• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Električni pastiri

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ja imam od šivaka već 7 god 2 kom i rade bezprijekorno :(blush):

Rade ako su spojeni na bateriju ili ti je struja stabilna da ne varira napon.Ako ti struja varira onda će odmah pregorjeti.Rekao mi je on sam da im je napravio pre malu toleranciju na visinu napona.Moj stoji u kutiji od kad sam ga kupio,nisam ga vise nikada popravljao.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571

Jel si zvao u biopharm?Oni su zastupnici firme AKO i kod njih bi ti bilo dosta jeftinije sve ovo što si uzeo.Ja imam sličan pastir kao ovaj što si naručio samo što je jači i koštao je manje kod njih
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Sa biopharm stranice su preusmjerili na ovu kada sam gledao...tako da mislim da je to jedna te ista firma..
 

Slatki13

Novi član
Tu od
4 Lip 2018
Poruka
10
Nije li bolje staviti obicnu pocincanu zicu umjesto ove s nitima? Ipak, vremenski uvjeti naprave svoje.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Preveliki je otpor struje i neće ti funkcionirati onda.Veliki su gubici napona,pa ti je kao da i nije pastir priključen.Ove žice što su za to nisu tako loše,imam ja već 7 godina pa joj nije ništa.Malo je izblijedila boja od sunca ali to je to,a 500 metara je bilo 200 kuna
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Bio pharm-vet,pogledaj na ovim linkovima gore što je kolega stavio.Tu ti je najjeftinije
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Ako bih pastir stavio u prostoriju koja je pored korala za konje, najviše zbog sigurnosti jer se ključa, a i zbog neke estetike.
Kako onda dovesti signal od pastira do same ograde?
U prvi mah sam mislio standardnim izloranim elektro kablom 2,5 mm, međutim navodno on ne podnosi toliku voltažu.
Traku, sajlu, pocinčanu žicu ne bih upravo zato jer su neizolrane.
A tzv. podzemni kabal koji je baš za električne ograde je skup.
Trebam riješiti cca 20ak metara voda od pastira do početka ograde, sve bi išlo po zidu djelom unutarnjem djelom vanjskim. Hvala na idejama.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Koliki je napon pastira u praznom hodu? Ako nije više od 5 - 6000 V onda može i obični izolirani kabl 1,5 mm. Na tom naponu i obična izolir traka drži da ne probija.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Kod mene je pastir pod krovom ispred štale i isto ide oko 20 metara žica po zidu.Obična traka sa kojom mi je i pašnjak ograđen.Samo sam izbušio par rupa u zidu stavio tiple i zašarafio izolatore od stupaca unutra.I riješena stvar.Čak mi je u produžetku traka razapeta po rogovima i drveću da mi ne smeta za traktore.Normalno preko izolatora ide svuda
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Pa nemam pojma, ovoza obični elektro kabal sam čuo od trgovca. A golu traku po zidu šupe ne bih jer ću se i sam zakačit na to :)

Nego kako zatežete i fiksirate i kako krpate trake bez upotrebe onih skupih spajalica, španera i krajnjih izolatora?
Dakle imam samo obične izolatore za traku. Je li dovoljno zategnuti i na krajevima zavezati na čvor ili dva za neki stabilniji stup sa izolatorom? Kad se krpa ili nastavlja, dovoljno isto svezati u čvor?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Ja ručno zategnem bez ikakvih španera i na krajnjem izolatoru samo zavežem. Isto tako kad je treba nastaviti samo svežem u čvor. Kakvi skupi španeri i spajalice :icon_axe:
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Baš to,zatežem tako da zamotam par krugova na izolatoru.Spajam tako da zavežem u čvor i na kraju zamotam čvor sa malo obične žice za slučaj da nema dobrog kontakta
 

Najnoviji postovi

Na vrh