• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

elektro cikli ili skuteri na elektro pogon...

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
trenutno sam u Kini na primopredaji novog broda i iznenadjen sam kako svi koriste ove elektricne skutere i trokolice.... cak i stare motocikle su preuredili na nacin da su skinuli motor sa unutrasnjim sagorijevanjem i ugradili elektro pogon...

domet je do 40km kada su akumulatori noviji... ovisno od modela, moze biti od 4 do 6 akumulatora 12V 15Ah... trokolice za teret idu do 20km... jedan tip u brodogradilistu se vozi svaki dan od doma 28km i nazad... ugl u brodogradilistu stavi na punjenje i opet je miran za nazad... optimalna brzina je od 30 do 35km/h do max moze 45km/h










probao sam ic jedan djir na trokolici i stvarno sam iznenadjen kako vuce.... mislim da u ravnoj slavoniji bi bio pravi pogodak imat ovako nesto umjesto bicikla...

cijena skutera je od 1000 kineza, a to je odprilike nesto malo manje kuna... 1 kinez je 0.98kn...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja još nisam bio u gužvi pokraj koje je prošlo ovakvo vozilo a da nije bilo podsmjeha ili izrugivanja .

Eto neki dan govori kolega : nije mi jasno zašto po zagrebu kruže montići kad je zagreb idealno mjesto za jedan city bajk .

Montići su atraktivni izgledoam, montići su IN , onu su na svim reklamama , a kaj je najvažnije montiča ima prijatelj iz škole .

Društvo u kojem je bitna marka garderobe od njezine svrhe nije dozrelo za takve igračkice .
Kad je došla kod nas era skutera ( koja fala bogu prolazi) prvo pitanje je bilo" koliko ide" ...
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
...eh, nase drustvo i elita koje kad drzis svinju u svinjcu onda si "seljak",dok ako drzis svinju u stanu i vodis je kod frizera i pedikera onda si IN i gost na svakojakim crvenim tepisima.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
E kad bi to počeli voziti bogati ili kako to kod nas govore javne ličnosti onda bi se prodavalo kao alva .
Isko kao kad su ti isti počeli držati pese maltezere, pekinezere ,šnaucere i ostale jeftinije primjerke pizdolisca pa čak i portugalski vodeni pas uz kojeg se obavezno spominje kako živi u bijeloj kuči .
Nema kuče ili stana koja nema tog vraga ispod stola , muči se , kupaju ga i šišaju a nemaju poima zašto ga tamo imaju
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ove godine na danima piva u Karlovcu je bio štand sa izloženim elektrociklima. Uglavnom cijene se kreću oko 8500 kn pa na više. Znači jedan klasični MTB preuređen na struju je u toj cijeni. Domet sa jednim punjenjem je između 30 - 70 km. Garancija na elektro sklop je 1 god. a na ostalo 5 god. Vijek same baterije je cca 5 god. znači slično kao i akumulatori u vozilima.
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
Kod ovih mi se svidja sto su napravljani kao skuteri...elektromotor im je ugradjen u zadnji kotac, tako da nema prijenosa lancem....zadnja osovina sa jedne strane je izbusena uzduzno za zicu kojom se dovodi el energija...kada se vozi "gas" se dodaje kao na klasicnom skuteru, a svaka nizbrdica i kada se gas odpusti,tada se automatski prelazi u punjenje akumulatora...

Da mogu sa njim na avion,kupio bih si jednog....ne treba registracija,ne treba benzin,samo koji kWh struje godisnje.....

Trokolice imaju elektro motor kraj zadnje osovine.... Ove sto su napravljene za 500kg nosivosti imaju cetiri akumulatora po 75Ah....
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Ove godine na danima piva u Karlovcu je bio štand sa izloženim elektrociklima. Uglavnom cijene se kreću oko 8500 kn pa na više. Znači jedan klasični MTB preuređen na struju je u toj cijeni. Domet sa jednim punjenjem je između 30 - 70 km. Garancija na elektro sklop je 1 god. a na ostalo 5 god. Vijek same baterije je cca 5 god. znači slično kao i akumulatori u vozilima.

Imaš već za kupiti setove za preradu običnog u el bicikl za oko 3000 kn ne vidim razlog zašto davati 7-8 tisuća kad možeš za duplo manje novce sam složiti el.biciklo http://hobiportal.com/index.php?option=com_content&task=view&id=9&Itemid=35
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Znam da ima setova za slaganje, kolega mi je rekao da na e-bayu ima toga i za cca1000kn. Mislim da je to vrlo isplativo stavit i za gradsku vožnju odlična stvar. Jedini problem kod nas je KRAĐA. Bicikli se kradu za nepovjerovat, kako bi tek bilo kad bi ovo negdje ostavio bez nadzora.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
E kad bi to počeli voziti bogati ili kako to kod nas govore javne ličnosti onda bi se prodavalo kao alva .
Isko kao kad su ti isti počeli držati pese maltezere, pekinezere ,šnaucere i ostale jeftinije primjerke pizdolisca pa čak i portugalski vodeni pas uz kojeg se obavezno spominje kako živi u bijeloj kuči .
Nema kuče ili stana koja nema tog vraga ispod stola , muči se , kupaju ga i šišaju a nemaju poima zašto ga tamo imaju

evala asu!!!:drink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh