• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

elevatori

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
evo malo...ovo je moj 8metraš..
prednja strana
Obrisan neispravan link.
zadnja strana
Obrisan neispravan link.

inače koristimo ga za transport bala na štagalj...a u jesen za kukuruz(klipove)...
 
Q

quercus_robur

Guest
hej. Jel znaš možda jel ima dužih? I di se takve stvari mogu nabaviti rabljene?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e ne bi znao,ovaj smo nabavili privatno,kod čovjeka kojem više nije trebao...a za dulje od 8 metara nisam čuo...bar ovakve široke.
 
B

branko

Guest
ovaj na slici mi izgleda da je saricev proizvod tj ferostroj, novigrad podravski, ali koliko znam on ih radi samo 8 metara, mada je moguce naruciti i duzi. rabljeni se moze nabaviti vec od cca 2000 kn pa na vise.
 
Q

quercus_robur

Guest
vidio sam prije par tjedana novi. Isto osam metarski. Lik traži osam tisuča kuna. Meni je to previše za takav stroj. A nema se na njemu što pokvarit, pa mi je bolje uzet polovni. Samo nisam nigdje naišao da se takvo što prodaje polovno. A možda se slabo informiram.

A duži mi treba jer je maksimalna visina na koju baca negdje oko pet metara. Meni treba da baca barem na osam. Za bale, a za đjubre mi je opet pre dugačak.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
branko kaže:
ovaj na slici mi izgleda da je saricev proizvod tj ferostroj, novigrad podravski, ali koliko znam on ih radi samo 8 metara, mada je moguce naruciti i duzi. rabljeni se moze nabaviti vec od cca 2000 kn pa na vise.

je,u pravu si,to je majstor Å arič Nikola..još ima na njemu njegova naljepnica...
 
Q

quercus_robur

Guest
Odakle je taj Å arič Nikola, u telefonskom imeniku ga nisam našao. Tj, ne piše da ima neki Å arič s bravaskim obrtom

*zjockoo
gledao sam elvatore, nema ju baš neki izbor i nisu duži od osam metara, ali sviđaju mi se njihove šneke iliti transporteri. A vidim imaju i neke sjetvospremače, al ne radi im slikica.
 
B

branko

Guest
za hrastica, prije se obrt zvao saric nikola. sad se zove ferostroj, novigrad podravski, na podravskoj magistrali izmedju koprivnice i djurdjevca. ima ti web stranicu ali je neupotrebljiva, http://www.ferostroj.hr, u tel. imeniku imas broj pod ferostroj.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
@quercus robur
Mislim da se posebne izvedbe mogu naručiti, znam da su radili mješaone izvan serije prema željama kupaca, pa možda da nazoveš pa pitaš. Znam da su prodali vec puno transportera i elevatora jer su ispravili "dječje bolesti" na njima i dobro rade.
 
Z

ZORAN BUKUR

Guest
Ja imam ovakav sa gumenom trakom a pravi ga privatnik kod nas na ovoj slici sam dizao psenicu na tavan
2s68rqg.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Da malo dignem ovu umrlu temu ovako trebali bi mi zupcanik i ona osovina sta su za prijenos na elevatoru ko na slici na prvoj strani od kolege @abrkili ako ko ima ili zna nekog da ima nek mi javi moguce i kompletni dio naprijet s osovinom ostalo mi ne treba!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh