• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FAHR 1200

R

Rajtek

Guest
Zakapario sam jučer Fahr-a 1200 1974.g sa žitnim hederom i kolicima.
Kabina je od zmaja. Sad jučer sam to išo malo gledat, nisam ni namjeraval kupovat al mi se svidil, pa rekoh zakaparit ću ga pa kam puklo da puklo. Cijena mu je 5000€, sad jel mu realna cijena neznam.
Molio bih Vas sve one koji ga posjeduju, rade s njim ili su radili, da mi kažu njegove glavne nedostatke i koje su mu kritične točke, šta se najviše odlazi i na kaj moram obratit pažnju. :scratch :scratch :scratch :scratch
 
R

Rajtek

Guest
E da kombajn sam uzeo za vlastite potrebe, znaći za sovojih 10-15 ha pšenice i isto tak kukuruze.
 
Z

Zlatko

Guest
Pozdrav! Moj susjed ima jedan 1200 i jedan 1102. 1102 je u fazi restauracije a sa 1200 radi. Otkad ga ima nikakvih problema (10 god). Neki dan je prvi put mijenjao onaj široki remen za pogon vršalice, bio je u lošem stanju ali bi još radio i ležaj na ventilatoru do varijatora. Ostalo remenje u vrlo dobrom stanju i još nose oznaku KHD-FAHR. Motor nepoderiv, Deutz F6L912, na pločici piše 130 KS.Mislim da ima žitni heder 3,6m, kukuruzni 4 reda.
Za tvoju površinu idealan, možeš još i sa strane malo u zaradu. Koliku širinu žitnog hedera imaš?
Obrati pažnju kao i kod svakog stroja na održavanje, čišćenje i podmazivanje. Pazi da ti motor nije zauljen i mastan, jer onda mu se na rebra za hlađenje nahvata prašina ,koja inače samo proleti na drugu stranu, i motor ti se pregrije ili zapali, ako ti je remenje loše i slabo zategnuto isto se hoće zapaliti, pazi da ti je kosa oštra itd.
Susjed kad je kupio prvi kombaj, čini mi se Claas Columbus, vježbao je već po pokošenom tako da ne može pokvariti, a i ljudi su bili sretni kad im je malo niže pokosio slamu.
Za cijenu ti ne bih znao reći, ako je mene neki djed tražio za staru kramu od traktora 2000 ojra onda ovo nije puno.
Sretno!
 
R

Rajtek

Guest
Žitni heder je 4,2 m , a također ima i 4 reda adapter za kukuruzu john deer.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
uf na 4.2m hedera nijje bas dobo...
to ce ti idi po zemlji jos polakse od zmaja 133..
pa ja imam na 3m 115cm ulaza a na 4,20 ti ide 160cm ulaz ako zelis da to ide ko strijela...
koliko ks ima motor??
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
marko hurlimann xa86 kaže:
uf na 4.2m hedera nijje bas dobo...
to ce ti idi po zemlji jos polakse od zmaja 133..
pa ja imam na 3m 115cm ulaza a na 4,20 ti ide 160cm ulaz ako zelis da to ide ko strijela...
koliko ks ima motor??
Nebi se složio s tobom, novi DF ima na 160 ulazu 7,2m heder.

4.2 heder nije puno za ovaj kombajn, jer nema sječkaru.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
pa dobro ali ja velim iz prakse kako ljudi imaju kod mene da to ide nekom brzinom ......
ovaj ce mozda ici ali nista vise od zmaja.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
marko hurlimann xa86 kaže:
pa dobro ali ja velim iz prakse kako ljudi imaju kod mene da to ide nekom brzinom ......
ovaj ce mozda ici ali nista vise od zmaja.
Ići će brže od Zmaja 100% :!:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
evo za usporebu:
claas domiator 108 5.5m hedera 160cm ulaza
claas mercator 50 3.0m hedera 115cm ulaza..
oba rade sa sječkom i moj mercator u istom vremenu pozje vise od dominatora,,,,,..
tak da ce ovaj kombajn koji ima 4,20 i 110cm ulaze biti spor..
kod mene su na dominatore 108 stavljali 4,20m hedera i onda ode brzinom ko moj mercator...
mozda izgleda smijesno ali je atko..
 
Z

Zlatko

Guest
susjed sa 3,6 m zahvata ide oko 6km/h , sa 4,20 će ići malo sporije ali bar će imati dobru preglednost, a 110 cm ulaza nije malo, mislim da ni bubanj ne može više progutati.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Zlatko kaže:
susjed sa 3,6 m zahvata ide oko 6km/h , sa 4,20 će ići malo sporije ali bar će imati dobru preglednost, a 110 cm ulaza nije malo, mislim da ni bubanj ne može više progutati.
Sa 4.2m će ići 5 km/h što sasvim solidno, a Zmaj ide 2 km/h, tak da je opet duplo brži od Zmaja 142.
 
R

Rajtek

Guest
Jučer vozili pilu doma. Trebalo nam je dosta. Krenuli smo u 9 i 20 a kući stigli u 16 i 20 uz to da nam je u kutini puko remen od turbine za hlađenje motora,pa smo tu izgubili 2 sata dok je bratić od doma dovezo novi i dok smo ga zamjenili. Susjed veli da kombajn radi ko vurica i da je dost stabilana na cesti da ne pleše.Tek Kad ga uteramo u polje, onda se bude znalo na čemu smo...
Uglavnom evo par slikica....
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Rajtek

Guest
E da , nisam reko od kud smo ga vozili.
Kombajn je iz Bobine županije, Požeško-Slavonske, mjesto Gaj, znaći od Gaja smo išli prema Banovoj Jarugi, Kutina, Sisak i doma. Ima 86 km puta....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
u pa dosta si se ti dimo vozio :| :| :|
sretno sa kupljenim srojem..
malo nabacis koju glaž na kabinu i u polje s njim ;)
 
R

Rajtek

Guest
Dobili smo mi i orginal stakla od kabine, sam treba kabinu još doradit, malo ju bolje učvrstit i stavit stakla gore...
 

Najnoviji postovi

Na vrh