• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elios

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Baš sam malo šaltao po internetu i naletio na nešto što nisam ni znao da postoji. Kroz dogledno vrijeme planiram kupiti traktor cca 70 ks bez kabine i tu bi mi se ovaj ljepotan mogao uklopiti. Vidim da 72 konja s kabinom i prednjim utovarivačem košta 34000 eura, dakle dosta bi se još cijena snizila bez kabine i utovarivača.
Inače ima modeli od 72, 78 i 88 ks. Sad bih molio znalce da mi malo objasne. Kaže motor proizvođač FPT. Koji je to proizvođač. Znam da su prije imali JD motore.
 

Prilozi

  • 112507_72dpi,property=data,lang=en_UK.jpg
    112507_72dpi,property=data,lang=en_UK.jpg
    83.8 KB · Pregleda: 348
  • 111761_72dpi,property=data,lang=en_UK.jpg
    111761_72dpi,property=data,lang=en_UK.jpg
    83.8 KB · Pregleda: 342
  • 111750_x1024y768,property=data,lang=en_UK.jpg
    111750_x1024y768,property=data,lang=en_UK.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 341
  • 111485_x1024y768,property=data,lang=en_UK.jpg
    111485_x1024y768,property=data,lang=en_UK.jpg
    80.4 KB · Pregleda: 401

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Kako nisi znao da postoje ti modeli?
Evo jedna slika iz Gudovca,i meni su ti traktori prekrasni! :)

 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Jednostavno nisam znao, nisam ni gledao claas traktore. Uvijek me odbijalo što sam čuo da imaju JD motore. Ne znam zašto, ali jednostavno mi ne sjeda JD nikako.
 
B

BAGERISTA

Guest
Kako nisi znao da postoje ti modeli?
Evo jedna slika iz Gudovca,i meni su ti traktori prekrasni! :)


Strojčina ,,,mali a nabijen,,preljep....:prayer::prayer:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Baš sam malo šaltao po internetu i naletio na nešto što nisam ni znao da postoji. Kroz dogledno vrijeme planiram kupiti traktor cca 70 ks bez kabine i tu bi mi se ovaj ljepotan mogao uklopiti. Vidim da 72 konja s kabinom i prednjim utovarivačem košta 34000 eura, dakle dosta bi se još cijena snizila bez kabine i utovarivača.
Inače ima modeli od 72, 78 i 88 ks. Sad bih molio znalce da mi malo objasne. Kaže motor proizvođač FPT. Koji je to proizvođač. Znam da su prije imali JD motore.

To ti je Carraro traktor u potpunosti. Renault je imal odprije udjela u Agritliji, te su svi takvi Renault traktori bili u osnovi Carraro.
Na ovima ti je motor Iveco NEF, umjesto zračno hlađenog Deutz 914 motora, koji je izbačen radi ekologije.
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Gledao sam novog Eliosa 210. O ovim traktorima nemam puno informacija. Radio bi sve ratarske poslove, od osnovne obrade do sijanja. Kako su se pokazali, mane karakteristike. I kako on ide u brazdi sa gumama širine 540?
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Gledao sam ga uzivo. U odnosu na sdf mi djeluju mnogo ozbiljnije. Kako su se eliosi -cararo pokazali?

Carraro s FPT (Fiat) motorom.
Pogledaj si ovog rabljenog, možeš i uživo:
Da li vrijedi 8000-10000 evra vise u odnosu na sdf turske proizvodnje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Sigurno...iako mi se ne sviđaju neke stvari kod Carraro transmisije.
Gledaj i Case/New Holland modele.
Ovaj na oglasu ima stariji motor od 3,2 litre, dok su novi 3,4 litre i idu do iznad 100ks.
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Gledao case a seriju. Nije mi se svidjela.
Sta ti je spprno kod cararo transmisije. Ovaj sto sam gledao bio je 4x3 i mehanicki se polovi i mehanicki reverzer

Case a72 o elios su u 1000 evra. A case je u slabijoj opremi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Sigurno...iako mi se ne sviđaju neke stvari kod Carraro transmisije.
Gledaj i Case/New Holland modele.
Ovaj na oglasu ima stariji motor od 3,2 litre, dok su novi 3,4 litre i idu do iznad 100ks.
Koji model preporucujes od case/ hollanda od cc 80 ps.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Sta ti je spprno kod cararo transmisije. Ovaj sto sam gledao bio je 4x3 i mehanicki se polovi i mehanicki reverzer
Recimo, raspored brzina. Polovičke imaju preveliki korak, brzine kardana ne možeš mijenjati iz kabine...

Sam pogledaj kaj se tiče ponude iz CNH. Ovdje ima dosta ljudi koji imaju NH strojeve, pa su mjerodavniji od mene.
 
Na vrh