• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

EUROWOLF i EUROPARD

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: EUROWOLF i EUROPARD samo komentari vlasnika

Pa dobro puknuti koji vrag??
Napisal sam kaj vidim da se događa kod striakna na kinezu. prednji kotači stoje previše ukoso i traktor vozi malte ne po samom vanjskom rubu guma. Špur je ok, kakve veze ima sad to jedo s drugim.
Jednostavno mu tak stoje kotači a ne vidim da bi se nekaj dalo poštelati glede toga.
Nisam stručnjak i ne želim pametovati o nečemu kaj mi život ne znaći, samo velim ono kaj vidim.
Ako kotači na upravljivoj osovini stoje ravno, znači pod kutom od 90° i ako imamo dobro naštelan špur nebi smjelo trošiti gume.
No ako stoje baš izraženo ukoso i očigledno se vidi da voze po vanjskom rubu, a samim time i deru taj dio gume, nekoliko vlasnika mi je reklo da su nakon nekog vremena samo zamjenili gume i voze dalje.
Znam da me razmeš i smatram da ne zaslužujem da se uspoređujem s oficirom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Piše ljepo u naslovu "samo kometari vlasnika "
Ja vam nebum ništ poštelal.
samo da vas obavjestim da sad mogu svoja iskustva i mišljenja dati i oni koji ih nemaju.
Tema ima novo ime :icon_wink:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ako nikak drukčije onda pošteno . :(clap): Znači moremo dati iskustva i mišljenja ako ih i nemamo .Sad smo povlaštani kak i naša vlada .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
A čuj, možda ste čuli gde u lokalnoj birtiji ili vam je sused pripovedal da tam neki u trečem selu ima ......

Neki ljudi koji ga nikad nisu imali, imaju veča iskustva nego neki koji ga imaju, a neznaju pravilno s njim raditi, pa zato samo napred :icon_thumright:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: EUROWOLF i EUROPARD samo komentari vlasnika

.....Ako kotači na upravljivoj osovini stoje ravno, znači pod kutom od 90° i ako imamo dobro naštelan špur nebi smjelo trošiti gume.
No ako stoje baš izraženo ukoso i očigledno se vidi da voze po vanjskom rubu, a samim time i deru taj dio gume, nekoliko vlasnika mi je reklo da su nakon nekog vremena samo zamjenili gume i voze dalje.....
u odnosu na šta stoje pod 90°? pogledaj upravljački most nekog IMT-a uvjerit ćeš se da nigdje nema pravog ugla, još bi bolje bilo podignut most sa skinutim točkovima i glavčinama (muhanicar sigurno ima takvu sliku :) )
vidio si nekog mercedesa sa točkovima zaokrenutim do kraja, izgleda kao da je nešto slomljeno, kad ispravi točak stoji ravno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,701
Šanana, pogledaj malo na Exploreru kam su nagnuti kotači dok skreneš, a i dok stoje ravno ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne ne i ne dečki, razmem ja vas, ali vei ne razumijete mene :)

Na Exploreru kotači stoje po meni ok (nije možda baš striktno pod 90°, možda koji stupanj odstupa, no neprimjetno i guma cjelom svojom površinom prianja na tlo. Čak i kad se smota pun lijevi ili desni, nema nekog posebnog naginjanja, valjda zbog malog anjšlaga.
Dok recimo prednji most na FIAT traktorima kad se smotaju kotači, toliko se nahere da čovjek misli da nekaj ne štima :)

IMT ko imt, prednji kotači kod solca stoje pod određenim kutem i kad se smota isto se malo naginju, ali kod kineza, baš mi je taj kut previše izražen, ne samo kad se smota, neg opčenito kad kotači ravno stoje vidi se da su baš nagnuti, nemam ja ništ protiv toga, ako tak mora biti neg bude, no siguran sam da vozi više po vanjskoj strani gume i da ju prije podere.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
A jeste napeli na taj nagib :mur:a kak stoje na rusu ili na kamionu tatra ?
Traktori ne rade isti posao ni ne voze po istim putevima i normalno da ne troše jednako gume jer ni prednji pogon jednako ne koriste .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nije to uopče ni bitno!
Samo nek sve uredno radi, koga briga kak stoje kotači dok se sve vrti :)
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
kojekakvi nagibi moraju postojati....ne moraju ali bi trebali
potrošeni dijelovi i želja za štelovanjem umjesto zamjene su nešto sasvim drugo
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
Wolf spremno čeka zimske radosti ,,,
 

Prilozi

  • 2013-12-16 15.27.31.jpg
    2013-12-16 15.27.31.jpg
    62.9 KB · Pregleda: 257
  • 2013-12-16 15.27.06.jpg
    2013-12-16 15.27.06.jpg
    63.4 KB · Pregleda: 247
  • 2013-12-16 15.27.48.jpg
    2013-12-16 15.27.48.jpg
    59.4 KB · Pregleda: 198
Posljednje uređivanje:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Kako se ponasa sa utovarivacem, koliko kg moze podici?
 

Moslavac

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
32
Ajde ljudi pomoć, trebam neke dijelove motora za eurowolf jel znate koga????
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
a koji dijelovi konkretno trebaju ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Moslavac

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
32
brtve motora, dize, klip, ventili
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
Probaj nazvati firmu Danijel u pleternici oni su imali dijelove , 099 2210898 goran .
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
Imam jos jedan kod kojeg sam uzimal cilindre , željko horvat 098 248117. Probaj njega nazvat on se nalazi u mjestu kloštar podravski .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, probaj kod Horvata potražiti, on je prije par godina imao zastupništo za EuroWolf i Jinma traktore, kod njega su stizali u kontejnerima i montirani su kod njega u hali, bio je čak i u Kini u tvornici traktora.

On ti je u mjestu Kozarevac, općina Kloštar Podravski, to ti je 4-5 km od mene, inače njegov stariji sin koji je također serviser za Eurowolfa je moj kum :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh