena,ali da pastira nema nigdje:(grin)::icon_fU: :icon_anal::fiery:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
U moje krajeve počinju nestati pastiri, tako da treba poduzeti nešto.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,965
Meni treba za kukuruz,a njive su tik uz asfalt,tako da moraš biti spreman na sve,znam spojit i dvije njive na jedan pastir tako da pastir zna bit i 100 m daleko od njive,razmišljao sam o solarnoj ploči,ali bi ona otkrila lokaciju pastira :icon_winkle:
A jedan moj kolega je nabavio i neku kameru preko kartice na mob. pa ima ivideozapis,ali je navodno dosta skupa mislim da je oko 1200 kn
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Možda bi bilo jako funkcionalno jedno kinder jaje ispod pastira :biggrin:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,965
Ja uvijek kažem onaj tko ukrade nikad više bogat neće biti jer je ukradeno prokleto,a ja zbog toga gladan neću biti.Osiguram se koliko mogu da mu nije baš na izvolte,a sad ako mu je stalo da ga ukrade nek mu bude na duši :(happy):
A sad da zbog budale idem u ćuzu,radije ne bih?

Ako ništa drugo napišeš minirano,pa nek si misli dali blefiraš
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Nije toliki problem ako ukradu pastir, već šteta od divljih svinja u krumpiru...i ostalo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a jel tko probao ono da se u klip kuruze upakira "kratka " tanđara ..pa kad svinja potegne ubije sma sebe kroz usta ?
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Ja uvijek kažem onaj tko ukrade nikad više bogat neće biti jer je ukradeno prokleto,a ja zbog toga gladan neću biti.Osiguram se koliko mogu da mu nije baš na izvolte,a sad ako mu je stalo da ga ukrade nek mu bude na duši :(happy):
A sad da zbog budale idem u ćuzu,radije ne bih?

Ako ništa drugo napišeš minirano,pa nek si misli dali blefiraš

a ako ovaj ostavi svoju tablu pa napiše da je i on minirao
pa onda ti razmišljaj :icon_anal:
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Bok,

Zamolio bih za preporuku ako netko ima za solarne elektricne pastire, traku i izolatore, duljina je izmedju 600-1100m, radi se o krskom pasnjaku a neprijatelj je divlja svinja. Znam da je nece u potpunosti zaustaviti ali da joj bar oteza ulazak.

Bilo bi idealno kad bi uredaj mogao poslati sms u slucaju prekida trake i sl ispada. U obzir dolaze samo tvornicki uredaji nikakve uradi sam verzije.

Zahvaljujem
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Nađi na netu Biopharm vet iz zagreba i neka ti daju ponudu,imaju vrh električnih pastira bilo solarnih ili akumulatorskih,ili kombinaciju oboje.Ja sam tamo uzeo sve i prezadovoljan sam.Imaju sve za pašnjak i garantirano su najpovoljniji u Hrvatskoj.Recimo primjer 500 metara 10mm trake je 200 kuna.A u ostalim trgovinama je skoro 1 kunu metar trake.Svi proizvodi su njemačke firme AKO
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ako je za divlje svinje onda zaboravi traku, uzmi punu žicu. Ovo kaj ti je kolega reko za Biopharm vet je tocno, Gumex je tu isto jak, imaš i Agrodirekt u Sloveniji, naruciš, sve ti pošalju i platiš pouzecem. I uzmi najjaci moguci pastir koji imaju i to akumulatorski. A solarno punjenje napravi sam ako hoceš da ti funkcionira kak treba. Sve kaj trebaš za solarni sistem imaš u Solar Shopu, mogu ti i pojasniti kaj se kak slaže ali to je sve jednostavno tak da nemaš brige.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Samo od Šivaka ne uzimajte pastire.Ja sam uzeo prvi put kada mi je trebao novi i odmah nakon prve upotrebe je pregorio procesor.Js ga zovem i kaže mi pošalji mi ga i ja ti šaljem drugi.I pošalje drugi i taj isto pregori odmah prvi dan.I opet ja zovem i veli on poslat ću ti par čipova pa si mjenjaj,lako je to!I kaže utičnica ti nevalja pa varira napon.I sad meni čudno kako sve ostalo radi na toj utičnici a samo taj pastir ne radi.I posudim od bratića neki stari pastir iz 80tih na kojem se žica šarafa u držače.I vidim radi bez problema pa sam naručio ovaj što sad imam Ako duo power x4000,kombinacija akumulator ili utičnica i evo već 3 godine radi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh