• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fahr D160

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Imam traktor Fahr D160 (stari traktor iz 1955 godine), koji je bio zapušten i nefunckionalan, stojao je decenijama...
uzeo sam da ga sređujem, pumpa visokog pritiska je zaribala (elementi), i dizne... Stavili smo nove elemente (ne identične kao prethodni) ali sa istim heliksom (u istu stranu)... stavili nove dizne (mislim da su na 160bara naštelovane) od golfa dizne... traktor je upalio i pali, ali teško.. Prilikom paljenja dimi beli dim... Kad upali i zagreje se... posle pali odmah, mada dimi po malo beli dim...

mislim da nešto nije u redu sa vremenom paljenja, da kasni... pumpa je jednostavna, nema nikakav regulator, samo letvu koja okreće elemente, regulator je u motoru... Postoji jedna poluga sa strane kao na slici... da li neko moža zna da li tom polugom može da se reguliše paljenje... Ne smem to da diram (pošto iz motora izlaze klipovi koji pokreću elemente pumpe pa se plašim da se možda ovom polugom ne reguliša dužina hoda pa da se ne desi neki lom..mada ne verujem), ako je neko sretao ovakav traktor i ako zna bio bih veoma zahvalan... majstor koji je radio boš pumpu nije se sretao ranije sa ovim, pa smo tu stali..

inače ta poluga je fiksirana i zapečaćena ali se može štelovati...



kako radi traktor mozete videti ovde

 

Najnoviji postovi

Na vrh