• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fahr

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Taman kad sam mislio da je sve spremno i krećemo alnaser otkazao poslušnost.. Nebi upalio kombajn nema teorije. Šerafali do noći stavili drugi polovan pali kao lud.
 

Prilozi

  • IMG_20210629_184427.jpg
    IMG_20210629_184427.jpg
    64 KB · Pregleda: 37

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Mene danas zaj..ava masa na akumulatoru. Več sam se preplašio da nebu vužgal 🤣.
Još od lani problemčić sa njim. Neće mi isključiti puž u bunkeru. Isključi se tek kad nabije žita na izlaz do šneke ali onda nemogu nju otvoriti za istovar. Remen se olabavi ali i dalje vrti taj puž u bunkeru. Jel more neko slikati kako to izgleda onako kak bi trebalo biti jer kod mene to nije.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
To se hoće dešavati da. Idu ti štitnici oko tog remena za istovar i remen mora biti dosta labav.. I kad gasiš sneku slobodno rucicu brzo spusti dolje nek lupi. Brzo se vrti varijator pa onda valjda ni remen neće da stane.
 

ekipa

Član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
53
Nitko mi nije odgovorio za heder, a ja vec sa drugim pitanjima...
Tko radi sita za kombajne, mislim vjerojatno mogu i sam, ali mozda ih ima za kupiti negdje.
Suncokret sve razbio, bile su teske glave lani...
Fahr m66s
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
A dal je neko vršio suncokret s 922. Koje postavke ugrubo moraju biti? Koja korpa? Heder?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Mene danas zaj..ava masa na akumulatoru. Več sam se preplašio da nebu vužgal 🤣.
Još od lani problemčić sa njim. Neće mi isključiti puž u bunkeru. Isključi se tek kad nabije žita na izlaz do šneke ali onda nemogu nju otvoriti za istovar. Remen se olabavi ali i dalje vrti taj puž u bunkeru. Jel more neko slikati kako to izgleda onako kak bi trebalo biti jer kod mene to nije.
Ima li tko sliku kako izgleda ta kočnica remena od istovarnog puža ?
 

ekipa

Član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
53
A sta traze glave od suncokreta na sita
Imas pravo, dolje ih ne bi trebalo biti, nisam uopce razmislio...no u svakom slucaju sito je puklo...
Pukli su i oni nazubljeni limovi sto su iznad stelajuceg sita (nekoliko ih fali), a i na stelajucem situ fali jedan segment.

Nije preslab, samo sam ja jedno vece polje vrsio dok jos nije bio skroz zrel pa mu je bilo teze nego inace.
Ne kazem da se to sve tad polomilo, sigurno nije, ali moram remontirati malo...
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Ima za kupit ovu spojku i osovinu ha pogon hedera? Ili da se da napravit negdje? 922 je u pitanju
 

Prilozi

  • IMG-396916f83d0f28ef1b2961d03d7851f2-V.jpg
    IMG-396916f83d0f28ef1b2961d03d7851f2-V.jpg
    29.2 KB · Pregleda: 42

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Ja sam radio sam, i to metalne, a one vanjske što usmjeravaju grablje mi je stolar radio drvene.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
238
Ispustio sam staro ulje bilo oko 3 litra.
Odvrnuo sam saraf sa strane mjenjaca, iza varijatora sto se dolazi do njega, veoma tjesno za prici i kontao sam da se sipa dok ne procuri ulje na njega. Nasuo preko 6 litara a jos nije procurilo.
Na vrhu mjenjaca ima kao jedan odusak to sam odvrnuo i na to sipam ulje. Odmah do nejega ima jedan saraf isto na vrhu. Mozda je to mjerac ?
 
Na vrh