• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektroinstalacije IMT 539

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Nisam primijetio, onda treba brava druga , ali obavezno ona na vijke jer ona sa stopicama mi nije nešto.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Nije ni meni, baš sam jučer mjenjal kumu. Kupil je neku Češku na stopice samo 30 je na šaraf.
Sreča da je i stara bila na stopice kaj nisam puno posla imal a i tu dolaznu kad sam stopicu odrezal da spojim na novu sam jedva navlekel gore kak su žice kratke.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
256
Kupil kod Masive neku iz Srbije, mislim i traktor i brava iz iste fare pa budu si dobri. Na stopice je neda mi se mijenjati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mikiai

Aktivni član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
140
Ekipa pozdrav,imam jedan problem sa instalacijom na imt 542.Naime kada ga idem upalit cuje se samo klik,ali ne svjetli ni lampica od alternatora i ne "fila" akumulator
Od kud da krenem?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Prvo napuniti i provjeriti da li je akumulator prazan ako već jedno vrijeme ne radi punjenje, zatim provjeriti da li na kontrolnoj lampici ima kakvog napona, ako nema provjeriti da li je izgorio koji osigurač. Provjeriti ispravnost same lampice, ako je instalacija u rasulu onda treba i alternator provjeriti da li je on ispravan.
 

mikiai

Aktivni član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
140
Aleternator je bio kod majstora prije mjesec dana,osiguraci pregledani.Probam sutra pa javim
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Onda se treba bazirati na osigurače, bravu i lampicu, to da su oni pregledani ponekad ne mora značiti ništa, može biti loš spoj a vizualno dobro izgleda. Da li je tko što sa instrumentom ili ispitnom lampicom provjeravao ili samo vizualno?
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,305
Zakaj šparaš na antifrizu? To i nije neki trošak.MUHA ti bu boje objasnil zakaj je bolje antifriz v kileru,neg da je suhi prek zime. Moj bratić je 558 ostavil praznoga,došel sinek kresnul traktor i tak otišel pajdaša zvleči z grabe. Epilog sigurno znaš
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
256
Negde pomalo gubi vodu pa mi se neda trošiti na antifriz a ovi moji 2 su samo meni na brigi pa se nebu niš desilo, tak se dela već 43 godine toliko mu je let!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NikolaM

Novi član
Tu od
16 Ožu 2024
Poruka
3
Bok ekipa
Trebam hitno pomoć.
DAnas traktor ne pali. Zavrtio 3 puta i nakon toga više ništa. Nakon kopanja skužim na bravi paljenja da su sve 3 žice u kratkom spoju, tj. Imaju kontakt. Bravu sam samu za sebe ispital, radi ok.

Jel su se ngde zice zeznule pa je u spoju?


Di kopat dalje? Kaj tražit?
Akumulator je novi, automat stavljen novi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Ako je hitno otpoji akumulator i upali na guranac.
Kad obaviš to kaj je bilo hitno onda instrument u ruke i redom.
 

NikolaM

Novi član
Tu od
16 Ožu 2024
Poruka
3
Moja neka pretpostavka je da su se žice negdi oštetile i napravile kratki spoj?
Ubiti kaj napravit?
Raskopat sve i redom žicu po žicu provjeravat?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Ako je kratki spoj ili ti kuršlus onda kad stavljaš klemu imaš iskrenje, a ako si uporan imaš dimljenje iz žica.
Pošto u tebe ne pali ja bi rekel da imaš prekid sa brave prema automatu.
Instrument ili probir lampa u šake i u traženje gde ima, a gde nema.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
256
Bok ekipa
Trebam hitno pomoć.
DAnas traktor ne pali. Zavrtio 3 puta i nakon toga više ništa. Nakon kopanja skužim na bravi paljenja da su sve 3 žice u kratkom spoju, tj. Imaju kontakt. Bravu sam samu za sebe ispital, radi ok.

Jel su se ngde zice zeznule pa je u spoju?


Di kopat dalje? Kaj tražit?
Akumulator je novi, automat stavljen novi.
Jesi pregledao Bosh bravu, da nije probila?
 
Na vrh